Parada z okazji 100-lecia bitwy o Kędzierzyn
Dokładnie 100 lat temu, 10 maja 1921 roku, w drugim dniu Bitwy o Kędzierzyn... więcej
Rally Gala 2021
Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski zaprasza do udziału w imprezie... więcej
Turniej BRD wyniki I etapu
I etap Turnieju BRD  OPOLE`2021 za nami, wystartował 450 uczestników z 62... więcej
Zmarł Waldemar Kwarta
W dniu 27.04.2021 w wieku 70 lat zmarł Waldemar Kwarta, zawodnik a następnie... więcej
Zmarł Krzysztof Borowy
W dniu 29.04.2021r zmarł Krzysztof Borowy Prezes NSA Taboss Racing, przyjaciel... więcej
Turniej BRD opole 2021
Zapraszamy na Turniej BRD OPOLE 2021.Turniej odbywa się w trzech etapach,... więcej
Zmarł Ryszard Desperak
Z wielkim smutkiem i żalem zawiadamiamy że  w niedzielę 18.04.2021 odszedł... więcej
Rajd KARLIK`2021
Opolskie Stowarzyszenie Automobilistów  zaprasza na Rajd KARLIK`... więcej
Zawody Trial
TMSM SPARTA Wrocław zaprasza na Rajd Wrocław II Trial w ramach krórego... więcej
Dzień grzeczności za kierownicą
Dnia 5 kwietnia obchodzimy światowy Dzień Grzeczności za kierownicą.... więcej

Puchar Pescatore

W dniu 12 sierpnia 2012 roku, w godzinach porannych na starcie I AMR o Puchar Pescatore stanęło 11 załóg. Po pokonania mieli 2 próby sprawnościowe: 3 krotnie na parkingu Starostwa Powiatowego oraz 3 krotnie pod Halą Widowiskowo Sportową, przy ulicy Kilińskiego w Krapkowicach, co w efekcie dało 6 prób czasowych.
Zwycięzcą dnia została załoga Krzesimir Maciejec i Artur Nederliński, reprezentujący barwy Automobilklubu Kędzierzyn-Koźle za kierownicą Volkswagena Golfa. Byli w niesamowitej formie i zdeklasowali konkurencję, z najszybszymi czasami przejazdu w 5 z 6 prób oraz ustanawiając najszybszy przejazd dnia.
Zacięta natomiast była walka o 2 i 3 miejsce na podium. Zawodników dzieliła zaledwie 0,66 sekundy na mecie. Na drugim miejscu dojechała załoga Leszek Cebula i Beata Mazur za kierownicą starego, ale piekielnie szybkiego Audi. Na trzecim miejscu ukończyli Grzegorz Szkotnicki i Marcin Ziomek, jadący Citroenem Saxo.

W klasach rywalizacja była nie mniej zacięta.
W klasie 4 w poszczególnych próbach czasowych za każdym razem inna załoga była najszybsza, jednak najrówniej jechała załoga Cebula / Mazur, zdobywając zwycięstwo. Nie przyszło ono łatwo, bowiem prowadził Paweł Szwerada z pilotem Markiem Pawłowskim, zanim nie przebili w swoim Seacie opony.

W klasie 3 nie do pokonania był zwycięzca dnia Krzesimir Maciejec, który nie tylko osiągał fenomenalne czasy przejazdu, ale również jako jedyny z swojej klasie nie złapał kary za potrącenie pachołka.

W klasie 2 wystartowały dwie załogi, które walczyły o przetrwanie, bowiem w obu pojazdach przytrafiły się problemy techniczne. Biały Swift kierowany przez Szymona Mierzwę ostatecznie poległ po awarii układu hamulcowego, oddając zwycięstwo załodze Subtelny / Szczotka, która do samej mety zmagała się z defektem układu zawieszenia.

W klasie 1 jechała tylko jedna załoga. Wojciech Nowak pilotowany przez Edwarda Ramosa, zwrócił jednak na siebie uwagę, zajmując wysoką 4 lokatę w klasyfikacji generalnej, pomimo że jego Cinquecento miało najmniejszy silnik w stawce.

Uroczyste rozdanie pucharów, dla najlepszych zawodników I rundy Pucharu Lata SKTM, jaką stanowił I AMR o Puchar Pescatore, odbyło się przed budynkiem Starostwa. Kolejna runda Pucharu Lata odbędzie się 26 sierpnia w okolicach Strzelec Opolskich.
 

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: