Inauguracja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2020 w Rzeszowie
Inauguracja RSMP 2020 w Rzeszowie* 67 załóg na liście zgłoszeń  *... więcej
21. Podkarpacki Rajd Pojazdów Zabytkowych - runda MPPZ - relacja
W dniach 23-26 lipca 2020 odbył się 21. Podkarpacki Rajd Pojazdów Zabytkowych.... więcej
6-8.08.2020 r. - 29 RAJD RZESZOWSKI
Automobilklub Rzeszowski zaprasza na MARMA 29. RAJD RZESZOWSKI organizowany w... więcej
02.08.2020 r. - inauguracja rozgrywek żużlowych w Krośnie
Wilki Krosno S.A. zaprasza na zawody żużlowe Wilki Krosno - Metalika Recycling... więcej
31.07.2020 r. - inauguracja rozgrywek żużlowych w Rzeszowie
Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe zaprasza na zawody żużlowe RzTŻ Rzeszów - OK... więcej
23-26.07.2020 r. - XXI Podkarpacki Rajd Pojazdów Zabytkowych
Automobilklub Rzeszowski zaprasza na trasy XXI Podkarpackiego Rajdu Pojazdów... więcej
SUPER SPRINT PILZNO - ODWOŁANY
Zarząd Automobilklubu STOMIL w Dębicy informuje, że planowany na dzień 2... więcej
12.07.2020 r. - Super Sprint AERO MASTER
Automobilklub Małopolski Krosno zaprasza na Super Sprint AERO MASTER... więcej
Licencja rajdowa RN - kurs i egzamin
Automobilklub Śląski organizuje w dniach 4-5 lipca 2020 r. kurs i egzamin na... więcej
SUPER SPRINT BIRCZA nie odbędzie się w planowanym terminie
Z uwagi na sytuację epidemiczną SUPER SPRINT BIRCZA - będący runda Mistrzostw... więcej

ADAM SKOMRA

Z głębokim żalem i wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 14 kwietnia 2019 r. zmarł w wieku 90 lat Adam SKOMRA – wielce zasłużony działacz Polskiego Związku Motorowego i Automobilklubu Rzeszowskiego. Od młodzieńczych był lat związany z motoryzacją, która była jego życiową pasją. Po ukończeniu studiów podjął w 1952 r. pracę w budownictwie i został działaczem sekcji żużlowej Klubu Sportowego „Budowlani” w Rzeszowie. Od 1953 r. przez wiele kadencji był Członkiem Zarządu Okręgowego PZM, w tym przez blisko 30 lat jako Wiceprezes tego Zarządu koordynował działalność w zakresie sportów motorowych. Przez trzy kadencje, tj. w latach 1988 – 1999 uczestniczył w pracach Zarządu Głównego PZM, będąc jego Członkiem. W 1958 r. przy jego udziale reaktywowana została działalność Automobilklubu Rzeszowskiego, w którym najwięcej czasu, energii i społecznego działania poświęcił sportom samochodowym. Przez kilkadziesiąt  lat organizował konkursowe jazdy samochodem, będące podstawą do uzyskania sportowych licencji samochodowych i miały wpływ na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W 1962 r. należał do ścisłej grupy organizatorów Eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W 1965 r. przygotowywał i koordynował organizację odcinka Rajdu Monte Carlo, przebiegającego przez rzeszowszczyznę. W kolejnych latach, jako komandor wielu ogólnopolskich rajdów i wyścigów (Rajdy „Stomil”, Rajdy „Stara”, Rajdy Rzeszowskie, Bieszczadzkie Wyścigi Górskie, Wyścig „Europolu”) zawsze zabiegał o perfekcyjne przygotowanie oraz o sprawny i bezpieczny ich przebieg. Dzięki jego inicjatywie i zabiegom organizacyjnym od 1999 r. - po kilkunastoletniej przerwie – organizowany jest corocznie Rajd  Rzeszowski. Jako dyrektor tych imprez w latach 1999 – 2000, a później Członek Komitetu Organizacyjnego,  przyczynił się wydatnie do rozwoju oraz podniesienia rangi Rajdu Rzeszowskiego do Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy w rajdach samochodowych. Przyjęte na siebie zadania realizował z pełnym zaangażowaniem, dając przykład młodszym kolegom, których profesjonalnie przygotowywał do pełnienia różnego rodzaju funkcji organizacyjnych i sportowych, wyrażając tym samym troskę o przyszłość Automobilklubu Rzeszowskiego oraz Polskiego Związku Motorowego.

Za swoją działalność zawodową i społeczną odznaczony został wieloma odznaczeniami związkowymi, resortowymi i państwowymi. W 2011 r. Krajowy Zjazd Delegatów PZM nadał mu Godność Członka Honorowego Polskiego Związku Motorowego.

Uroczystości  pogrzebowe Adama Skomry odbędą się w środę 17 kwietnia 2019 r.  na cmentarzu Wilkowyja w Rzeszowie i rozpoczną się żałobną mszą świętą o godz. 12:30 w Kaplicy Cmentarnej.

Rodzinie zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Przyjaciele z Polskiego Związku Motorowego i Automobilklubu Rzeszowskiego,
dla których pamięć o Koledze Adamie pozostanie na zawsze.

                                                                          

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: