Finał krajowy BRD 2022
W dniach 6-7.06.2022r. szkolna drużyna BRD z PSP 18 Kędzierzyn-Koźle ... więcej
5. i 6. runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski enduro
Dębska Wola koło Kielc była areną zmagań motocyklistów enduro podczas 5. i 6.... więcej
XV Zlot Oldtimerów w Dobrzeniu Wielkim
Gminne Zrzeszenie LZS Dobrzeń Wielki i Komandor Zygmunt Poniży zapraszaja na... więcej
Kędzierzyn-Koźle najsprawniejszy w Turnieju BRD
Uczniowie reprezentujący Kędzierzyn-Koźle nalepsi w Finale Wojewódzkim 43... więcej
2 runda Motul Gravel Cup
W dniu 14 maja na torze szutrowym powered by Atlas Ward w Kamieniu Śl.... więcej
53 Rajd Festiwalowy inauguruje Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska `2022
Nieprzerwanie od 2018 roku Województwo Opolskie jest miejscem inauguracyjnej... więcej
IPONE Series `2022 - 1 runda
„Motocyklowy Puchar Opolszczyzny" w minioną niedzielę zainaugurował... więcej
Finał wojewódzki BRD
Polski Związek Motorowy – Zarząd Okręgowy w Opolu informuje, że ... więcej
IPONE SERIES 2022
Doczekaliśmy się pierwszej w tym roku rywalizacji w Enduro Sprint, serdecznie... więcej
Kolejarz Opole - Kolejarz Rawicz 58:32
OK Bedmet Kolejarz Opole rozpoczął sezon `2022 wygraną ze swoim imiennikiem z... więcej

Starty Opolan w MP i PP Cross Country

Motocykliści opolskiego HAWI Racing Team w miniony weekend startowali w Głogowie, gdzie zostały zainaugurowane rozgrywki Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Cross Country. Do zmagań przystąpiło 174 riderów. W mistrzowskiej klasie Senior pech dopadł obrońcę tytułu Wojciecha Latałę, któremu zaraz po starcie odnowiła się stara kontuzja i nie był wstanie kontynuować jazdy. Ambicją imponował drugi z naszych reprezentantów Rafał Szymański. W pierwszym dniu praktycznie przez cały wyścig podróżował szybkim tempem, ale na mecie zabrało jemu 10 sekund do jadącego przed nim Krystiana Szymkowiaka (KM Szczecin) i musiał zadowolić się 4. lokatą. Nazajutrz podczas rywalizacji legitymował się trzecim czasem, ale na trzy okrążenia przed metą awarii uległ napęd w jego KTM-ie. Szymański ostatecznie w zawodach został sklasyfikowany na piątym miejscu. Zwyciężył Damian Azmin (AK Głogów) przed Dawidem Babiczem (KS Rega MX Team Robczyce) i Szymkowiakiem.

Natomiast w pucharowych wyścigach nasi reprezentanci przystąpili do egzaminu na licencję motocyklową i dlatego uzyskany wynik sportowy był drugorzędny, a liczyło się ukończenie przez nich zawodów, z czego wszyscy się wywiązali.

W klasie Junior 85 ścigał się Bartosz Kownacki – adept szkółki motocyklowej Sherco Academy Opole, którą prowadzi znakomita zawodniczka Patrycja Komko. W sobotę przyjechał na metę 12., a w niedzielę był 7., dzięki czemu zawody ukończył na 7. pozycji. Wygrał Marcin Kaczorowski (ŁKM Łowicz) przed Krystianem Kornatką (KM Polska Dobromil) i Filipem Urbańskim (GKM Kamionka). Z kolei w klasie Senior 1 do rywalizacji przystąpił znany z torów żużlowych Przemysław Liszka, którego do motocyklowych startów przygotowywał były żużlowiec Zbigniew Lech, a od lat zawodnik enduro związany z opolskim klubem. Przemek w pierwszym wyścigu dojechał do mety jako 16., a w drugim był 12. i w zawodach został sklasyfikowany 12. na miejscu. Triumfował Mateusz Sobierski (Motopower Kleszczów) przed Damianem Kmieciakiem (Motoprzygoda Racing Team) i Robertem Szemrykiem (WKM Więcbork). Natomiast Dawid Niestrój w klasie Senior 2 ścigał się tylko w pierwszym dniu zawodów plasując się na 19. pozycji i taką samą lokatę uzyskał w całej imprezie. Wygrał Bartłomiej Sado (Lobo Moto Celystynów) przed Marcinem Wójcikiem i Łukaszem Urbańczykiem (obaj Crossteam Zielona Góra).

Kolejnymi ważnymi imprezami dla zawodników HAWI Racing Team będzie start w drugiej rundzie Mistrzostw Europy Enduro (Tamasi – Węgry), w motocrossowych Mistrzostwach Polski (Kowala, 2-3.04.2022) oraz w Mistrzostwach Polski Enduro i Pucharze Polski Enduro (Chełmno, 23-24.04.2022).

Działalność sportową HAWI Racing Team wspiera Województwo Opolskie i Miasto Opole.

Wyniki MP > https://wyniki.motoresults.pl/pl/2022/Cross-Country/MP/I-i-II-Runda/e_3309

Wyniki PP > https://wyniki.motoresults.pl/pl/2022/Cross-Country/PP/I-i-II-Runda/e_3310

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: