8. Rajd Rzeszowiak - Komunikaty
Do pobrania Komunikaty:- Nr 1 - Mistrzostwa Okręgu PZM w KJS- Nr 2 - Rajdowe... więcej
8. Rajd Rzeszowiak HOFFMAN - Informacja prasowa
INFORMACJA PRASOWA (11 maja 2022)57 zgłoszeń na 8. Rajd Rzeszowiak HOFFMANZnamy... więcej
W dniu 2 maja 2022 r. Biuro ZO PZM w Rzeszowie będzie nieczynne
Informujemy, że w dniu 2 maja 2022 r. Biuro ZO PZM w Rzeszowie będzie... więcej
07-08.05.2022 r. Krosno - Szkolenie na licencję RN
Program kursu na licencję RN organizowany przez Automobilklub Krośnieński.1.... więcej
13-14.05.2022 r. - RETRO CARPATHIA
Automobilklub Doliny Sanu w Stalowej Woli zaprasza na Rajd RETRO CARPATHIA - I... więcej
08.05.2022 r. - Super Sprint Szczawne - odwołany
Planowana na dzień 8 maja 2022 r. impreza SUPER SPRINT - 3. runda Mistrzostw... więcej
01.05.2022 r. - 32.RAJD PODKARPACKI
Automobilklub Małopolski Krosno zaprasza na 32. RAJD PODKARPACKI, którego... więcej
09.04.2022 r . TEXOM STAL RZESZÓW VS OK BEDMET KOLEJARZ OPOLE
Zapraszamy na inaugurację sezonu żużlowego w Rzeszowie w dniu 9 kwietnia 2022 r... więcej

„TWOJE ŚWIATŁA – NASZE BEZPIECZEŃSTWO” Kampania na rzecz sprawnych świateł

21 października 2021 r. w Stacji Kontroli Pojazdów PZM, przy ulicy Reymonta w Rzeszowie, odbył się briefing inaugurujący VI edycję kampanii „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo” na Popdkarpaciu. Kampania ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów.

 

 

Kampania została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego. Partnerami przedsięwzięcia są: Firma Neptis S.A. – operator znanego wśród kierowców komunikatora Yanosik, Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, Polski Związek Motorowy, firma DEKRA Polska Sp. z o.o., Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytut Motoryzacji, firma Screen Network S.A. oraz Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Podczas spotkania z dziennikarzami w Rzeszowie, kom. Renata Bednarska z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz przedstawiciele PZM mówili o założeniach akcji i planowanych działaniach. Zwracali przy tym uwagę, że niepoprawne oświetlenie samochodu ma nie tylko negatywny wpływ na komfort jazdy, ale może także doprowadzić do niebezpiecznych, a nawet tragicznych w skutkach sytuacji na drogach.
Kol. Jakub Zawadzki z Automobilklubu Rzeszowskiego - uprawniony diagnosta - zademonstrował poprawne ustawienie świateł w samochodzie oraz wadliwe ustawienie, wskazując na różnice i ich wpływ na bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym. 
Kol. Adam Bałut - działacz Okręgowej Komisji BRD PZM w Rzeszowie, podkreślając rolę właściwego ustawienia świateł, wskazał również na inne istotne aspekty przygotowania i bezpiecznego uczestnictwa pojazdów w ruchu drogowym odnoszące się w szczególności do stanu opon oraz sprawności układu kierowniczego i hamulcowego.

W okresie jesiennym, kiedy wcześnie zapada zmrok i pogarszają się warunki atmosferyczne, sprawne, prawidłowo wyregulowane światła nabierają szczególnego znaczenia. Między innymi pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę znajdującą się na drodze czy też pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem.

Z uwagi na to, iż prawidłowe działanie świateł wymaga profesjonalnej oceny, w ramach kampanii odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach kontroli pojazdów, na których kierowcy będą mieli możliwość bezpłatnego sprawdzenia świateł w swoich pojazdach.

Będą to stacje: funkcjonujące pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego, zrzeszone w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów, należące do Holdingu Polskiego Związku Motorowego, a także stacje Dekra Polska Sp. z o.o. Swoją stację diagnostyczną udostępni również Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytut Motoryzacji oraz Instytut Transportu Samochodowego.

Sprawdzenia zaplanowano w dniach: 23.10, 6 i 20.11 oraz 4.12.2021 r.  Polski Związek Motorowy zaprasza w tych dniach do swojej stacji w Rzeszowie, przy ul. Reymonta 3 w godz. od 7:00 do 13:00.
Zainteresowanym pomoże również aplikacja Yanosik, która „doprowadzi” kierowcę do najbliższej stacji kontroli wspierającej kampanię.

Pełny wykaz stacji będzie można również znaleźć na stronie internetowej https://policja.pl, https://dlakierowcow.policja.pl, na stronach jednostek terenowych Policji oraz na stronie https://yanosik.pl/dobre-swiatla.

Dodatkowo kampania będzie promowana, poprzez emisję spotu, na ekranach firmy Screen Network S.A., co umożliwi dotarcie do jeszcze szerszej grupy uczestników ruchu drogowego.

Ponadto, policjanci ruchu drogowego, będą przeprowadzać na terenie kraju działania kontrolno-prewencyjne, podczas których zwrócą szczególną uwagę na światła pojazdu. 

Relacja z briefingu zaprezentowana przez TVP Rzeszów: https://rzeszow.tvp.pl/56503001/rozpoczela-sie-policyjna-kampania-twoje-swiatla-nasze-bezpieczenstwo

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: