ZAPROSZENIE na II Rundę Ogólnopolskich Mistrzostw Pomorza Zachodniego Cross Country, Piła, 6 kwietnia 2024 r.
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Szczecinie oraz Towarzystwo... więcej
Trening na poligonie drawskim
Fundacja Baja Poland zaprasza zawodników na trening przed rajdem Columna Medica... więcej
Columna Medica Baja Drawsko Pomorskie
Aplikacja SPORTITY to oficjalna tablica ogłoszeń podczas rajdu Columna Medica... więcej
Radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy
    Najserdeczniejsze życzenia zdrowych,radosnych i... więcej
Columna Medica Baja Drawsko
Z wielką radością informujemy, że zgłoszenia na Rajd Columna Medica Baja... więcej
Rajd Turystyki Motocyklowej Szuwarek
Nadszedł już ten czas, aby się podzielić z Wami dobrą wiadomością. Nieuchronnie... więcej
Spotkanie z Główną Komisją BRD PZM - relacja
W dniach 9-10.03 w Leśnym Ośrodku Szkoleniowym w Puszczykowie pod Poznaniem... więcej
Kalendarz Baja Promo 2024
Fundacja Baja Poland w sezonie 2024 będzie organizatorem 3 rund w kategorii... więcej
Trening na poligonie drawskim
Fundacja Baja Poland zaprasza wszystkich chętnych do udziału w treningu na... więcej
Rozpoczynamy sezon turystyczny
Automobilklub Stargard zaprasza wszystkich chętnych do udziału w I Rajdzie... więcej

Pierwsze z cyklu bezpłatnych szkoleń dla motocyklistów, w Wałczu

Po raz drugi organizowany jest przez Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Szczecinie projekt: „Bezpieczne dwa kółka“.
 
Pierwsze szkolenie w tym roku dla 30 motocyklistów rozpocznie się w Wałczu w niedzielę 26 maja o godz. 10.00 na parkingu WCK na Placu Zesłańców Sybiru 3.
 
Kilkugodzinne szkolenie składa się z trzech części. W pierwszej części będzie bardzo ciekawa (bo dogłębnie życiowa), prezentacja dotycząca zarówno przepisów, jak i zagrożeń z jakimi użytkownik jednośladu może się boleśnie spotkać. Statystyki ilości i przyczyny wypadków, uzupełnione relacjami ze spraw w których prowadzący wykład brał udział. Że prędkość zabija to słyszał każdy, ale nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak bardzo niebezpieczna jest dla nas infrastruktura drogowa, np. barierki rozdzielające pasy ruchu i tym podobne elementy wyposażenia dróg.
 
W drugiej części zajęć każdy uczestnik pod kierunkiem strażaków i ratowników medycznych przećwiczy wszystkie elementy postępowania z ofiarą wypadku – ustalenie stanu poszkodowanego, resuscytację oddechowo-krążeniową (na fantomie) oraz niezwykle istotną, a wcale nie intuicyjną umiejętność zdejmowania kasku nieprzytomnej osobie.
 
Trzecią część z doskonalenia techniki jazdy prowadzić będzie Adam Cieślak i inni, doświadczeni instruktorzy nauki jazdy z jedynej w Szczecinie szkoły zorientowanej przede wszystkim na szkolenie motocyklistów. Zajęcia obejmują ćwiczenie przejazdu slalomu, zawracanie na pasie ruchu, hamowanie awaryjne i jazdę w zakrętach. Każda z części trwa około 60 minut.
 
Motocykliści chcący skorzystać z bezpłatnych  szkoleń, mogą zgłaszać się do Zarządu Okręgowego PZM w Szczecinie. Zgłoszeń należy dokonywać elektronicznie, wysyłając swoje imię, nazwisko, wiek oraz datę uzyskania prawa jazdy kategorii A na adres e-mail: zarzad-okregowy.szczecin@pzm.pl . Zwrotnie przesłane będzie potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia.
 
O zakwalifikowaniu do szkolenia decyduje kolejność zgłoszeń. Nabór potrwa do wyczerpania miejsc (30 osób). Uczestnictwo w szkoleniach jest bezpłatne a w zajęciach praktycznych motocykliści uczestniczą swoimi pojazdami.
Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: