Praca Biura
W związku ze wzrostem przypadków zakażeń z COVID-19 , Zarząd Okręgowy Polskiego... więcej
NABÓR KANDYDATÓW na Inspektorów Torów i Tras
PZM Zespół Torów i Tras Polskiego Związku Motorowego ogłasza nabór do pracy... więcej
ZAWODNICY I SĘDZIOWIE - UBEZPIECZENIA NA 2022 ROK
Szanowni Państwo, proszę o zapoznanie się z Komunikatem PZM  i ... więcej
Zdrowych i wesołych
Ciepłych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz samych sukcesów w... więcej
Fotorelacja z uroczystej Gali Motorsportu 2021
W dniu 10 grudnia 2021r. w Hotel Parku w Olsztynie odbyła się uroczysta Gala... więcej
Nasi na uroczystej Gali PZM w Warszawie
12.12.2021R.  na uroczystej gali zakończenia sezonu PZM 2021 #... więcej
GRATULACJE PANOWIE
Sezon 2021 oficjalnie zakończonyPuchary odebrane na galach 10.12.  PZM... więcej
Nowomiejskie Mikołajkowe ściganie
W niedzielne przedpołudnie 05.12.2021, na nowomiejskim autodromie, wystartował... więcej
Mikołajkowy Super Sprint
Automobilklub Nowomiejski zaprasza na Mikołajkowy Super Sprint który odbędzie... więcej
Komunikat dotyczący "Gali Motorsportu 2021"
W związku z wprowadzeniem Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 listopada... więcej

Olecko gotowe na Mistrzostwa Polski w Motocrossie

Na kilkanaście godzin przed startem kolejnej rundy Mistrzostw Polski w Motocrossie, specjalnie dla X-cross prezes Oleckiego Klubu Motocyklowego OSA Marek Daniłowicz.

Jesteśmy gotowi i zwarci! Za nami ciężka praca i mam nadzieję, że zarówno zawodnicy jak i kibice będą zadowoleni. Zacznę od toru, który przeszedł pewną modyfikację. Dołożyliśmy 100 metrów nitki dzięki czemu wydłużył się czas okrążenia. Żeby jednak nie było za szybko, zrobiliśmy jednego spowalniacza, jest fajna banda, nawrotka. Mieliśmy trochę zabawy po ulewnych deszczach ale specyfika toru jest taka, że ile by wody nie napadło, po dwóch godzinach nie ma po niej śladu. Żwir robi swoje. Poza tym jest szeroko, bezpiecznie, skoki dla wszystkich a nie tylko dla pierwszej trójki. No i „supercrossowy” odcinek przed ławeczkami dla publiczności, bardzo widowiskowy. Trawa wykoszona, wszystko widać. Start z kraty, i co ciekawe, próby startów także z krat czyli tak jak powinno być. Będziemy o nie dbać, po każdym starcie zostaną dokładnie oczyszczone także rodzice nie muszą biegać z miotełkami.

Dla widzów także mamy trochę atrakcji mimo, że czas mamy jaki mamy. Będzie dmuchany plac zabaw i pięć stoisk lokalnych kółek gospodyń wiejskich z regionalnymi potrawami. Szykuje się zatem uczta nie tylko dla oczu, ale i dla podniebienia. Producent myjek ciśnieniowych Tralcet będzie miał swoje stoisko do przetestowania ich sprzętu, a firma Berner zaprezentuje swoje smary. Wspiera nas wiele lokalnych firm. Największą pomoc otrzymujemy od Marbro i Stoczni Jachtowej Delphia. W gronie darczyńców znalazły się Zakłady Drzewne Prawda, Darbud, Dom Polski Nieruchomości, TransYacht, PEC Olecko, Auto Części, Silvan, Limba, Kranzle, Pimtec Polska, Leatt. I bardzo wspierają nas lokalne władze samorządowe. Dzięki nim mamy kontenery z prysznicami i zabezpieczenie medyczne. Burmistrz Karol Sobczak od momentu kiedy pierwszy raz przyszedł na zawody jest pod wielki wrażeniem motocrossu, bardzo skutecznej promocji miasta i regionu dlatego robi wszystko, aby pomagać nam na ile to tylko możliwe.

Przez: X-cross

 

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: