Chojna w ten weekend stała się centrum polskiego motocrossu. Na miejscowym torze odbyły się Mistrzostwa Polski w Quadcrossie oraz Puchar Polski w Motocrossie. Przez dwa dni miłośnicy sportów motorowych mogli podziwiać rywalizację najlepszych zawodników w kraju, a ryk silników i tumany kurzu towarzyszyły każdemu przejazdowi.
Organizatorzy z Klubu Motorowego w Chojnie zadbali o każdy szczegół – Tor był przygotowany perfekcyjnie, dzięki czemu wszystkie wyścigi udało się przeprowadzić zgodnie z planem – mówi Marek Kugler, prezes klubu.
Zawodnicy mierzyli się nie tylko ze sobą, ale też z wymagającą trasą. Liczne zakręty, skoki i podjazdy sprawiły, że widowisko było pełne sportowej dramaturgii.
Sobota przyniosła gospodarzom szczególną satysfakcję. – Po tych zawodach możemy oficjalnie mówić, że jesteśmy Mistrzami Polski Strefy Zachodniej w Motocrossie. Długo trzymaliśmy się na drugim miejscu, ale udało się przebić na szczyt. Chcemy utrzymać ten wynik do końca sezonu – podkreśla Kugler.
Na niedzielę zaplanowano dalsze emocje – tym razem na torze ścigać się będą już tylko motocykle w ramach Pucharu Polski. To gwarancja kolejnej dawki adrenaliny dla kibiców, którzy licznie przybyli do Chojny, by wspierać zawodników i poczuć klimat sportów motorowych na najwyższym poziomie.
Wydarzenie pokazało, że motocross w regionie ma ogromny potencjał i wierną publiczność. Wiele rodzin przyszło oglądać zawody, a atmosfera przypominała prawdziwe sportowe święto. Ryk silników, zapach paliwa i emocje na torze sprawiły, że ten weekend w Chojnie na długo zostanie w pamięci fanów.