Patryk Kuleszo na 7 miejscu w Mistrzostwach Europy Enduro 2021
Zawodnik opolskiego HAWI Racing Team Patryk Kuleszo jechał do holenderskiego... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego
OKSS przy ZO PZM w Opolu zaprasza na szkolenie sędziów sportu samochodowego,... więcej
Zawody motocrossowe w Grodkowie
Auto Moto Klub Grodków zaprasza na zawody motocrossowe, które odbęda sie w... więcej
1 Rajd Turawski jako 2 runda OSPR
W wyniku kolejnych zmian w kalendarzu OSPR 2021 do cyklu jako 2 runda został... więcej
Bezpieczny powrót do szkoły w Głogówku.
Bractwo Motocyklowe BMG Głogówek zaprasza w dniu 25 września w godzinach 9... więcej
Motocyklista TOMASZ WIKOWICZ z HAWI Racing Team zajął drugie miejsce w Baja Poland.
W miniony weekend w Szczecinie odbył się Rajd Wysoka Grzęda Baja Poland będący... więcej
IV runda - LIQUI MOLY CLASSICAUTO CUP - Tor Słomczyn
Zawodnik Automobilklubu Kędzierzyńsko-Kozielskiego - Tomasz Szuter w swoim... więcej

W miniony weekend w Szczecinie odbył się Rajd Wysoka Grzęda Baja Poland będący polską eliminacją Pucharu Świata, w ramach którego rozegrano 4. rundę Mistrzostw Polski w długodystansowych rajdach Baja. W imprezie w klasie motocykli wystartował Tomasz Wikowicz z opolskiego HAWI Racing Team, który podróżował KTM-em EXC 450F.

Bazę rajdu zlokalizowano na terenie lotniska Dąbie. Trasa o długości ponad 300 km została podzielona na 5 odcinków specjalnych. Zawodnikom przyszło zmagać się w zmiennych warunkach pogodowych, a po opadach deszczu rajd zrobił się błotnisty. Piątkowy prolog okazał się pechowy dla reprezentanta opolskiego klubu.

Zasadnicza część została rozegrana nazajutrz na poligonie w Drawsku Pomorskim, gdzie do przejechania zawodnicy mieli blisko 270 km. Natomiast niedzielne OS-y na trasie Lubieszyn-Dobra-Szczecin łącznie liczyły niecałe 27 km.

Rajdowe tempo narzucił najszybszy na wszystkich OS-ach Maciej Giemza (M-For Sport / Husqvarna FE 450 Rally) z ORLEN Teamu. Wikowicz utrzymywał szybkie tempo jazdy i poza prologiem legitymował się drugim czasem przejazdu, co dało jemu drugie miejsce w całym rajdzie. Zwyciężył Giemza, a na trzeciej pozycji uplasował się Słowak Tomas Hostinský (KTM Rally 450).

Zgodnie z kalendarzem PZM kolejna 5. runda Mistrzostw Polski Baja odbędzie się w dniach 08-10 października br. w Żaganiu.