Speedway 2. Ekstraliga Żużlowa
21 kwietnia zapraszamy do Ostrowa Wlkp. gdzie w ramach 2 rund Speedway 2.... więcej
MotoBabki
20 kwietnia Stowarzyszenie Miłośników Starych Samochodów i Motocykli "... więcej
Youngtimer Party
20 kwietnia Automobilklub Wielkopolski Koło Youngtimer zaprasza na 1. rundę... więcej
Kartingowe MP
19-21 kwietnia Automobilklub Leszczyński zaprasza na tor kartingowy do... więcej
Autocross i Rallycross
19-21.04.2024 r. Automobilklub Wielkopolski zaprasza na Tor Poznań gdzie... więcej
Turniej OMTM
18.04.2024 r. w Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu os. Mielżyńskiego 5a odbędzie... więcej
Wyrazy Współczucia
Ze smutkiem i żalem przyjęliśmy informację,  iż w poniedziałek 8 kwietnia... więcej
MPPZ na Poznań Motor Show
Mistrzostwa Polski Pojazdów Zabytkowych były obecne na Poznań Motor Show, który... więcej
MSPZ motocross 2024
w weekend 13-14 kwietnia zapraszamy na Tor motocrossowy do Opatówka gdzie MKS... więcej
Rajd Wiosenny
Automobilklub Wielkopolski  zaprasza na turystyczną imprezę samochodową pn... więcej

Sezon 2023 za nami

 

Sezon 2023 za nami, poniżej publikujemy najważniejsze osiągnięcia zawodników z Okręgu Poznańskiego na arenie międzynarodowej:

 

 

Unia Leszno

Zdobycie złotego medalu w  Drużynowym Pucharze Świata przez Janusza Kołodzieja

Zdobycie brązowego medalu w Indywidualnych Mistrzostwach Europy TAURON SEC przez Janusza Kołodzieja

Zdobycia srebrnego medalu w SGP 2 - Indywidualnych Mistrzostwach Świata przez Damiana Ratajczaka

Zdobycie złotego medalu w Drużynowych Mistrzostwach Europy U-23 przez Damiana Ratajczaka

Zdobycie srebrnego medalu w Indywidualnych Mistrzostwach Europy U19 przez Damiana Ratajczaka

Zdobycie złotego medalu w Mistrzostwach Europy Par U-19 przez Damiana Ratajczaka

Zdobycie złotego medalu w Mistrzostwach Europy Par 250cc w klasyfikacji generalnej przez Kacpra Manie

Zdobycie srebrnego medalu w Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostwach Europy 250cc przez Kacpra Manie

 

 

Automobilklub Wielkopolski

Zdobycie I miejsca w Mistrzostwach Europy FIA w Rollycrossie w klasyfikacji RX3 przez Damiana Litwinowicza

Zdobycie II miejsca w Ford Fiesta Sprint Cup przez Alana Czyża

Zdobycie II miejsca w HAIGO ADAC Sachsen Historic Cup w klasyfikacji FORMUŁA 1600 przez Dawida Bokeja

Zdobycie I miejsca w klasyfikacji generalnej Endurance Challenge Porsche sport Cup Deutdchland przez Karola Kręta

Zdobycie  I miejsca w klasyfikacji generalnej Porsche Sport Cup Deutschlana przez Karola Kręta

Zdobycie I miejsca w klasyfikacji generalnej Endurance Challenge Porsche sport Cup Deutdchland przez Roberta Lukas

Zdobycie I miejsca w Lamborghini Super Trofeo Europa 2023 w klasyfikacji PRO AM przez Andrzeja Lewandowskiego

Zdobycie II miejsca w FIA Swift Cup Europe przez Aleksa Sówkę

Zajęcie II miejsca w Pucharze Europy klasa Supersport 300 przez Mateusza Molika

Zdobycie tytułu II Wicemistrza w Alpe Adria IMC, klasa Supersport 300 przez Mteusza Molika

Zdobycie tytułu Mistrz Słowacji w  Międzynarodowych Mistrzostwach Słowacji (tory naturalne) w klasie Supersport 300 przez Mateusza Molika

Zdobycie tytułu Mistrza Czech w Międzynarodowych Mistrzostwach Czeskiej Republiki w klasa Supersport 300 przez Mateusza Molika

Zdobycie tytułu II Wicemistrza Słowacji w Międzynarodowych Mistrzostwach Słowacji  w klasie Supersport 300 przez Mateusza Molika

Zajęcie II miejsca  w serii Rok Cup Italia w kategorii Super Rok przez Bartosza Grzywacz

Zdobycie tytułu II Wicemistrza Włoch serii Rok Cup Italia w kategorii OK-N przez Bartosza Grzywacz

Zajęcie II miejsca w ROK Euro Trophy w kategorii Junior Rok przez Antoniego Kosibe

Zajęcie II miejsca w ROK Euro Trophy w kategorii Mini Rok przez Tomasza Cichorackiego

Zajęcie III miejsca w ROK Euro Trophy w kategorii Mini Rok przez Mikołaja Gawlikowskiego

Zajęcie  I miejsca w kategorii Rok Cup Trophy w kategorii Super ROK przez Bartosza Grzywacza

Zajęcie I miejsca w ROTAX CEE w kategorii   w klasyfikacji Mini Max przez Filipa Kijanowskiego

 

Automobilklub Leszczyński

Zajęcie II miejsca w serii Rok Winter Trophy w kategorii Junior Rok przez Franciszka Czaple

Zajęcie I miejsca w ROK Euro Trophy w kategorii Junior Rok przez Franciszka Czaple

Zajęcie II miejsca w ROK Euro Trophy w kategorii Senior Rok  przez Iwo Beszterde

Zajęcie II miejsca w  ROK Cup Trophy w kategorii Senior ROK przez Kacpra Turoboyskiego

Zajęcie III miejsca w ROK Cup Superfinal w kategorii Senior ROK przez Kacpra Turoboyskiego

Zarząd Okręgowy PZM: