Karta członkowska PZM
Każdy członek Klubu zrzeszonego w Polskim Związku Motorowym otrzymuje Kartę PZM... więcej
XIV Finał Krajowy Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Decyzją Krajowego Komitetu Organizacyjnego Turnieju BRD z dnia 14 listopada... więcej
Zakończenie Sezonu Sportu Motocyklowego 2022
GKSM informuje, że wręczenie szarf i pucharów na zakończenie sezonu zawodów... więcej
Zakończenie Sezonu Pojazdów Zabytkowych 2022
GKPZ zaprasza na narady środowiskowe:- dla zawodników MPHRR 26 listopada (... więcej
Zakończenie Sezonu Sportów Popularnych i Turystyki 2022
Główna Komisja Sportów Popularnych i Turystyki informuje, że uroczyste... więcej
Zakończenie Sezonu Sportu Samochodowego 2022
Szanowni Zawodnicy / Kierowcy / Piloci,Mistrzowie Polski / Zdobywcy Pucharu... więcej
Zakończenie Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej
Gala mistrzów Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej 2022 odbędzie się 10... więcej
Rajdowe Mistrzostwa Polski Zachodniej 2022
Rajdowy Wilk zawył z zachwytu na zakończenie siódmego sezonu Rajdowych... więcej
Columna Medica Baja Drawsko Pomorskie 22 Final Edition
Krzysztof Hołowczyc z Łukaszem Kurzeją zwyciężyli w Columna Medica Baja Drawsko... więcej

Motocrossowy weekend w Nowogardzie za nami

Warto było wybrać się w miniony weekend 11-12.06.2022 na tor motocrossowy Smoczak w Nowogardzie. Rozegrane tam zawody były na pewno dużą gratką dla miłośników ryczących maszyn.

Odbyły się tam Mistrzostwa Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie oraz druga runda Mistrzostw Polski w Quadrocrossie. Na starcie stanęli zawodnicy z całej Polski, a że Smoczak pełen jest ostrych wiraży i "hopek", po najeździe na które maszyny wykonują skoki o na odległość kilkudziesięciu metrów, było na co popatrzeć, a wszystkiemu kolejny startom rzeczywiście przyglądało się wielu mieszkańców Nowogardu i nie tylko.

Dobrze zaprezentowali się zresztą zawodnicy Klubu Motorowego Cisy Nowogard. Tomasz Jamroży w klasie MX Quad Open zajął 2. miejsce, przegrywając tylko z utytułowanym Romanem Gwiazdą, a w motocrossowej klasie MX Kobiet 3. miejsce zajęła Alicja Biegańska. Groźnie wyglądającemu wypadkowi uległ niestety Mikołaj Artym, który po upadku został zniesiony na noszach z toru i przewieziony ambulansem do szpitala. Na szczęście okazało się później, że nic jego życiu nie zagraża.