7. runda Pucharu Śląska i Opolszczyzny
Stowarzyszenie Motocyklowe PANDA zaprasza na zawody cross country które są... więcej
Motocykliści HAWI Racing Team zakończyli zmagania w Mistrzostwach Polski Enduro wywalczając aż 6 medali
Dobiegły końca krajowe rozgrywki Enduro 2022. Reprezentanci opolskiego HAWI... więcej
Auto-Moto-Klub Grodków zaprasza
Auto Moto Klub Grodków zaprasza na zawody motocrossowe, które odbęda sie w... więcej
7. runda IPONE Enduro Cross Series 2022
Informujemy, że Stowarzyszenie HAWI RACING TEAM jest organizatorem zawodów... więcej
SKJS Głuchołazy o Puchar Burmistrza Głuchołaz
Planowany pierwotnie w kalendarzu lipcowy termin SKJS Głuchołazy uległ... więcej
EKO MOTO FORUM 2022
Zapraszamy fanów motoryzacji, dobrego designu, zdrowego trybu życia, a... więcej
7 runda IPONE Enduro Cross Series 2022
Stowarzyszenie HAWI RACING TEAM zaprasza na "IPONE Enduro Cross Series... więcej
Arkadiusz Mirecki - motocrossowym Mistrzem Polski!
Arkadiusz Mirecki z opolskiego HAWI Racing Team z tytułem motocrossowego... więcej
Sukcesy w 41. Rajdzie Polskie Safari
Tomasz Wikowicz specjalizujący się w rajdach Baja zajął drugie miejsce w 41.... więcej
Pożegnanie przy dźwiękach warczących silników
W czwartek 21 lipca odbyła się ceremonia pogrzebowa, gdzie poza najbliższymi,... więcej

IX i X runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w enduro

W dniach 2-3 lipca w miejscowości Ostrowąs koło Połczyna Zdroju rozegrano IX i X rundę Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w enduro. W imprezie uczestniczyło 79 motocyklistów. Ekipa opolskiego HAWI Racing Team przystąpiła do rywalizacji w okrojonym składzie. Zawodnicy kilkukrotnie podróżowali po 15-kilometrowej trasie, na której wytyczono próby jazdy sprawnościowej – test enduro i test cross. Warunki na trasie do łatwych nie należały. W piątek przeszła nawałnica, która pozostawiła po sobie mnóstwo kałuż w koleinach. Było ślisko i grząsko. Niektórzy riderzy zaliczyli kąpiele błotne. Rajd bardziej przypominał przeprawowy niż enduro. Wcześniej organizator dokonał korektę trasy, wyłączając odcinki nieprzejezdne, a sędzia podjął decyzję o godzinnym opóźnieniu rozpoczęcia zawodów oraz, że pomiary czasów z przejazdów prób rozpoczną się dopiero od trzeciego okrążenia. W drugim dniu trasa była już przesuszona i zrobiło się przyczepnie, co pozwoliło przeprowadzić zawody zgodnie z planem.

W tych ekstremalnych warunkach nieźle radzili sobie motocykliści opolskiego klubu. W mistrzowskiej klasie E1 brylowali Patryk Kuleszo i Wojciech Latała. Wojtek w drugim dniu zawodów już na pierwszej pętli zaliczył feralny upadek, w którym ucierpiała jego noga, ale pomimo bólu postanowił kontynuować jazdę. Ostatecznie zawody ukończył na drugim miejscu. Zwyciężył Kuleszo, a trzecia lokata padła łupem Rafała Bracika (KTM Novi Korona Kielce). Przemysław Liszka wystartował tylko w niedzielę i w imprezie został sklasyfikowany na 9. pozycji.