Mistrzostwa Polski w Quadcrossie i Mistrzostwa Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie
Klub Motorowy „CISY” zaprasza 26-27.09.2020 do Nowogardu na III... więcej
Wysoka Grzęda Baja Poland 2020 dla zawodników z MotoPark Klub Koszalin
MotoPark Klub Koszalin z pucharami po trudnej walce z zawodów Wysoka Grzęda... więcej
Stephane Peterhansel zwycięzcą Wysoka Grzęda Baja Poland
Stephane Peterhansel z pilotem Edouardem Boulangerem w Mini All4Racing wygrali... więcej
Powrót króla Dakaru: Stephane Peterhansel wystartuje w Wysoka Grzęda Baja Poland!
Organizatorzy rundy Pucharu Świata FIA opublikowali listy zgłoszeń do rajdu.... więcej
KM Chojna zaprasza na zawody w Motocrossie
Klub Motorowy Chojna zaprasza na III rundę Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej... więcej
II runda Ogólnopolskich Mistrzostw Pomorza Zachodniego cross country
Koronawirusa nie odpuszcza, my też. Tym razem zapraszamy wszystkich głodnych... więcej
Gwiazdy motorsportu w rajdzie Wysoka Grzęda Baja Poland
Znamy pierwszych pretendentów do zwycięstwa w najważniejszym rajdzie sezonu.... więcej
Relacja z VI Rajdu Historycznych Pojazdów Wojskowych - CSWL Poligon Drawsko
W dniach 13-16 sierpnia odbył się na przepięknym Pojezierzu Drawskim VI Rajd... więcej
9. Rajd Koszaliński otworzy sezon RMPZ 2020.
Ten sezon nie zaczął się tak jakbyśmy się tego spodziewali. Koronawirus... więcej

Róża Wiatrów dla Miłośników Dawnej Motoryzacji

24.01.2020 odbyła się Gala Kołobrzeskiej Róży Wiatrów. Nagroda organizacji pozarządowych powędrowała do Stowarzyszania Miłośników Dawnej Motoryzacji.

Po raz 14. Organizacje Pożytku Publicznego przyznały nagrodę organizacji, która prężnie działa na rzecz mieszkańców miasta i powiatu kołobrzeskiego. W Karczmie Solnej podczas uroczystej gali połączonej z balem, statuetkę Róży Wiatrów wręczono Miłośnikom Danej Motoryzacji.

Stowarzyszanie Miłośników Dawnej Motoryzacji istnieje od  22 listopada 2004 r.. Zostało założone z  inicjatywy pana Bogdana Stachowiaka (obecnego honorowego prezesa) i działa na terenie całego kraju. Obecnie liczy 160 członków. Jest organizatorem imprezy integracyjno-turystycznej pojazdów zabytkowych pod nazwą - "A może Morze". Impreza, promująca walory uzdrowiskowo-turystyczne miasta Kołobrzeg i przyległych gmin, jest jedną z najstarszych w Polsce, odbywającą się cyklicznie od 16 lat. Każdego roku bierze w niej udział nie mniej niż 50 załóg z ich zabytkowymi pojazdami. 

W 2019 roku Stowarzyszanie Miłośników Dawnej Motoryzacji po raz pierwszy organizowało rajd wpisany do pucharu rajdów turystycznych Pomorza Zachodniego Polskiego Związku Motorowego. W grudniu 2017r. członkowie stowarzyszenia zorganizowali rekonstrukcję Stanu Wojennego. Zebrane wtedy pieniądze zostały przekazane na szczytny cel - kołobrzeskie hospicjum, które zresztą Stowarzyszenie wspierało wielokrotnie. 

Od samego powstania działacze czynnie wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Piękne pojazdy stowarzyszenia można zobaczyć także na Dniu Dziecka. Na ich wsparcie mogą liczyć dzieci z Ogniska Pracy Pozaszkolnej, OSP Domacyno, parafia Św. Wojciecha w Kołobrzegu. A w trakcie Suspense Film Festival członkowie stowarzyszenia wożą gości festiwalowych swoimi pojazdami. 

Stowarzyszenie w ciągu roku uczestniczy w wielu imprezach okolicznościowych organizowanych na terenie miasta i gminy Kołobrzeg, jak Rajd Monte Karlino czy Dni Kołobrzegu. Członkowie stowarzyszenia nie tylko organizują, ale także sami uczestniczą w imprezach pojazdów zabytkowych w całej Polsce i za granicami naszego kraju, jednocześnie promując i zachęcając do odwiedzenia Kołobrzegu. 

Zarząd Okręgowy PZM: