II RUNDA Jeżyna Drift Cup Szczecin
W sobotę 20.06.2020 w salce przy Al. W.Polskiego 237A Akademia RC organizuje... więcej
Dzieciaki na rowery
Uczniowski Klub Sportowo-Motoryzacyjny w Przelewicach w dniu 30 maja 2020 (... więcej
Warunki korzystania z obiektów sportowych - infrastruktury zewnętrznej do uprawiania sportów motorowych
Stan prawny na dzień 18.05.2020r.Korzystanie z wydzielonych obiektów... więcej
Program wsparcia doraźnego organizacji pozarządowych w zakresie przeciwdziałania skutkom COVID-19
Ministerstwo Sportu podjęło decyzje o pomocy dla klubów sportowych, które... więcej
MPDM - wirtualny rallycross, prawdziwa rywalizacja
Pandemia COVID-19 zatrzymała niemal cały sportowy świat. W sytuacji, w której... więcej
Warunki korzystania z otwartych obiektów sportowych
W imieniu Pana Michała Sikory Prezesa Polskiego Związku Motorowego przekazujemy... więcej
Kurs antydopingowy po polsku
Platforma e-learning antydoping (ADeL) dostępna jest w języku polskim. Oznacza... więcej
"Mistrzowie Motorsportu" 1 maja w Motowizji
"Mistrzowie Motorsportu" to film dokumentalny stworzony z okazji 70-... więcej
Komunikat w sprawie rekomendacji odwołania/ zmiany terminów zawodów
W nawiązaniu do poprzedniego komunikatu w sprawie rekomendacji odwołania /... więcej

Róża Wiatrów dla Miłośników Dawnej Motoryzacji

24.01.2020 odbyła się Gala Kołobrzeskiej Róży Wiatrów. Nagroda organizacji pozarządowych powędrowała do Stowarzyszania Miłośników Dawnej Motoryzacji.

Po raz 14. Organizacje Pożytku Publicznego przyznały nagrodę organizacji, która prężnie działa na rzecz mieszkańców miasta i powiatu kołobrzeskiego. W Karczmie Solnej podczas uroczystej gali połączonej z balem, statuetkę Róży Wiatrów wręczono Miłośnikom Danej Motoryzacji.

Stowarzyszanie Miłośników Dawnej Motoryzacji istnieje od  22 listopada 2004 r.. Zostało założone z  inicjatywy pana Bogdana Stachowiaka (obecnego honorowego prezesa) i działa na terenie całego kraju. Obecnie liczy 160 członków. Jest organizatorem imprezy integracyjno-turystycznej pojazdów zabytkowych pod nazwą - "A może Morze". Impreza, promująca walory uzdrowiskowo-turystyczne miasta Kołobrzeg i przyległych gmin, jest jedną z najstarszych w Polsce, odbywającą się cyklicznie od 16 lat. Każdego roku bierze w niej udział nie mniej niż 50 załóg z ich zabytkowymi pojazdami. 

W 2019 roku Stowarzyszanie Miłośników Dawnej Motoryzacji po raz pierwszy organizowało rajd wpisany do pucharu rajdów turystycznych Pomorza Zachodniego Polskiego Związku Motorowego. W grudniu 2017r. członkowie stowarzyszenia zorganizowali rekonstrukcję Stanu Wojennego. Zebrane wtedy pieniądze zostały przekazane na szczytny cel - kołobrzeskie hospicjum, które zresztą Stowarzyszenie wspierało wielokrotnie. 

Od samego powstania działacze czynnie wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Piękne pojazdy stowarzyszenia można zobaczyć także na Dniu Dziecka. Na ich wsparcie mogą liczyć dzieci z Ogniska Pracy Pozaszkolnej, OSP Domacyno, parafia Św. Wojciecha w Kołobrzegu. A w trakcie Suspense Film Festival członkowie stowarzyszenia wożą gości festiwalowych swoimi pojazdami. 

Stowarzyszenie w ciągu roku uczestniczy w wielu imprezach okolicznościowych organizowanych na terenie miasta i gminy Kołobrzeg, jak Rajd Monte Karlino czy Dni Kołobrzegu. Członkowie stowarzyszenia nie tylko organizują, ale także sami uczestniczą w imprezach pojazdów zabytkowych w całej Polsce i za granicami naszego kraju, jednocześnie promując i zachęcając do odwiedzenia Kołobrzegu. 

Zarząd Okręgowy PZM: