1. runda Mistrzostw Opolszczyzny Turystyki Klasycznymi Automobilami
Już 16 kwietnia 2023 r. odbędzie się Kędzierzyńsko-Kozielska Kiwka - czyli... więcej
Zmarł Henryk Kosidło
W niedzielę 9 kwietnia w wieku 98 lat odszedł Henryk Kosidło. Był ostatnim... więcej
START Enduro 2023 w Siedlęcinie
Inauguracja krajowego enduro 2023 odbyła się w Siedlęcinie koło Jeleniej Góry,... więcej
START Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Cross Country
W Głogowie zainaugurowano tegoroczne rozgrywki Mistrzostw Polski i Pucharu... więcej
5 SKJS AnnA
5 SKJS AnnA - Góra Św. Anny 2023 za namiImpreza otworzyła sezon Opolskiego... więcej
ProfiAuto PitStop w Kędzierzynie-Koźlu
W dniu 24 marca na parkingu przed centrum handlowym w Kędzierzynie-Koźlu odbyła... więcej
Kartingowcy przy koziołku w Koźlu
Byli, doświadczeni kartingowcy z Kędzierzyna-Koźla, wracają do rywalizacji na... więcej
XIV edycja Ligi Mistrzów BRD
W dniach 10-11.03.2023r odbyła się XIV edycja Ligi Mistrzów BRD w Dolicach (... więcej
5 SKJS AnnA
Tym razem dla odmiany Annogórski klasyk otwiera sezon Opolskiego Samochodowego... więcej
Szkolenie OTC
w dniu 4 marca organizatorzy imprez caravaningowych okregu opolskiego biorą... więcej

Starty Opolan w MP i PP Cross Country

Motocykliści opolskiego HAWI Racing Team w miniony weekend startowali w Głogowie, gdzie zostały zainaugurowane rozgrywki Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Cross Country. Do zmagań przystąpiło 174 riderów. W mistrzowskiej klasie Senior pech dopadł obrońcę tytułu Wojciecha Latałę, któremu zaraz po starcie odnowiła się stara kontuzja i nie był wstanie kontynuować jazdy. Ambicją imponował drugi z naszych reprezentantów Rafał Szymański. W pierwszym dniu praktycznie przez cały wyścig podróżował szybkim tempem, ale na mecie zabrało jemu 10 sekund do jadącego przed nim Krystiana Szymkowiaka (KM Szczecin) i musiał zadowolić się 4. lokatą. Nazajutrz podczas rywalizacji legitymował się trzecim czasem, ale na trzy okrążenia przed metą awarii uległ napęd w jego KTM-ie. Szymański ostatecznie w zawodach został sklasyfikowany na piątym miejscu. Zwyciężył Damian Azmin (AK Głogów) przed Dawidem Babiczem (KS Rega MX Team Robczyce) i Szymkowiakiem.

Natomiast w pucharowych wyścigach nasi reprezentanci przystąpili do egzaminu na licencję motocyklową i dlatego uzyskany wynik sportowy był drugorzędny, a liczyło się ukończenie przez nich zawodów, z czego wszyscy się wywiązali.

W klasie Junior 85 ścigał się Bartosz Kownacki – adept szkółki motocyklowej Sherco Academy Opole, którą prowadzi znakomita zawodniczka Patrycja Komko. W sobotę przyjechał na metę 12., a w niedzielę był 7., dzięki czemu zawody ukończył na 7. pozycji. Wygrał Marcin Kaczorowski (ŁKM Łowicz) przed Krystianem Kornatką (KM Polska Dobromil) i Filipem Urbańskim (GKM Kamionka). Z kolei w klasie Senior 1 do rywalizacji przystąpił znany z torów żużlowych Przemysław Liszka, którego do motocyklowych startów przygotowywał były żużlowiec Zbigniew Lech, a od lat zawodnik enduro związany z opolskim klubem. Przemek w pierwszym wyścigu dojechał do mety jako 16., a w drugim był 12. i w zawodach został sklasyfikowany 12. na miejscu. Triumfował Mateusz Sobierski (Motopower Kleszczów) przed Damianem Kmieciakiem (Motoprzygoda Racing Team) i Robertem Szemrykiem (WKM Więcbork). Natomiast Dawid Niestrój w klasie Senior 2 ścigał się tylko w pierwszym dniu zawodów plasując się na 19. pozycji i taką samą lokatę uzyskał w całej imprezie. Wygrał Bartłomiej Sado (Lobo Moto Celystynów) przed Marcinem Wójcikiem i Łukaszem Urbańczykiem (obaj Crossteam Zielona Góra).

Kolejnymi ważnymi imprezami dla zawodników HAWI Racing Team będzie start w drugiej rundzie Mistrzostw Europy Enduro (Tamasi – Węgry), w motocrossowych Mistrzostwach Polski (Kowala, 2-3.04.2022) oraz w Mistrzostwach Polski Enduro i Pucharze Polski Enduro (Chełmno, 23-24.04.2022).

Działalność sportową HAWI Racing Team wspiera Województwo Opolskie i Miasto Opole.

Wyniki MP > https://wyniki.motoresults.pl/pl/2022/Cross-Country/MP/I-i-II-Runda/e_3309

Wyniki PP > https://wyniki.motoresults.pl/pl/2022/Cross-Country/PP/I-i-II-Runda/e_3310

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: