30. Finał WOŚP w Opolu
Już wkrótce z MotoOrkiestrą Opole zagramy w 30. Finale WOŚPZapraszamy na... więcej
Patryk Kuleszo planuje starty w 2022
Jesteśmy pełni nadziei, że w gonie kadrowiczów, którzy zostaną wyznaczeni do... więcej
Hard Enduro Polska
Mamy kolejną ciekawą propozycję na cały sezon dla motocyklistów szukających... więcej
KAMIL GRABOWSKI w wyścigach symultanicznych
KAMIL GRABOWSKI niezwykle skuteczny w wyścigach symultanicznych. Wspólnie z... więcej
Najlepsze kempingi 2022
Po rocznej przerwie ceremonia wręczenia nagród ADAC Camping Awards 2022 odbyła... więcej
Gala Sportu Motorowego w Opolu
W minioną sobotę mieliśmy przyjemność uczestniczenia w podsumowaniu sezonu 2021... więcej
Szerokiej i bezpiecznej drogi 2022
Lada chwila wjeżdżamy w Nowy Rok. Życzymy Wam zawsze szerokiej i bezpiecznej... więcej
Gala Sportu Motorowego PZM w Opolu
Zarząd okregowy PZM w Opolu serdecznie zaprasza na uroczystą Galę Sportu... więcej
Gala na lodzie odwołana
Informujemy o wydarzeniu, które się nie odbędzie. Podamy powody i... więcej
OSPR 2022
prezentuajemy przyjety na rok 2022 kalendarz OSPR

25-ty Nietoperz 2021

W dniach 12-13.11.2021 r. Automobilklub Kędzierzyńsko Kozielski  zorganizował

 25 Międzynarodowy Samochodowy Rajd Nietoperz 2021.

W rajdzie wzięło udział 30 załóg samochodowych z K-Koźla, Opola, Warszawy, Mysłowic, Poznania oraz załogi z Czech, Słowacji i Węgier - łącznie – 67 osób.

Sklasyfikowano 30 załóg. Rajd  składał się z dwóch rund, a każda z 2 etapów:

W uroczystej odprawie uczestników Rajdu uczestniczyli przedstawiciele Głównej Komisji Sportu i Turystyki  Zarządu Głównego Polskiego Związku  Motorowego w Warszawie oraz Prezes ZO PZM w Opolu.

Trasa rajdu prowadziła ulicami miasta Kędzierzyna-Koźla i powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego. Start do pierwszego etapu zlokalizowano na parkingu przy  szkole „Żegluga” w Koźlu ul. Bohaterów Westerplatte.

W oczekiwaniu na start uczestnicy otrzymali gorący posiłek , napoje oraz smaczne ciasto. Metę pierwszego  etapu oraz start do drugiego etapu zlokalizowano na parkingu „Brasol” w Azotach. Przed startem do drugiego etapu wszyscy uczestnicy Rajdu pokonali dwukrotnie trudną technicznie próbę sprawności.

Przed startem do drugiego etapu załogi odpowiadały na pytania testowe z zakresu wiadomości z zakresu udzielania pierwszej pomocy przed medycznej. 

Metę drugiego etapu zaplanowano na parkingu „Kaufland” w Kędzierzynie. Na mecie załogi odpowiadały na pytania z zakresu przepisów ruchu drogowego.

Po odprawie – na trasę rajdu przy normalnym ruchu drogowym – pierwsza załoga wyruszyła o 19.01,  a ostatnia na metę rajdu dotarła o godz. 23.30.

W uroczystej odprawie uczestników Rajdu uczestniczyli przedstawiciele Głównej Komisji Sportu i Turystyki  Zarządu Głównego Polskiego Związku  Motorowego          w Warszawie oraz Prezes ZO PZM w Opolu.

Trasa rajdu prowadziła ulicami miasta Kędzierzyna-Koźla, Kobylic, Biadaczów, Cisek, Bierawa. Start do pierwszego etapu zlokalizowano na parkingu przy  szkole „Żegluga’ w Koźlu ul. Bohaterów Westerplatte.

Metę pierwszego  etapu oraz start do drugiego etapu zlokalizowano na parkingu „Brasol” w Azotach. Przed startem do drugiego etapu wszyscy uczestnicy Rajdu pokonali dwukrotnie trudną technicznie próbę sprawności.

Przed startem do drugiego etapu załogi odpowiadały na pytania testowe z zakresu wiadomości z zakresu udzielania pierwszej pomocy przed medycznej. 

Metę drugiego etapu zaplanowano na parkingu „Pływalnia” w Kędzierzynie.             Na mecie załogi odpowiadały na pytania z zakresu przepisów ruchu drogowego.

Po odprawie – na trasę rajdu przy normalnym ruchu drogowym – pierwsza załoga wyruszyła o 9.31,  a ostatnia na metę rajdu dotarła o godz. 13.30. W oczekiwaniu    na wyniki klasyfikacji generalnej uczestnicy otrzymali gorący posiłek , napoje oraz smaczne ciasto.

Na uroczystym zakończeniu rajdu prezes Zarządu Okręgowego PZM Opole Marek Pańka i przedstawiciel Głównej Komisji Sportu i Turystyki PZM

Bartosz Komarnicki oraz organizatorzy imprezy wręczyli puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe zwycięzcom w klasyfikacji indywidualnej i zespołowej. Dzięki sponsorom nagrodzono wszystkie startujące załogi. Wręczono również puchary dla mistrzów kierownicy.

Rajd był także dużą atrakcją dla mieszkańców Kędzierzyna-Koźla – nagłośniony przez TVP-3 Opole, Radio Park, i Gazetę Lokalną oraz portale społecznościowe.

Kolejny rajd „Nietoperz” przeszedł do historii jako impreza samochodowa w pełni udana – dopisała przede wszystkim pogoda  oraz spora frekwencja.

Zarząd Okręgowy PZM: