Mistrzostwa Ziemi Lubawskiej
7 Listopada 2021r Lubawski Klub Rajdowy planuje 5 a zarazem ostatnią w tym roku... więcej
Szkolenie na licencję RN, 23-24.10.2021 r., Olsztyn
Program Szkolenia na licencję zawodnika i licencję kierowcy stopnia RN1. Termin... więcej
KURS - SZKOLENIE KANDYDATÓW NA SĘDZIÓW SPORTU SAMOCHODOWEGO
Organizatorem szkolenia jest Automobilklub Warmiński w Olsztynie. Głównym celem... więcej
Amatorskie Mistrzostwa Warmii i Mazur
Moto-Klub Lidzbark Warmiński zaprasza na 9 października 2021 na Amatorskie... więcej
23 Rajd Nowomiejski
02 - 03.10.2021 Automobilklub Nowomiejski zaprasza na 23 Rajd Nowomiejski.... więcej
Trzech muszkieterów z Ostródy
Do Kielc powróciły Mistrzostwa Europy Enduro, w miniony weekend na tej samej... więcej
IMPREZA ODWOŁANA
Dowiedzieliśmy się z Facebooka, że 8 Rajd 1001 Jezior – HOTEL... więcej
Super Sprint szybko i technicznie
12.09.2021 Automobilklub Nowomiejski zaprasza zawodników i kibiców  (nawet... więcej
8. Rajd 1001 Jezior Memoriał Anny Wasilewskiej
W dniach 18 - 19. 09.2021 roku Automobilklub Warmiński wspólnie z samorządami... więcej
Warunki prowadzenia zajęć/treningów sportowych, wydarzeń sportowych oraz współzawodnictwa sportowego
Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021r. w sprawie... więcej

Motocross w Olsztynie

II RUNDA MIĘDZYNARODOWYCH MISTRZOSTW POLSKI W MOTOCROSSIE,
II RUNDA PUCHARU POLSKI KOBIET W MOTOCROSSIE
III RUNDA PUCHARU MACEC 2012 W MOTOCROSSIE

OLSZTYN 23-24.06.2012r.

Dwa dni gościli w Olsztynie najlepsi zawodnicy Motocrossowi z całej Polski. W weekend, 23 i 24 czerwca MOTOKLUB Olsztyn był organizatorem 2 rundy Mistrzostw Polski w Motocrossie, 2 Rundy Pucharu Polski Kobiet i 3 rundy Pucharu Europy Środkowej MACEC.

 

Prace nad przygotowaniem toru rozpoczęliśmy kilka dni przed zawodami. Na szczęście udało się przygotować tor do środy poprzedzającej zawody. Czwartek i piątek poczęstował cały region dość obfitymi opadami deszczu, co przysporzyło nam trochę zmartwień o nawierzchnię toru.
Sobotni poranek przywitał uczestników i organizatorów pięknym słońcem, nawierzchnia toru zaczęła przesychać, co powoli doprowadzało ją do bardzo dobrego stanu.
W samo południe, o godzinie 12:00 rozpoczęły się treningi dowolne, natomiast od 14:30 treningi kwalifikacyjne i tak do 16:35 zawodnicy oswajali się z nawierzchnią toru, jednocześnie starając się uzyskać jak najlepszy czas kwalifikacji.
O godzinie 17:00 zawodnicy stanęli do wyścigów. Jako pierwsi wystartowali zawodnicy klasy MX65. W trakcie wyścigu klasę pokazał zawodnik z Danii - Marcus Petersen startujący na motocyklu Cobra. Wygrał On pierwszy wyścig klasy MX65. Drugi był Filip Bukowicz z KM Chełmno, trzeci Amadeusz Murawski z Głogowa.
Następni do wyścigu przystąpili zawodnicy klasy MX85. W tej klasie MOTOKLUB Olsztyn reprezentował Czarek Lewko. Po zaciętej rywalizacji jako pierwszy linię mety minął Patryk Zdunek (CAMK Człuchów) a tuż za nim na metę wjechał Gabriel Chętnicki (LKS Jastrząb Lipno), natomiast trzeci był również zawodnik z Lipna – Jakub Barczewski. Czarek Lewko (MOTOKLUB Olsztyn) minął metę na 14 miejscu.
Klasa MX2 Junior – zawodnicy tej klasy wystartowali jako ostatni wyścig dnia. Chwilę po starcie Juniorów na prowadzenie wyszedł Adam Tomiczek reprezentujący UKS Wiraż Cieszyn i bez większego trudu utrzymał pozycje do końca wyścigu. Jako drugi przyjechał Maciej Więckowski z KM Cross Lublin, trzeci był Luis Carstens reprezentant AMK Drwęca Ostróda. Paweł Albin, Michał Krech, Eliasz Dawidson, ci trzej zawodnicy reprezentowali MOTOKLUB Olsztyn. Najlepiej pojechał Paweł Albin zajmując 5 miejsce, wracający po przerwie Michał Krech zajął 9 miejsce (brawo dla tego zawodnika, świetny powrót po długo leczonej kontuzji, Eliasz Dawidson, trapiony niedomaganiem motocykla zakończył wyścig po 8 okrążeniach.

W nocy, z soboty na niedzielę tor został zroszony przez lekki deszczyk, jednak nie był to wystarczające. Aby zapobiec namiarowi kurzu i na tor musiała wjechać beczka z wodą.
W niedzielę 24.06.2012r. po oficjalnym otwarciu zawodów przez Prezydenta Miasta Olsztyna Pana Piotra Grzymowicz nastąpiło symboliczne posadzenie 4 dębów „Papieskich”, (które ufundowało Nadleśnictwo Wichrowo – Tadeusz Sawczuk) z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska pod hasłem „Sport Motorowy Zyska na Ochronie Środowiska”. W sadzeniu uczestniczyli Prezydent Miasta Olsztyna Pan Piotr Grzymowicz, Andrzej Olszewski – Prezes ZO PZM Olsztyn, Marian Zupa – Członek GKSM, Elżbieta Marcinkiewicz – Przewodnicząca ZOŚ ZG PZM i oczywiście działacze i wszyscy zawodnicy Motoklubu Olsztyn uczestniczący w zawodach.

Po ostatniej zmianie regulaminu, niedzielę zawodnicy rozpoczynają od wyścigów poprzedzonych jedynie okrążeniem zapoznawczym.
O godzinie 11:30, jako pierwsi na tor wyjechali zawodnicy klasy MX65. I tu mieliśmy powtórkę z soboty. Bezkonkurencyjny w obu wyścigach był Duńczyk Marcus Petersen, który od startu do mety nie dał szans swoim rywalom. Drugi był Filip Bukowicz, a trzeci Amadeusz Murawski. Rundę w Olsztynie wygrał Marcus Petersen, drugi był Filip Bukowicz, na trzecim miejscu podium uplasował się Amadeusz Murawski.
Następny wyścig to rywalizacja w Pucharze Kobiet. Do Olsztyna przyjechała Joanna Miller, reprezentująca CAMK Człuchów, która od początku była określana jako faworytka zawodów. W pierwszym wyścigu byliśmy świadkami małego zajścia. Tuż po starcie, Wiktoria Horodyńska i Zofia Radziwiłowicz nieszczęśliwie zaczepiły o siebie i dalsza ich jazda była możliwa dopiero po rozłączeniu motocykli. Na szczęście był to niegroźny incydent i zawodniczki mogły dalej kontynuować jazdę. Zarówno pierwszy jak i drugi wyścig wygrała Joanna Miller pokazując swoim rywalkom, że mają jeszcze wiele do zrobienia aby dorównać do jej poziomu jazdy. Drugie miejsce po dwóch wyścigach zajęła Żaneta Zacharewicz (KM Cisy Nowogard), natomiast trzecia na podium była Sylwia Siebielec (Klub Motorowy TNT Łomianki)
Kolejny wyścig dnia to, drugi wyścig klasy MX85. W tym wyścigu, zarówno jak i w sobotę o podium rywalizowali Patryk Zdunek, Gabriel Chętnicki i Jakub Barczewski. Tak też ułożyły się wyniki drugiego wyścigu tej klasy i klasyfikacji indywidualnej zawodów. Pierwszy był Patryk Zdunek (AMK Człuchów), drugi Gabriel Chętnicki, trzeci Jakub Barczewski (obaj LKS jastrząb Lipno). Zawodnik MOTOKLUBU Olsztyn, Czarek Lewko został sklasyfikowany na 13 miejscu.
Drugi wyścig klasy MX 2 Junior pokazał, że Adam Tomiczek jest świetnie przygotowany do sezonu i zdobycie tytułu to jego główny cel. Klasyfikacja drugiego wyścigu to wierne odtworzenie wyników z wyścigu pierwszego, pierwszy Tomiczek, drugi Więckowski, trzeci Carstens. Klasyfikacja indywidualna zawodów: I – Adam Komiczek (UKS Wiraż Cieszyn), II – Maciej Wiechowski (KM Cross Lublin), III – Luis Carstens (AMK Drwęca Ostróda). Michał Krech z MOTOKLUBU Olsztyn zaliczył dobry występ w drugim wyścigu zajmując 5 miejsce, Paweł Albin był 8.
Klasa MX Open to klasa, w której startują najbardziej doświadczeni zawodnicy. Maciej Zdunek, zawodnik AMK Człuchów, był w obu wyścigach nie do pokonania. Wygrał dwa wyścigi i wyjechał z Olsztyna z kompletem punktów. Drugie miejsce w pierwszym i drugim wyścigu zajął Łukasz Kędzierski (KM Cross Lublin) i tak też został sklasyfikowany w zawodach. Trzeci w obu wyścigach i w klasyfikacji zawodów był Tomasz Wysocki (Motosport Castrol Team Toruń). W klasie MX Open startuje aktualnie panujący Mistrz Polski Klasy MX 2 Junior – Bartosz Sawczuk (MOTOKLUB Open). W tym roku Bartek przesiadł się na motocykl 4-suwowy i z wyścigu na wyścig jedzie coraz pewniej. W Olsztynie został sklasyfikowany na 5 miejscu w klasie MX Open.

Zapraszamy na stronę www.motoklub.olsztyn.pl oraz nasz profil na Facebooku gdzie znajdziecie zdjęcia oraz filmy z zawodów w Olsztynie.

Marcin Szanter

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: