Rajd Mistrzów o Puchar GKSPiT PZM
ZAPRASZAMY NA RAJD MISTRZÓW O PUCHAR GKSPiT PZM oraz ZAKOŃCZENIE SEZONU... więcej
Rajd SoWa `2021
Opolskie Stowarzyszenie Automobilistów zaprasza na Rajd SoWa `2021 w ramach... więcej
XIII Ogólnopolski festiwal Ekoenergetyki
W bieżącym roku organizujemy trzynasty Ogólnopolski Festiwal Ekoenergetyki.Jest... więcej
25-ty Nietoperz 2021
W dniach 12-13.11.2021 r. Automobilklub Kędzierzyńsko Kozielski ... więcej
3 Super KJS AnnA
Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski zaprasza do udziału w imprezie... więcej
Nietoperz & 3xP
POLSKI ZWIĄZEK MOTOROWY ZARZĄD OKRĘGOWY  w Opolu, Automobilklub... więcej
PATRYCJA KOMKO mistrzynią Czech w Enduro Sprincie
PATRYCJA KOMKO z opolskiego HAWI RACING TEAM została mistrzynią Czech w... więcej
PATRYK KULESZO Mistrz Polski w klasie Junior
PATRYK KULESZO z opolskiego HAWI RACING TEAM wygrał finałowe rundy enduro... więcej
Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo
Rozpoczęliśmy coroczną akcję dot. prawidłowego ustawienia świateł w Waszych... więcej
25-ty Nietoperz 2021
Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski zaprasza do udziału w imprezie... więcej

Runda Mistrzostw Europy Enduro w Kielcach

Polska runda Mistrzostw Europy Enduro odbyła się w miniony weekend w Piekoszowie koło Kielc, a towarzyszyły jej rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski. Dwudniowe zawody zostały przeprowadzone w formule klasycznego enduro. Motocykliści poruszali się po 75-kilometrowej trasie, ze stromymi podjazdami i zjazdami, śliskimi trawersami, jazdą po kamieniach i korzeniach oraz przeprawą przez rzeczkę, którą każdego dnia pokonywali trzykrotnie z wyjątkiem pucharowiczów, którzy jechali tylko dwa okrążenia. Po drodze riderzy zaliczali próby specjalne – testy extreme, cross oraz enduro, gdzie walczyli o uzyskanie jak najlepszych czasów przejazdów. Rywalizacja toczyła się w trudnych warunkach pogodowych. Było pochmurnie i zimno, a w sobotę zawodnikom towarzyszyły opady deszczu, co spowodowało, że jazda przebiegała głównie po błotnistym podłożu. Do imprezy przystąpiło 160 motocyklistów rywalizujących w Mistrzostwach Europy, 32 zmagało się w Mistrzostwach Polski, a 41 walczyło w rozgrywkach pucharowych. W zawodach wystartowali reprezentanci opolskiego HAWI Racing Team.

Patryk Kuleszo w pierwszym dniu jechał jak natchniony uzyskując dobre czasy na próbach, co zaowocowało wybornym trzecim miejscem w europejskiej klasie Junior E1. Nazajutrz było nieco gorzej i musiał zadowolić się ósmą lokatą. Ostatecznie w międzynarodowej stawce zawodników zajął 5. miejsce w swojej klasie oraz wykazał się drugim wynikiem w Generalce spośród wszystkich Polaków jadących pod egidą PZM. Motocyklista opolskiego klubu po rozegranych trzech rundach FIM European Enduro Championship zajmuje 6. lokatę w klasie Junior E1.

Natomiast w krajowej rywalizacji w klasie Junior nie znalazł pogromcy, zwyciężając przed Dawidem Babiczem (KS Rega MX Robczyce) i Dawidem Domańskim (KTM Novi Korona Kielce), zaś w Generalce został sklasyfikowany na trzecim miejscu za Łukaszem Kurowskim (SMF / Słowacja) i Aleksandrem Bracikiem (KTM Novi Korona Kielce).

Dzięki dobrej dyspozycji i osiągniętym wynikom młody motocyklista opolskiego klubu został powołany do kadry narodowej enduro na finałową rundę Mistrzostw Europy w holenderskim Hellendorn, która odbędzie się od 1 do 3 października br.

W zmaganiach Mistrzostw Polski z dobrej strony pokazał się Jakub Kucharski, który w mocnej klasie E2/E3 zajął czwarte miejsce za Kurowskim, Bracikiem i Baklarzem (BKM Bielsko-Biała).

HAWI RACING TEAM osiągnął znakomity wynik w rywalizacji zespołów sponsorskich, triumfując przed mocną ekipą KTM Novi Korona Team Piekoszów. Pod nieobecność Jakuba Kowalskiego i Andrzeja Hawryluka opolski zespół sponsorski udanie zasilił Wojtek Latała z SM Panda Racing, któremu partnerowali Patryk Kuleszo i Kuba Kucharski.

W klasyfikacji sezonu liderem w klasie Junior jest Kuleszo i jednocześnie zajmuje on trzecią lokatę w Generalce, zaś Kucharski okupuje szóstą lokatę w klasie E2/E3. Ponadto Jakub Kowalski jest na piątej pozycji w klasie Junior. Z kolei HAWI RACING TEAM ma znaczną przewagę punktową nad swoimi rywalami i pewnie zmierza po kolejny tytuł mistrzowski w klasyfikacji zespołów sponsorskich.

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: