Szkolenie sędziów sportu samochodowego
OKSS przy ZO PZM w Opolu zaprasza na szkolenie sędziów sportu samochodowego,... więcej
Zawody motocrossowe w Grodkowie
Auto Moto Klub Grodków zaprasza na zawody motocrossowe, które odbęda sie w... więcej
1 Rajd Turawski jako 2 runda OSPR
W wyniku kolejnych zmian w kalendarzu OSPR 2021 do cyklu jako 2 runda został... więcej
Bezpieczny powrót do szkoły w Głogówku.
Bractwo Motocyklowe BMG Głogówek zaprasza w dniu 25 września w godzinach 9... więcej
Motocyklista TOMASZ WIKOWICZ z HAWI Racing Team zajął drugie miejsce w Baja Poland.
W miniony weekend w Szczecinie odbył się Rajd Wysoka Grzęda Baja Poland będący... więcej
IV runda - LIQUI MOLY CLASSICAUTO CUP - Tor Słomczyn
Zawodnik Automobilklubu Kędzierzyńsko-Kozielskiego - Tomasz Szuter w swoim... więcej
Gangsterska Zasadzka w Wysokiej - Cisarská Veterán Rallye
W dniu 22 sierpnia sympatycy pojazdów zabytkowych zawitali w gościnne progi... więcej
Rajd Pokrzywna Trial 2021
W najbliższy weekend (21-22.08.2021) Auto Moto Klub Gliwice organizuje Rajd... więcej
3 i 4 runda Mistrzostw Strefy z sukcesami motocyklistów HAWI
W sobotę odbyła się 3. runda Mistrzostw Strefy Polski Centralnej, w której... więcej
2 runda Mistrzostw Europy Enduro
W czeskiej miejscowości Kozojedy rozegrano drugą rundę Mistrzostw Europy Enduro... więcej

Sukcesy endurowców opolskiego HAWI Racing Team w Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski

Ośmioosobowa ekipa motocyklistów opolskiego HAWI Racing Team startowała w III i IV rundzie Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w enduro. Dwudniowa impreza odbyła się w miniony weekend na terenie poligonu wojskowego w Cieninie koło Wrocławia. W sportowych zmaganiach, a uczestniczyło 150 zawodników, którzy w sobotę i w niedzielę podróżowali po 14-kilometrowej trasie, pokonując ją odpowiednio sześcio- i pięciokrotnie, a po drodze na każdym okrążeniu musieli zaliczyć dwie próby specjalne – test cross (7km) oraz test enduro (3km). Dodatkowym utrudnieniem był żar lejący się z nieba. Temperatura w cieniu dochodziła aż do 38,5 stopni Celsjusza, co spowodowało, że już w drugiej połowie pierwszego dnia zawodów część uczestników ze względów bezpieczeństwa zdecydowała się przerwać jazdę. W tej grupie był także Andrzej Hawryluk, rywalizujący w mistrzowskiej klasie Master. Pozostali reprezentanci opolskiego klubu uporali się z ekstremalnymi warunkami osiągając dobre wyniki i po dwóch dniach sportowej rywalizacji cztery razy byli wywoływani na zwycięskie podium.

W Mistrzostwach Polski znakomicie zaprezentował się Patryk Kuleszo, który na teście enduro, podczas niektórych prób, wykręcał bardzo dobre czasy, pozostawiając za sobą m.in. utytułowanego Łukasza Kurowskiego, czy powracającego na endurowe szlaki Michała Szustera, byłego mistrza Europy. Patryk w sobotę był czwarty w generalce i drugi w klasie Junior, a w niedzielę siódmy w generalce i trzeci w swojej klasie, dzięki czemu zawody ukończył na wysokim 5. miejscu w generalce oraz na drugim stopniu podium w klasie Junior. Kuleszo w klasyfikacji przejściowej okupuje 3. pozycję wśród juniorów. Z dobrej strony pokazał się drugi z naszych juniorów, młodziutki Jakub Kowalski, który poszczególne rundy kończył na pozycjach 8 i 5, dzięki czemu w zawodach został sklasyfikowany na 6. miejscu w klasie Junior, w której triumfował Konrad Dąbrowski (DUUST RACING Warszawa) przed Patrykiem Kuleszo i Dawidem Babiczem (KS REGA MX TEAM Ropczyce). Z kolei Jakub Kucharski zmagał się z rywalami w najsilniejszej klasie E2/E3. Reprezentant opolskiego klubu w sobotę był 6, a nazajutrz 5, co dało jemu szóstą lokatę w zawodach oraz 10 miejsce w generalce. Zwyciężył Łukasz Kurowski (SMF) przed Aleksandrem Bracikiem (KTM Novi Korona Kielce) i Jakubem Wesołowskim (KKM Wena Kielce). Motocykliści HAWI Racing Team uplasowali się na szóstej pozycji w klasyfikacji klubowej, ale wygrali klasyfikację zespołów sponsorskich, za co okazałą statuetkę odebrał prezes opolskiego klubu Andrzej Hawryluk.

Doskonały wynik osiągnęli nasi młodzi riderzy w Pucharze Polski - dwójka adeptów szkółki motocyklowej „Enduro Czerwionka - Enduro Kids”. 14-letnia Weronika Duraj zdeklasowała swoje starsze rywalki w klasie Kobiet, zwyciężając w każdym dniu z dużą przewagą czasową i zasłużenie zajęła miejsce na najwyższym stopniu podium. Druga lokata przypadła Patrycji Milewskiej (AMK Drwęca Ostróda), a trzecia Dominice Orlik (KTM Novi Korona Kielce). Tym samym Weronika ze znaczną przewagą punktową lideruje w klasyfikacji sezonu. Swoje pierwsze trofeum w Pucharze Polski wywalczył 14-letni Igor Roj, który w klasie Junior 85 dwukrotne zajmował 3. miejsce i w rajdzie uplasował się na najniższym stopniu podium. Zwyciężył Igor Gromek (ATV ROW Rybnik) przed Mikołajem Bieńkowskim (KKM Wena Kielce). Roj  w klasyfikacji sezonu zajmuje 3. lokatę. Natomiast w klasie Junior Piotr Biernat w sobotę i w niedzielę plasował się na 6. pozycji i w całej imprezie zajął szóste miejsce. Wygrał Kacper Taraszkiewicz (MOTO KLUB Ostróda) przed Dominikiem Dziurę (Lamba Rzeszów) i Mikołajem Lenio (KS Motocross Słupsk). W klasie E1 rywalizował Karol „Karlik” Duraj, który meldował się na mecie jako szósty oraz piąty, co w zawodach dało jemu szóstą pozycję. Zwyciężył Marcin Sideł (KKM Wena Kielce) przed Remigiuszem Antończykiem (ATV ROW Rybnik) i Arturem Glapą (Motoklub Oborniki). Wyniki indywidualne naszych motocyklistów przyczyniły się do tego, że HAWI Racing Team uplasował się na 4. miejscu w klasyfikacji klubowej.
Zmaganiom endurowców przyglądała się liczna grupa fanów i miłośników motorsportu, wśród których można było dostrzec żużlowców – Rafała Dobruckiego i Macieja Janowskiego. Przedsięwzięcie zostało sprawnie zorganizowane przez działaczy Towarzystwa Miłośników Sportu Motorowego "Sparta" Wrocław.

Teraz rywalizacja z Dolnego Śląska przeniesie się na Podlasie, gdzie w Romanówce 3 i 4 lipca zostaną rozegrane kolejne mistrzowskie i pucharowe rundy enduro.

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: