SKJS Głuchołazy o Puchar Burmistrza Głuchołaz
Planowany pierwotnie w kalendarzu lipcowy termin SKJS Głuchołazy uległ... więcej
EKO MOTO FORUM 2022
Zapraszamy fanów motoryzacji, dobrego designu, zdrowego trybu życia, a... więcej
7 runda IPONE Enduro Cross Series 2022
Stowarzyszenie HAWI RACING TEAM zaprasza na "IPONE Enduro Cross Series... więcej
Arkadiusz Mirecki - motocrossowym Mistrzem Polski!
Arkadiusz Mirecki z opolskiego HAWI Racing Team z tytułem motocrossowego... więcej
Sukcesy w 41. Rajdzie Polskie Safari
Tomasz Wikowicz specjalizujący się w rajdach Baja zajął drugie miejsce w 41.... więcej
Pożegnanie przy dźwiękach warczących silników
W czwartek 21 lipca odbyła się ceremonia pogrzebowa, gdzie poza najbliższymi,... więcej
Zawody TRIAL w Pokrzywnej
Auto Moto Klub Gliwice zaprasza na zawody TRIAL, które będą zorganizowane w... więcej
OSTRA GÓRA zaprasza
Stowarzyszenie "OSTRA GÓRA" zaprasza na zawody cross country które są... więcej
Zmarł Jacek Nowak
Dzisiaj tj. 14 lipca 2022r zmarł Jacek Nowak. Przyjaciel, kolega, miłośnik... więcej
Bezpieczne wakacje 2022
Coroczna edycja spotkania z młodzieżą młodszą pod hasłem ”Bezpieczne... więcej

25-ty Nietoperz 2021

W dniach 12-13.11.2021 r. Automobilklub Kędzierzyńsko Kozielski  zorganizował

 25 Międzynarodowy Samochodowy Rajd Nietoperz 2021.

W rajdzie wzięło udział 30 załóg samochodowych z K-Koźla, Opola, Warszawy, Mysłowic, Poznania oraz załogi z Czech, Słowacji i Węgier - łącznie – 67 osób.

Sklasyfikowano 30 załóg. Rajd  składał się z dwóch rund, a każda z 2 etapów:

W uroczystej odprawie uczestników Rajdu uczestniczyli przedstawiciele Głównej Komisji Sportu i Turystyki  Zarządu Głównego Polskiego Związku  Motorowego w Warszawie oraz Prezes ZO PZM w Opolu.

Trasa rajdu prowadziła ulicami miasta Kędzierzyna-Koźla i powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego. Start do pierwszego etapu zlokalizowano na parkingu przy  szkole „Żegluga” w Koźlu ul. Bohaterów Westerplatte.

W oczekiwaniu na start uczestnicy otrzymali gorący posiłek , napoje oraz smaczne ciasto. Metę pierwszego  etapu oraz start do drugiego etapu zlokalizowano na parkingu „Brasol” w Azotach. Przed startem do drugiego etapu wszyscy uczestnicy Rajdu pokonali dwukrotnie trudną technicznie próbę sprawności.

Przed startem do drugiego etapu załogi odpowiadały na pytania testowe z zakresu wiadomości z zakresu udzielania pierwszej pomocy przed medycznej. 

Metę drugiego etapu zaplanowano na parkingu „Kaufland” w Kędzierzynie. Na mecie załogi odpowiadały na pytania z zakresu przepisów ruchu drogowego.

Po odprawie – na trasę rajdu przy normalnym ruchu drogowym – pierwsza załoga wyruszyła o 19.01,  a ostatnia na metę rajdu dotarła o godz. 23.30.

W uroczystej odprawie uczestników Rajdu uczestniczyli przedstawiciele Głównej Komisji Sportu i Turystyki  Zarządu Głównego Polskiego Związku  Motorowego          w Warszawie oraz Prezes ZO PZM w Opolu.

Trasa rajdu prowadziła ulicami miasta Kędzierzyna-Koźla, Kobylic, Biadaczów, Cisek, Bierawa. Start do pierwszego etapu zlokalizowano na parkingu przy  szkole „Żegluga’ w Koźlu ul. Bohaterów Westerplatte.

Metę pierwszego  etapu oraz start do drugiego etapu zlokalizowano na parkingu „Brasol” w Azotach. Przed startem do drugiego etapu wszyscy uczestnicy Rajdu pokonali dwukrotnie trudną technicznie próbę sprawności.

Przed startem do drugiego etapu załogi odpowiadały na pytania testowe z zakresu wiadomości z zakresu udzielania pierwszej pomocy przed medycznej. 

Metę drugiego etapu zaplanowano na parkingu „Pływalnia” w Kędzierzynie.             Na mecie załogi odpowiadały na pytania z zakresu przepisów ruchu drogowego.

Po odprawie – na trasę rajdu przy normalnym ruchu drogowym – pierwsza załoga wyruszyła o 9.31,  a ostatnia na metę rajdu dotarła o godz. 13.30. W oczekiwaniu    na wyniki klasyfikacji generalnej uczestnicy otrzymali gorący posiłek , napoje oraz smaczne ciasto.

Na uroczystym zakończeniu rajdu prezes Zarządu Okręgowego PZM Opole Marek Pańka i przedstawiciel Głównej Komisji Sportu i Turystyki PZM

Bartosz Komarnicki oraz organizatorzy imprezy wręczyli puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe zwycięzcom w klasyfikacji indywidualnej i zespołowej. Dzięki sponsorom nagrodzono wszystkie startujące załogi. Wręczono również puchary dla mistrzów kierownicy.

Rajd był także dużą atrakcją dla mieszkańców Kędzierzyna-Koźla – nagłośniony przez TVP-3 Opole, Radio Park, i Gazetę Lokalną oraz portale społecznościowe.

Kolejny rajd „Nietoperz” przeszedł do historii jako impreza samochodowa w pełni udana – dopisała przede wszystkim pogoda  oraz spora frekwencja.

Zarząd Okręgowy PZM: