Karta członkowska PZM
Każdy członek Klubu zrzeszonego w Polskim Związku Motorowym otrzymuje Kartę PZM... więcej
XIV Finał Krajowy Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Decyzją Krajowego Komitetu Organizacyjnego Turnieju BRD z dnia 14 listopada... więcej
Zakończenie Sezonu Sportu Motocyklowego 2022
GKSM informuje, że wręczenie szarf i pucharów na zakończenie sezonu zawodów... więcej
Zakończenie Sezonu Pojazdów Zabytkowych 2022
GKPZ zaprasza na narady środowiskowe:- dla zawodników MPHRR 26 listopada (... więcej
Zakończenie Sezonu Sportów Popularnych i Turystyki 2022
Główna Komisja Sportów Popularnych i Turystyki informuje, że uroczyste... więcej
Zakończenie Sezonu Sportu Samochodowego 2022
Szanowni Zawodnicy / Kierowcy / Piloci,Mistrzowie Polski / Zdobywcy Pucharu... więcej
Zakończenie Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej
Gala mistrzów Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej 2022 odbędzie się 10... więcej
Rajdowe Mistrzostwa Polski Zachodniej 2022
Rajdowy Wilk zawył z zachwytu na zakończenie siódmego sezonu Rajdowych... więcej
Columna Medica Baja Drawsko Pomorskie 22 Final Edition
Krzysztof Hołowczyc z Łukaszem Kurzeją zwyciężyli w Columna Medica Baja Drawsko... więcej

Polsko-Niemieckie Motorowe Spotkania Integracyjne – Łączy nas sport i historia 2022

To tytuł projektu realizowanego w dniu 18 czerwca przez KLUB MOTOROWY CHOJNA z udziałem niemieckiego partnera MOTORSPORTCLUB SCHWEDT e.V.

Projekt był dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania).

Było to 14. już działanie realizowane przez KM Chojna i Motorsportclub Schwedt e.V. z udziałem funduszy unijnych za pośrednictwem Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pomerania.

Obecny projekt miał charakter typowo integracyjno-rekreacyjny i odbył się w Szczecinie. W ramach projektu jego uczestnicy mieli okazję zwiedzić Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki w Szczecinie. Zainteresowanie, zarówno polskich, jak i niemieckich uczestników było tak duże, że mieliśmy trudności z wyrobieniem się w zaplanowanych ramach czasowych przeznaczonych na zwiedzanie. Niektórzy uczestnicy spędzili by tam najchętniej cały dzień.

Po wizycie w muzeum udalismy się na tor gokartowy przy al. Wojska Polskiego, gdzie odbyły się długo oczekiwane działania bezpośrednio na torze. Każdy z uczestników miał możliwość pościgania się na gokartach i mógł się poczuć jak kierowca wyścigowy. Zabawa była wręcz rewelacyjna, a osobiste wrażenia uczestników niesamowite, zwłaszcza z możliwości poczucia na własnej skórze jak to jest brać udział w wyścigach. Dużym zaskoczeniem była brawura pań, które nie odstawały na torze od panów, a często wykazywały się dużo większymi umiejętnościami.

Działania na torze zakończono wspólną kolacją i wieczorem integracyjnym. Pomimo zmęczenia uczestnicy nie ukrywali swojego zadowolenia z możliwości spotkania oraz nie szczędzili słów uznania pod adresem głównego organizatora imprezy (KM Chojna), deklarując jednocześnie udział w następnych jej edycjach. Wyrażano opinie, że tego typu spotkania otwierają nowe możliwości w Euroregionie Pomerania – poszerzając i zacieśniając polsko-niemieckie kontakty, sprzyjające obustronnej współpracy i wzajemnej wymianie doświadczeń.

(tekst i zdjęcia – KM Chojna)

 

 

 

 

Zarząd Okręgowy PZM: