30. Finał WOŚP w Opolu
Już wkrótce z MotoOrkiestrą Opole zagramy w 30. Finale WOŚPZapraszamy na... więcej
Patryk Kuleszo planuje starty w 2022
Jesteśmy pełni nadziei, że w gonie kadrowiczów, którzy zostaną wyznaczeni do... więcej
Hard Enduro Polska
Mamy kolejną ciekawą propozycję na cały sezon dla motocyklistów szukających... więcej
KAMIL GRABOWSKI w wyścigach symultanicznych
KAMIL GRABOWSKI niezwykle skuteczny w wyścigach symultanicznych. Wspólnie z... więcej
Najlepsze kempingi 2022
Po rocznej przerwie ceremonia wręczenia nagród ADAC Camping Awards 2022 odbyła... więcej
Gala Sportu Motorowego w Opolu
W minioną sobotę mieliśmy przyjemność uczestniczenia w podsumowaniu sezonu 2021... więcej
Szerokiej i bezpiecznej drogi 2022
Lada chwila wjeżdżamy w Nowy Rok. Życzymy Wam zawsze szerokiej i bezpiecznej... więcej
Gala Sportu Motorowego PZM w Opolu
Zarząd okregowy PZM w Opolu serdecznie zaprasza na uroczystą Galę Sportu... więcej
Gala na lodzie odwołana
Informujemy o wydarzeniu, które się nie odbędzie. Podamy powody i... więcej
OSPR 2022
prezentuajemy przyjety na rok 2022 kalendarz OSPR

PATRYK KULESZO Mistrz Polski w klasie Junior

PATRYK KULESZO z opolskiego HAWI RACING TEAM wygrał finałowe rundy enduro w Połczynie Zdrój i wywalczył tytuł Mistrza Polski w klasie Junior oraz drugiego Wicemistrza Polski w klasyfikacji generalnej.

Ostrowąs koło Połczyna Zdrój był areną kończącą tegoroczne zmagania w enduro. Dwudniowe zawody odbyły się w formule enduro sprintu. Piątkowe opady deszczu wymusiły na organizatorach skrócenie trasy o odcinki nieprzejezdne, a sobotnia jazda przebiegała głównie po błotnistym podłożu. Uczestnicy rajdu na krótkiej trasie kilkukrotnie zaliczali próby specjalne, crossową i endurową. W rywalizacji udział wzięło 84 motocyklistów. W ekipie HAWI RACING TEAM z powodu kontuzji zabrakło 14-letniej Weroniki Duraj oraz doświadczonego Jakuba Kucharskiego.

Patryk Kuleszo w drugiej połowie sezonu prezentował wyborną formę i przebojem wdarł się do ścisłej Kadry Narodowej Enduro. Tym razem ponownie osiągnął znakomity wynik potwierdzając swoją przynależność do krajowej elity. Zawodnik opolskiego klubu jadąc na nowiutkiej Husqvarnie FE250 (model 2022) po raz drugi w tym sezonie triumfował w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski, osiągając najlepsze czasy przejazdów w obu dniach. Za nim uplasowali się Kacper Baklarz (BKM Bielsko-Biała) i Wojciech Latała (SM Panda Racing Jemielnica). W generalce sezonu Kuleszo zajął miejsce na najniższym stopniu podium za Maciejem Więckowskim (CKM Cieszyn) i Aleksandrem Bracikiem (KTM Novi Korona Kielce), wywalczając tytuł drugiego Wicemistrza Polski. Kuleszo przypieczętował również zwycięstwo w klasie Junior przed Dawidem Babiczem i Karolem Królikowskim (obaj KS Rega MX Team Robczyce), tym samym zdobywając upragniony tytułu Mistrza Polski! W tej samej w klasie Jakub Kowalski w sobotę był piąty, a w niedzielę trzeci i w zawodach uplasował się na 4. pozycji. 15-letni motocyklista w końcowej klasyfikacji sezonu zajął wysoką 4. lokatę. Natomiast HAWI RACING TEAM nie pozostawił złudzeń rywalom w rywalizacji zespołów sponsorskich. Pod nieobecność Jakuba Kucharskiego i Andrzeja Hawryluka opolski zespół ponownie udanie zasilił Wojciech Latała z SM Panda Racing, któremu partnerowali Patryk Kuleszo i Kuba Kowalski. Nasz zespół wygrał rywalizację w Połczynie i jednocześnie wywalczył tytuł Mistrzów Polski 2021.

Z kolei w Pucharze Polski Igor Roj w klasie Junior 85 w pierwszym dniu uzyskał czwartą lokatę, a nazajutrz był trzeci, co w zawodach dało jemu trzecią pozycję. Zwyciężył Mikołaj Bieńkowski (KKM Wena Kielce) przed Antonim Kawczyńskim (NZ). Adept szkółki motocyklowej SMK Enduro Czerwionka obecnie reprezentujący opolski klub ostatecznie w całorocznych rozgrywkach zajął miejsce na trzecim stopniu podium, co jest jego dużym sukcesem. Absencję Weroniki Duraj wykorzystała jej rywalka Dominika Orlik (KTM Novi Korona Kielce), która dzięki odniesionemu zwycięstwu w klasie Kobiet przesunęła się na czoło klasyfikacji sezonu wywalczając Puchar Polski, a naszej nastoletniej zawodniczce przypadło zadowolić się drugim miejscem, co również jest znaczącym osiągnięciem, mając na uwadze okoliczności, które uniemożliwiły jej start w czterech ostatnich rundach. Na wyróżnienie zasługuje również wynik uzyskany przez nieobecnego w Połczynie Karola Duraja, który w klasyfikacji sezonu uplasował się na 4. miejscu w pucharowej klasie E1.

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: