WOŚP w Głogówku
Bractwo Motocyklowe Głogówek zaprasza na finał do Centrum Kultury w... więcej
Patrycja Komko w TVP-3 Opole
Wczoraj została zaproszona do TVP3 Opole na live "Opolskie o poranku... więcej
Wizyta u Prezydent Kędzierzyna-Koźla
Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski AKK od lat rozwija zainteresowanie... więcej
IPONE SERIES 2023
RUSZA KOLEJNY SEZON CYKLU ipone series.ZAPRASZAMY
31 WOŚP w Opolu
Nagrody i wyróżnienia za sezon 2022 odebrane, więc czas na sezon 2023. Już 29.... więcej
PODSUMOWANIE SEZONU 2022
GALA SPORTU MOTOROWEGO ZO PZM Opole 2023 w sali Orła Białego Urząd... więcej
Szerokiej i bezpiecznej drogi!
Lada chwila wjeżdżamy w Nowy Rok. Życzymy Wam zawsze szerokiej i bezpiecznej... więcej
terminarz TS Kolejarz 2023
JUŻ WSZYSTKO JASNE....Na otwarcie sezonu 2023 czeka nasFINAŁ ZŁOTEGO KASKU... więcej
Marcin Moczarski Wicemistrzem Polski HRSMP
W sobotę odbyła się gala wręczenia Mistrzowskich Tytułów.Wicemistrzem Polski w... więcej
Motocykliści na podium
Prezes ANDRZEJ HAWRYLUK podczas ceremonii zakończenia sezonu sportu... więcej

Arkadiusz Mirecki - motocrossowym Mistrzem Polski!

Arkadiusz Mirecki z opolskiego HAWI Racing Team z tytułem motocrossowego mistrza Polski!

Zawody w Człuchowie zakończyły tegoroczną rywalizację w motocrossowych Mistrzostwach Polski, po tym jak z organizacji ostatniej 7. rundy wycofał się Gdański Auto-Moto-Klub. W imprezie wystartowało 78 motocyklistów, wśród których nie zabrakło reprezentantów HAWI Racing Team. Rywalizacja w klasie MX Masters nie przebiegała po myśli Arkadiusza Mireckiego.

- W pierwszym wyścigu niedaleko po starcie ktoś na mnie skoczył i zaliczyłem potężną glebę. Niewiele pamiętam, co było dalej. W drugim starcie w tym samym miejscu delikatnie skoczyłem na innego motocyklistę i kolejna gleba, ale tym razem bez wielkich następstw, choć ze sporą stratą czasową. Jeszcze takiej sytuacji nie miałem - motocykl przygniótł jedną nogę, a w bucie drugiej znalazła się kierownica. Bez pomocy z zewnątrz nie byłem w stanie się wydostać z tego potrzasku. – wyznał po zawodach rozgoryczony Mirecki, który pierwszy wyścig ukończył na odległym 24. miejscu, a w kolejnym był 19., co dało jemu w zawodach 21. lokatę i 9. w klasyfikacji sezonu. Zwyciężył Karol Kędzierski (MX Lipno) przed Maciejem Zdunkiem (CAMK Człuchów) i Łukaszem Kędzierskim (MX Lipno). Arkadiusz Mirecki został także sklasyfikowany w klasie MX Masters 50+, gdzie zajmował miejsca 8. i 4., dzięki czemu w imprezie uplasował się na 6. pozycji. Wygrał Andrzej Szalbierz (MX Lipno) przed Sebastianem Grygą (Moto Dąbrowa) i Januszem Śpiewokiem (WKM Więcbork). W klasyfikacji sezonu wypracowana wcześniej przewaga punktowa nad rywalami pozwoliła motocykliście opolskiego klubu sięgnąć po upragniony tytuł motocrossowego Mistrza Polski 2022 w klasie MX Masters 50+! Wicemistrzem został Szalbierz, a mistrzowskie podium uzupełnił Śpiewok.

Natomiast w klasie MX2 ścigał się Mateusz Mirecki. W pierwszym wyścigu przyjechał na metę 13., a w drugim był 9. i ostatecznie zawody ukończył na 10. miejscu. Wygrał Erlandas Mackonis (MX Lipno) przed Szymonem Staszkiewiczem (CAMK Człuchów) i Bartoszem Jaworskim (MX Lipno). Mateusz w rozgrywkach całego sezonu zajął 12. lokatę. Młody reprezentant HAWI Racing Team został także sklasyfikowany w klasie MX2 Junior na pozycjach 12. i 8., co dało jemu w zawodach 9. miejsce. Mateusz wśród Juniorów ukończył sezon na 12. miejscu.

Wyniki > https://wyniki.motoresults.pl/pl/2022/Motocross/MP/VI-Runda/e_3420

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: