Inauguracja Kierowcy Roku Opolszczyzny 2021
Automobilklub Opolski zaprasza do udziału w pierwszej rundzie cyklu Kierowca... więcej
Klasyfikacja końcowa Opolskiego Samochodowego Pucharu Rajdowego 2020 zatwierdzona
Okręgowa Komisja Sportu Samochodowego ZO PZM w Opolu zatwierdziła końcową... więcej
Europejski Dzień Numeru Alarmowego
11 lutego jest Europejski Dzień Numeru Alarmowego.  Numer alarmowy 112... więcej
29. Finał WOŚP w Nysie
W ramach finału 29. WOŚP odbyło sie wiele inicjatyw wspieranych przez kluby... więcej
Zmarł Andrzej Iwanowski
Z olbrzymim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o tym, że 26 stycznia odszedł ... więcej
Gala HAWI 2020
W siedzibie Stowarzyszenia HAWI RACING TEAM w dniu 29 grudnia 2020 roku... więcej
KOLEJARZ szkoli młodzież
KOLEJARZ Opole w nowym sezonie startuje ze szkoleniem adeptóe sportu żużlowego... więcej
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2021
Nadchodzące Święta Bożego Narodzenianiosą ze sobą wiele radości oraz refleksji... więcej
OSPR 2020
Stowarzyszenie Automaster Klub zorganizowało w dniu 6 grudnia 2020... więcej
Zapraszamy na podsumowanie OSPR 2020
Zarząd Okregowy PZM w Opolu oraz Stowarzyszenie Automaster Klub zapraszają w... więcej

Puchar Pescatore

W dniu 12 sierpnia 2012 roku, w godzinach porannych na starcie I AMR o Puchar Pescatore stanęło 11 załóg. Po pokonania mieli 2 próby sprawnościowe: 3 krotnie na parkingu Starostwa Powiatowego oraz 3 krotnie pod Halą Widowiskowo Sportową, przy ulicy Kilińskiego w Krapkowicach, co w efekcie dało 6 prób czasowych.
Zwycięzcą dnia została załoga Krzesimir Maciejec i Artur Nederliński, reprezentujący barwy Automobilklubu Kędzierzyn-Koźle za kierownicą Volkswagena Golfa. Byli w niesamowitej formie i zdeklasowali konkurencję, z najszybszymi czasami przejazdu w 5 z 6 prób oraz ustanawiając najszybszy przejazd dnia.
Zacięta natomiast była walka o 2 i 3 miejsce na podium. Zawodników dzieliła zaledwie 0,66 sekundy na mecie. Na drugim miejscu dojechała załoga Leszek Cebula i Beata Mazur za kierownicą starego, ale piekielnie szybkiego Audi. Na trzecim miejscu ukończyli Grzegorz Szkotnicki i Marcin Ziomek, jadący Citroenem Saxo.

W klasach rywalizacja była nie mniej zacięta.
W klasie 4 w poszczególnych próbach czasowych za każdym razem inna załoga była najszybsza, jednak najrówniej jechała załoga Cebula / Mazur, zdobywając zwycięstwo. Nie przyszło ono łatwo, bowiem prowadził Paweł Szwerada z pilotem Markiem Pawłowskim, zanim nie przebili w swoim Seacie opony.

W klasie 3 nie do pokonania był zwycięzca dnia Krzesimir Maciejec, który nie tylko osiągał fenomenalne czasy przejazdu, ale również jako jedyny z swojej klasie nie złapał kary za potrącenie pachołka.

W klasie 2 wystartowały dwie załogi, które walczyły o przetrwanie, bowiem w obu pojazdach przytrafiły się problemy techniczne. Biały Swift kierowany przez Szymona Mierzwę ostatecznie poległ po awarii układu hamulcowego, oddając zwycięstwo załodze Subtelny / Szczotka, która do samej mety zmagała się z defektem układu zawieszenia.

W klasie 1 jechała tylko jedna załoga. Wojciech Nowak pilotowany przez Edwarda Ramosa, zwrócił jednak na siebie uwagę, zajmując wysoką 4 lokatę w klasyfikacji generalnej, pomimo że jego Cinquecento miało najmniejszy silnik w stawce.

Uroczyste rozdanie pucharów, dla najlepszych zawodników I rundy Pucharu Lata SKTM, jaką stanowił I AMR o Puchar Pescatore, odbyło się przed budynkiem Starostwa. Kolejna runda Pucharu Lata odbędzie się 26 sierpnia w okolicach Strzelec Opolskich.
 

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: