3. Hubertus Classic
Zapraszamy na 3. Hubertus Classic rajd turystyczno-nawigacyjny dla... więcej
11 i 12 Runda Mistrzostw i Pucharu Polski Enduro
Za sprawą Hawi Racing Team, IPONE Enduro Cross Series i Polski Związek Motorowy... więcej
Tydzień Pierwszej Pomocy
W dniach 18-22.09.2023r. w ZSP1 Kędzierzyn-Koźle, Cisowa organizowany był... więcej
Camper Caravan Show
Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski zaprasza na Camper Caravan... więcej
Kolejne sukcesy motocyklistów opolskiego HAWI Racing Team
Motocykliści HAWI Racing Team startowali w IX i X rundzie Mistrzostw Polski,... więcej
4 runda OSPR
1OK Rally SKJS/KJS w Kędzierzynie-Koźlu dobiegł końca w ostatnią niedzielę.... więcej
10 runda TMMP
Członkowie Automobilklubu Kędzierzyńsko-Kozielskiego zorganizowali i... więcej
Zmarł Zbigniew Prymula
W dniu 25 sierpnia 2023 r. zmarł Zbigniew Prymula, nasz Kolega i Przyjaciel.... więcej
VI Runda Pucharu Śląska i Opolszczyzny
Żar lał się z nieba, temperatura bliska 40 stopni. W takich warunkach odbyła... więcej
10runda Turystycznych Motorowych Mostrzostw Polski
Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski zaprasza do udziału w imprezie... więcej

Arkadiusz Mirecki - motocrossowym Mistrzem Polski!

Arkadiusz Mirecki z opolskiego HAWI Racing Team z tytułem motocrossowego mistrza Polski!

Zawody w Człuchowie zakończyły tegoroczną rywalizację w motocrossowych Mistrzostwach Polski, po tym jak z organizacji ostatniej 7. rundy wycofał się Gdański Auto-Moto-Klub. W imprezie wystartowało 78 motocyklistów, wśród których nie zabrakło reprezentantów HAWI Racing Team. Rywalizacja w klasie MX Masters nie przebiegała po myśli Arkadiusza Mireckiego.

- W pierwszym wyścigu niedaleko po starcie ktoś na mnie skoczył i zaliczyłem potężną glebę. Niewiele pamiętam, co było dalej. W drugim starcie w tym samym miejscu delikatnie skoczyłem na innego motocyklistę i kolejna gleba, ale tym razem bez wielkich następstw, choć ze sporą stratą czasową. Jeszcze takiej sytuacji nie miałem - motocykl przygniótł jedną nogę, a w bucie drugiej znalazła się kierownica. Bez pomocy z zewnątrz nie byłem w stanie się wydostać z tego potrzasku. – wyznał po zawodach rozgoryczony Mirecki, który pierwszy wyścig ukończył na odległym 24. miejscu, a w kolejnym był 19., co dało jemu w zawodach 21. lokatę i 9. w klasyfikacji sezonu. Zwyciężył Karol Kędzierski (MX Lipno) przed Maciejem Zdunkiem (CAMK Człuchów) i Łukaszem Kędzierskim (MX Lipno). Arkadiusz Mirecki został także sklasyfikowany w klasie MX Masters 50+, gdzie zajmował miejsca 8. i 4., dzięki czemu w imprezie uplasował się na 6. pozycji. Wygrał Andrzej Szalbierz (MX Lipno) przed Sebastianem Grygą (Moto Dąbrowa) i Januszem Śpiewokiem (WKM Więcbork). W klasyfikacji sezonu wypracowana wcześniej przewaga punktowa nad rywalami pozwoliła motocykliście opolskiego klubu sięgnąć po upragniony tytuł motocrossowego Mistrza Polski 2022 w klasie MX Masters 50+! Wicemistrzem został Szalbierz, a mistrzowskie podium uzupełnił Śpiewok.

Natomiast w klasie MX2 ścigał się Mateusz Mirecki. W pierwszym wyścigu przyjechał na metę 13., a w drugim był 9. i ostatecznie zawody ukończył na 10. miejscu. Wygrał Erlandas Mackonis (MX Lipno) przed Szymonem Staszkiewiczem (CAMK Człuchów) i Bartoszem Jaworskim (MX Lipno). Mateusz w rozgrywkach całego sezonu zajął 12. lokatę. Młody reprezentant HAWI Racing Team został także sklasyfikowany w klasie MX2 Junior na pozycjach 12. i 8., co dało jemu w zawodach 9. miejsce. Mateusz wśród Juniorów ukończył sezon na 12. miejscu.

Wyniki > https://wyniki.motoresults.pl/pl/2022/Motocross/MP/VI-Runda/e_3420

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: