Kędzierzyn-Koźle najsprawniejszy w Turnieju BRD
Uczniowie reprezentujący Kędzierzyn-Koźle nalepsi w Finale Wojewódzkim 43... więcej
2 runda Motul Gravel Cup
W dniu 14 maja na torze szutrowym powered by Atlas Ward w Kamieniu Śl.... więcej
53 Rajd Festiwalowy inauguruje Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska `2022
Nieprzerwanie od 2018 roku Województwo Opolskie jest miejscem inauguracyjnej... więcej
IPONE Series `2022 - 1 runda
„Motocyklowy Puchar Opolszczyzny" w minioną niedzielę zainaugurował... więcej
Finał wojewódzki BRD
Polski Związek Motorowy – Zarząd Okręgowy w Opolu informuje, że ... więcej
IPONE SERIES 2022
Doczekaliśmy się pierwszej w tym roku rywalizacji w Enduro Sprint, serdecznie... więcej
Kolejarz Opole - Kolejarz Rawicz 58:32
OK Bedmet Kolejarz Opole rozpoczął sezon `2022 wygraną ze swoim imiennikiem z... więcej
XXIV Turniej Motoryzacyjny
W Opolu rozegrano Finał Wojewódzki XXIV Ogólnopolskiego... więcej
HAWI Racing Team w rywalizacji w Mistrzostw Polski Enduro
Motocykliści HAWI Racing Team z sukcesami rozpoczęli tegoroczną rywalizację w... więcej
CEC 2022
Przygotowania do rozpoczęcia sezonu CEC 2022 - ROZPOCZĘTEElektroniczna... więcej

HAWI RACING TEAM wystartował

W miniony weekend na torze motocrossowym w Chełmnie rozegrano 1 i 2 rundę Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w enduro. W imprezie, która została rozegrana w formule enduro sprintu, wystartowało 155 riderów, wśród których nie zabrało reprezentantów opolskiego HAWI RACING TEAM. Motocykliści w sobotę i w niedzielę podróżowali sześciokrotnie po 12-kilometrowej trasie, na której zostały wytyczone odcinki specjalne – test cross i test enduro. Rywalizacja odbywała się przy zmiennej aurze, słonecznej i deszczowej, co wymuszało wykazania się odpowiednimi umiejętnościami jazdy w kurzu i w błocie, a niektórym szczególną trudność sprawiało pokonywanie śliskich zjazdów i podjazdów. W mistrzowskiej klasie Junior PATRYK KULESZO w obu rundach musiał uznać wyższość Konrada Dąbrowskiego (DUUST Racing Warszawa) oraz Dawida Babicza (KS Rega MX Team Robczyce) i ostatecznie zawody zakończył na najniższym stopniu podium. W tej samej klasie zadebiutował JAKUB KOWALSKI, który dotychczas z powodzeniem rywalizował w klasie Junior 85. Kuba jest bardzo młodym zawodnikiem i pomimo ambitnej postawy w konfrontacji ze starszymi rywalami zmagania kończył na pozycjach 6 i 13, co dało jemu 10. miejsce. Ponad roczna przerwa w startach spowodowała, że ALEKSANDER GOTKOWSKI meldował się na mecie na odległych pozycjach 13 i 15, ale w kolejnych zawodach powinien nastąpić u niego progres wyniku. W mocnej klasie E2/E3 walkę z najlepszymi starał się nawiązać JAKUB KUCHARSKI. W pierwszym dniu był 6, ale nazajutrz pokazał się z jak najlepszej strony meldując się na mecie z trzecim czasem i ostateczne został sklasyfikowany na 4. miejscu za Łukaszem Kurowskim (SMF), Aleksandrem Bracikiem (KTM Novi Korona Kielce) i Kacprem Baklarzem (BKM Bielsko-Biała). Ważnym wydarzeniem w tej klasie było pojawienie się na starcie DAMIANA MAGIEROWSKIEGO. Trzy lata temu podczas mistrzostw Europy w Rumunii doznał on poważnej kontuzji nogi i musiał poddać się operacji oraz przejść żmudną i długotrwałą rehabilitację. Jego powrót do czynnego uprawiania sportu stał pod dużym znakiem zapytania, a jednak stał się faktem. Pierwszy dzień rywalizacji ukończył z 10-tym czasem a w drugim dniu poprawił się o dwie pozycje i w całych zawodach został sklasyfikowany na 8. miejscu. Magierowski posiada olbrzymi potencjał i wkrótce powinien nawiązać rywalizację z najlepszymi. W klasyfikacji generalnej  Mistrzostw Polski Kuba Kucharski zajmuje 7. lokatę, Patryk Kuleszo jest 9, a lideruje Łukasz Kurowski przed Maciejem Więckowskim (CKM Cieszyn) i Konradem Dąbrowskim. HAWI RACING TEAM przewodzi  w klasyfikacji zespołów sponsorskich z tak samą ilością punktów, co KTM Novi Korona Team Piekoszów.

 

W Pucharze Polski znakomity wynik osiągnęła 14-letnia WERONIKA DURAJ. Młoda motocyklistka w pierwszym dniu rywalizacji stoczyła zwycięski pojedynek z doświadczoną Małgorzatą Zalewską (AMK Drwęca Ostróda). Nazajutrz początek zmagań w wykonaniu naszej reprezentantki był wyborny i nic nie zapowiadało, że coś się może zmienić. Ostateczne Weronika zajęła miejsce na drugim stopniu podium, z taką samą ilością punktów w klasyfikacji jaką ma jej rywalka. Trzecią pozycję wywalczyła Dominika Orlik (KTM NoviKorona Kielce).

 

- Zawody zaliczam do udanych. Niedziela przyniosła sporo emocji, złej pogody, ale wiem jedno, jak na mój wiek i pierwszy start na 250-ce nie zawiodłam siebie ani kondycyjnie, ani emocjonalnie. Dziękuję wszystkim którzy trzymali kciuki oraz tym, dzięki którym mogłam tu być. – podsumowała swój start Weronika Duraj, która jest adeptką szkółki motocyklowej prowadzonej przez SMK Enduro Czerwionka, a od dwóch lat reprezentuje opolski klub.

W klasie Junior 85 czwarte miejsce zajął IGOR ROJ, natomiast KAROL DURAJ w klasie E1 uplasował się na 5. pozycji.

 

Występ opolskich endurowców ocenił obecny w Chełmnie Andrzej Hawryluk, prezes Hawi Racing Team: - Obostrzenia związane z pandemią utrudniły przygotowana do nowego sezonu nie tylko naszym motocyklistom. Zdecydowanie lepiej sobie radzili na rajdowej trasie ci, którzy mieli możliwość startów w zawodach, czy treningach organizowanych za granicą. Uzyskane wyniki przez naszych reprezentantów oceniam pozytywnie i liczę, że w kolejnych zawodach będą jeszcze lepsze, ponieważ dostrzegłem pokłady rezerwy jakie w nich drzemią. Kubę Kucharskiego i Patryka stać jest na podjęcie walki o czołowe miejsca z najlepszymi. Kuba Kowalski, który jest bardzo młodym motocyklistą po zmianie klasy musi nabrać niezbędnego doświadczenia i wierzę, że wkrótce będzie czołowym juniorem. Aleksander i Damian powrócili do sportu po dłuższej przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi i z czasem osiągane przez nich wyniki powinny być coraz lepsze. Z podziwem i uznaniem patrzyłem też na jazdę młodziutkiej Weroniki, która potwierdziła, że będzie się liczyć w walce o najcenniejsze trofeum wśród kobiet. Cieszę się ze współpracy ze Stowarzyszeniem Motocyklowy Klub Enduro Czerwionka. Wyniki osiągane przez ich podopiecznych, którzy teraz reprezentują także nasz klub, są efektem dobrej pracy szkoleniowej jaką wykonują z najmłodszymi i to należy docenić, ponieważ dzięki takim działaniom sport motocyklowy może się rozwijać.

 

W sobotę po zakończeniu 1. rundy odbyła się uroczystość wręczenia mistrzowskich szarf i statuetek za sezon 2020. Swoją nagrodę odebrał Patryk Kuleszo za wicemistrzostwo Polski w klasie Junior. Natomiast HAWI RACING TEAM otrzymał efektowne trofeum za wywalczone Mistrzostwo Polski w klasyfikacji zespołów sponsorskich, które jest najcenniejsze, ponieważ w tej rywalizacji zespoły złożone są z wybranych trzech zawodników i tylko zdobyte przez nich punkty są liczone do klasyfikacji.

 

Kolejne mistrzowskie i pucharowe rundy enduro odbędą się 19 i 20 czerwca we Wrocławiu.

 

W niedzielę do rywalizacji przystąpili także nasi motocrossowcy. W Strykowie odbyła  się 1. runda Mistrzostw Strefy Polski Centralnej. W klasie MX Masters miejsce na najniższym stopniu podium zajął ARKADIUSZ MIRECKI, który w swoich wyścigach dwukrotnie przyjeżdżał na metę jako trzeci. Zwyciężył Paweł Wizgier (ŁKM Łowicz) przed Marcinem Kawczyńskim (MX Lipno). Z dobrej strony pokazał się OSKAR KRUK, który w klasie MX C zajmował miejsca 6. i 3., co w efekcie dało jemu czwartą lokatę w zawodach. Wygrał Łukasz Kolarz (ŚTM Moto-Max Kielce) przed Dawidem Moczko (AMK Gliwice) i Mateuszem Sobierskim (Motopower Kleszczów). Natomiast MATEUSZ MIRECKI w klasie MX Open w swoich wyścigach przyjeżdżał na metę jako 9 i 4, a w zawodach został sklasyfikowany na 6. pozycji. Następna 2. runda MSPC zostanie rozegrana już w najbliższą niedzielę na torze Kowala.

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: