70. lat PZM
To właśnie dzisiaj Polski Związek Motorowy obchodzi urodziny !!Serdecznie... więcej
Komunikat GKSM 1/2020 - LICENCJE
WAŻNE - ZAWODNICY MOTOCYKLOWIW związku z wymianą blankietów licencji... więcej
KARTA PZM
Żeby otrzymać Kartę Członkowską PZM zapisz się do Klubu/Automobilklubu , ktory... więcej
Uchwały Zarządu Okręgowego
Szanowni Państwo na stronie są  umieszczane podjęte uchwały przez Zarząd... więcej
70 lat PZM
Szanowni Państwo,2020 rok jest rokiem jubileuszowym  Polskiego Związku... więcej
SPORT MOTOCYKLOWY ważny komunikat GKSM
W związku z tym, że w 2020 roku w sporcie motocyklowym będa wymieniane stare... więcej
28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Drodzy Orkiestrowicze, już czas zacząć prezentować atrakcje na nadchodzącą... więcej
Klub Miłośników Weteranów Rotor Olsztyn
 Zaprasza na Mistrzostwa Polski Pojazdów Zabytkowych  - 44 Rotor... więcej
Karty PZM
Informujemy,  wszystkie kluby zamawiające legitymacje PZM w SZOK, że... więcej

Mistrzostw Strefy Północnej

W dniu 22 września 2019r. w Olsztynie pojawią się zawodnicy biorący udział w ogólnopolskim Motocrossowym cyklu Mistrzostw Strefy Północnej. Gospodarzem zawodów, będzie sprawdzony i znany z organizacji wielu imprez motocrossowych, w tym również Mistrzostw Europy i Mistrzostw Polski - Motoklub Olsztyn. Zawody odbędą się popularnym wśród całej społeczności motocrossowej, Torze Motocrossowym zlokalizowanym w Olsztynie, przy ul. Lubelskiej. Zawody będą jednocześnie rundą Warmińsko-Mazurskich Mistrzostw Okręgu.

Wszyscy kibice i zawodnicy, który przybędą na zawody do Olsztyna będą mogli obserwować rywalizację na najwyższym poziomie. Cykl Mistrzostw Strefy Północnej cieszy się ogromną popularnością wśród zawodników, również tych startujących regularnie w Mistrzostwach Polski. Spodziewamy się ponad 150 zawodników, którzy przed kibicami zaprezentują ściganie na wysokim poziomie. W tym jednym dniu, zobaczymy w pierwszej kolejności sesje treningowe, które zaczną się o godzinie 9:00 i potrwają do godziny 11:30.

Uroczyste otwarcie zawodów, z uczestnictwem władz odbędzie się 11:30.

Następnie w pierwszej kolejności, o godzinie 11:35, na przejazd pokazowy wyjadą najmłodsi adepci motocrossu, prezentując swoje umiejętności. Drugi przejazd jest zaplanowany na godzinę 14:30.

O godzinie 12:00, rozpocznie się z wielkim hukiem uczta motocrossowa! Przez ponad 5 godzin na torze w Olsztynie będzie trwała zacięta rywalizacja zawodników. Zaprezentują się zawodnicy wszystkich klas motocrossowych, od najmniejszej do największej. W sumie zaplanowanych jest 10 wyścigów.

Przygotowania od dłuższego czasu idą pełną parą. Wszyscy zawodnicy, kibice i sympatycy motocrossu, w pierwszym wydaniu, zobaczą nowy krajobraz wokół Toru, który zmieniał się na przestrzeni ostatnich miesięcy. Drogi dojazdowe do obiektu, całkowicie nowe, stanowiące sieć drogową niedawno otwartej obwodnicy Olsztyna, dają zupełnie nowe spojrzenie na lokalizację Toru w Olsztynie. Na usta ciśnie się stwierdzenie, że właśnie tak to powinno wyglądać w Europie. Nitka toru pozostaje w formie niezmienionej. Wszyscy kibice mają zapewnione sztucznie usypane i utwardzone miejsca do podziwiania zawodników w akcji, które zostały w ostaniem czasie odgrodzone stałą zabudową, co daje wszystkim uczestnikom duży komfort bezpieczeństwa. Również cały paddock został dodatkowo wyposażony w stałe oświetlenie, zasilanie w energię elektryczną dostępną dla uczestników, natomiast zawodnicy mają doskonale zorganizowane miejsce do umycia motocykli.

Jak zawsze duże starania zostały ukierunkowane na pozyskanie wsparcia w organizacji zawodów. Sprawdzonym partnerem w organizacji zawodów w Olsztynie jest Województwo Warmińsko-Mazurskie wspierające imprezy organizowane w całym regionie. Olsztyński Motocross nie odbyłby się bez wsparcia Pana Piotra Grzymowicza, Prezydenta Miasta Olsztyna, który cyklicznie wspiera Motoklub w realizacji zawodów Motocrossowych. Oczywiście ogromne podziękowania Motoklub Olsztyn kieruje również do wszystkich wspierających instytucji, osób i sympatyków motocrossu - Dziękujemy.

Dla wszystkich, którym bliski jest wysiłek fizyczny na otwartym terenie, w tym roku Motoklub przygotował dodatkową atrakcję. Wspólnie ze znanym, olsztyńskim klubem Fitness - BodyPerfect, zorganizowany będzie trening Runmagedon. Będzie to kozacki trening biegowy połączony z torem przeszkód, na którym nie zabraknie także elementów treningu siłowego. Komunikat dla chętnych: Zmierz się ze swoimi słabościami i popracuj nad swoją formą razem z nami! Szczegóły i zapisy znajdziecie tutaj: https://www.runmageddon.pl/imprezy/otwarty-trening-runmageddon-tor-mx-ol...

 Dla najmłodszych, atrakcje w postaci dmuchanych zjeżdżalni, trampolin i wielu innych atrakcji zapewni firma Firma Sniper, zajmująca się w sposób profesjonalny organizacją imprez integracyjnych.

Motoklub Olsztyn, jak zawsze będzie starał się osiągnąć najwyższy z możliwych poziom organizacyjny.

Wstęp na zawody – WOLNY!!!  Zapraszamy!!!

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: