Rally Gala 2021
Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski zaprasza do udziału w imprezie... więcej
Turniej BRD wyniki I etapu
I etap Turnieju BRD  OPOLE`2021 za nami, wystartował 450 uczestników z 62... więcej
Zmarł Waldemar Kwarta
W dniu 27.04.2021 w wieku 70 lat zmarł Waldemar Kwarta, zawodnik a następnie... więcej
Zmarł Krzysztof Borowy
W dniu 29.04.2021r zmarł Krzysztof Borowy Prezes NSA Taboss Racing, przyjaciel... więcej
Turniej BRD opole 2021
Zapraszamy na Turniej BRD OPOLE 2021.Turniej odbywa się w trzech etapach,... więcej
Zmarł Ryszard Desperak
Z wielkim smutkiem i żalem zawiadamiamy że  w niedzielę 18.04.2021 odszedł... więcej
Rajd KARLIK`2021
Opolskie Stowarzyszenie Automobilistów  zaprasza na Rajd KARLIK`... więcej
Zawody Trial
TMSM SPARTA Wrocław zaprasza na Rajd Wrocław II Trial w ramach krórego... więcej
Dzień grzeczności za kierownicą
Dnia 5 kwietnia obchodzimy światowy Dzień Grzeczności za kierownicą.... więcej
Regulamin Opolskiego Samochodowego Pucharu Rajdowego 2021
Okręgowa Komisja Sportu Samochodowego ZO PZM w Opolu zatwierdziła w dniu 23.03.... więcej

3. Nocny Super OES-Podsumowanie

 Ostatniego dnia stycznia odbył się 3. Nocny Super OES Polska Nowa Wieś. Był to oficjalny początek rajdowego sezonu 2016 na Opolszczyźnie. W sumie pojawiło się 41 załóg z całej południowo-zachodniej części Polski, na których czekała próba sprawnościowa o długości 1,5 km, którą trzeba było przejeżdżać trzykrotnie. Była to próba szybka, lecz w wielu fragmentach trzeba było się wykazać technicznymi zdolnościami.

Od początku klasą dla siebie był ubiegłoroczny zwycięzca Nocnego Super OES-u, Paweł Stasiak pilotowany przez Damiana Stasiaka w Subaru Imprezie. Reprezentanci Kluczborka najpierw pewnie wygrali pierwszy przejazd, a na dwóch pozostałych jako jedyni uzyskali czas poniżej 80 sekund i dzięki temu wygrali pierwszą poważną imprezę rajdową na Opolszczyźnie. Dzięki znakomitemu drugiemu przejazdowi oraz solidnym czasom na pozostałych drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajęli ubiegłoroczni i aktualni wicemistrzowie KRO, Mariusz Zmuda i Maria Małek w kolejnym Subaru Imprezie. Podium uzupełnił zwycięzca pierwszej edycji Nocnego Super OES-u, Marek Szpunar w BMW E36. Wyżej wymienione trzy załogi utworzyły również czołówkę klasy 5 (powyżej 2000 cm3).

W klasie 4 (do 2000 cm3) najlepsi okazali się Michał Kostęski i Jan Pydych w Renault Clio, którzy byli o włos od podium w generalce i zajęli w niej świetne czwarte miejsce. Niecałą sekundę za zwycięzcami klasy do 2 litrów uplasowali się Paweł Wójcik i Grzegorz Hamuda w Citroenie C4, którzy prowadzili w klasie po pierwszym przejeździe, a najniższy stopień podium zajęli mistrzowie KRO w tej klasie, Tomasz Kurowski i Krzysztof Kręcidło, tym razem nie w słynnym Polonezie, a w Oplu Astrze.

Klasa 3 (do 1600 cm3) to dominacja francuskiej myśli technicznej z koncernu PSA. Najlepsi okazali się Karol Bobrowicz i Jolanta Bialik jadący Peugeotem 106, którzy na ostatnim przejeździe wyraźnie pokonali drugiego w klasie Łukasza Gołąba w Citroenie Saxo. Obaj wymienieni uplasowali się w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej. Podium uzupełnili Kamil Mączka i Piotr Lewczyński w kolejnym Peugeocie 106.

Jedną z najliczniejszych klas w tej imprezie była klasa 2 (do 1400 cm3), a w niej najlepsi okazali się Łukasz Semik i Katarzyna Gunia w Fiacie Seicento, którzy przy okazji zajęli znakomite siódme miejsce w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajęła załoga Radosław Woźnica/Jakub Kwoka w Suzuki Swift, a podium uzupełnili po ciekawej walce Tomasz Kunecki i Dominik Ryś jadący HondąCivic.W dwuosobowej klasie 1 (do 1150 cm3) najlepszy okazał się Daniel Kureczko w Daewoo Tico, a drugie miejsce zajął Mirosław Golański w Fiacie 126p. W klasie Gość wystartowały dwie załogi, a do mety dojechała jedna i tym samym klasę licencjonowanych zawodników wygrali mistrzowie KRO z 2014 roku, Tomasz Marek i Grzegorz Szczęsny w Renault Clio.

Trzecia edycja Nocnego Super OES-u w Polskiej Nowej Wsi przeszła tym samym do historii. Uczestnicy doskonale się bawili, a kibice otrzymali dużą dawkę emocji rajdowych. Rozpoczęcie sezonu 2016 na Opolszczyźnie można uznać za udane, a dowodem tego może być nie tylko liczna frekwencja wśród startujących, ale również zadowolenie zarówno uczestników, jak i zgromadzonych przy trasie widzów. Już dziś serdecznie zapraszamy na imprezy zaliczane do cyklu Kierowca Roku Opolszczyzny 2016, w tym na 47. Rajd Festiwalowy, który będzie również rundą Historycznego Rajdowego Pucharu Polski. Więcej szczegółów na stronie www.automobilklub.opole.pl oraz na fanpage’u Automobilklubu Opolskiego na Facebooku.

Wyniki 3. Nocny Super OES Polska Nowa Wieś 2016 (czołowa dziesiątka):

1. Paweł Stasiak/Damian Stasiak (Subaru Impreza, 1. w K5) 4:01.3

2. Mariusz Zmuda/Maria Małek (Subaru Impreza, 2. w K5) +5.6

3. Marek Szpunar (BMW E36, 3. w K5) +7.6

4. Michał Kostęski/Jan Pydych (Renault Clio, 1. w K4) +12.2

5. Karol Bobrowicz/Jolanta Bialik (Peugeot 106, 1. w K3) +12.3

6. Paweł Wójcik/Grzegorz Hamuda (Citroen C4, 2. w K4) +12.9

7. Łukasz Semik/Katarzyna Gunia (Fiat Seicento, 1. w K2) +14.6

8. Łukasz Gołąb (Citroen Saxo, 2. w K3) +16.6

9. Tomasz Kurowski/Krzysztof Kręcidło (Opel Astra, 3. w K4) +18.1

10. Przemysław Bień/Paweł Klimonda (Opel Corsa, 4. w K4) +18.9

wyniki ...     galeria zdjęć..     NTO..

 

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: 
Słowa kluczowe: