Komunikaty dla zawodników motocyklowych
Uwaga zawodnicy:Zawody Orlen Super Race organizowane w dniach 14-15.06.2024r. w... więcej
POLITYKA ŚRODOWISKOWA – ORLEN 80. RAJD POLSKI
Organizator Rajdu Polski zgodnie z decyzją FIA o przyznaniu temu wydarzeniu w... więcej
5 czerwca - Światowy Dzień Ochrony Środowiska
Tegoroczna kampania koncentruje się na zagadnieniach związanych z renaturyzacją... więcej
Maluchy na pomoc Dzieciom
Ruszył program wspierający najmłodsze ofiary wypadków drogowych. Fundacja PZM... więcej
Świętujemy Światowy Dzień Środowiska!
Światowy Dzień Środowiska obchodzony jest 5 czerwca i jest największym i... więcej
Złoty jubileusz olsztyńskich weteranów -relacja z Rotor Rajdu
W ostatni weekend maja odbył się znany i lubiany Rotor Rajd. Jego 46 odsłona... więcej
Biuro nieczynne
Informujemy, że w dniu 31 maja 2024r. (piątek) Biuro Zarządu Okręgowego... więcej
Polityka Środowiskowa PZM
24 kwietnia 2024 r. Prezydium Zarządu Głównego PZM uchwaliło Politykę... więcej
1 runda Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych Motocykli
Klub Miłośników Weteranów Rotror jest jednym  z najstarszych oraz... więcej
4 koła nabierają rozpędu
Lubawski Klub Rajdowy oficjalnie zaprasza już wszystkich: zawodników,... więcej

Kurz, pot i świetna jazda oraz zabawa w Górce

Ponad 170 zawodników stanęło na starcie VII i VIII rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Cross Country na torze w Górce pod Ostródą. Ciut mniej zakończyło zawody, które Moto Klub Ostróda przygotował perfekcyjnie.

Średnio ponad 70 kilometrów – po polu, fragmentami w lesie, na torfowisku i torze crossowym – podczas jednego wyścigu mieli do pokonania uczestnicy rywalizacji na Torze Moto Klubu Ostróda w Górce. Każdy zawodnik miał do spędzenia na motocyklu lub quadzie z odkręconą na full manetką gazu 90 minut. Najlepsi w tym czasie przejeżdżali przynajmniej 10 pętli o długości około 7,5 kilometra. Na górnej części toru w Górce zawodnicy musieli przebijać się przez tumany kurzu, natomiast na dole tylko dzięki temu, że w czasie zawodów nie padało nie grzęźli w błocie.

Blisko 180 miłośników ścigania na motocyklach, którzy zjechali do gminy Ostróda z najodleglejszych zakątków Polski miało świetne warunki pogodowe. Nie za gorąco, słonecznie, widoczność rewelacyjna. Nic tylko odkręcać manetką gazu na maksa i gnać przed siebie pozostawiając za plecami kolejnych rywali. Na terenie gdzie do niedawna rosły rośliny zbożowe ludzie z benzyną we krwi walczyli o punkty do klasyfikacji Mistrzostw Polski i Pucharu Polski cross country.

Podczas zawodów rozegranych w Górce zawodnicy mogli jedynie narzekać na brak wody, oczywiście tej z nieba, ponieważ obyło się bez opadów. Poza tym było wszystko fantastyczne jak stoisko Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Ostróda, które stanęło na wysokości zadania i przygotowała pełen wachlarz potraw regionalnych. Organizatorzy zadbali też o atrakcje dla najmłodszych kibiców i była strefa dmuchańców. W tym roku nietypowo, bo podium w Górce powstało z beczek po oliwie. Poza tym chłopaki z Moto Klubu Ostróda postarali się i przygotowali unikalne statuetki dla najlepszych zawodników. Nagroda zjawiskowa i kojarzona z regionem oraz organizatorem. Zdecydowanie lepsze od chińskich pucharów, których sporo bywa na innych eventach. No i wielki szacun dla głównego sponsora imprezy Gminy Ostróda, a przede wszystkim jej wójta Bogusław Fijasa, który pokazał, że jak mało kto rozumie środowisko sportowe. Chłopaki z MK Ostróda wysoko zawiesili sobie poprzeczkę przed przyszłoroczną imprezą.

Wyniki VII i VIII rundy Mistrzostw Polski są tutaj: https://wyniki.motoresults.pl/pl/2022/Cross-Country/MP/VII-i-VIII-Runda/...

Wyniki VII i VIII rundy Pucharu Polski dostępne tutaj: https://wyniki.motoresults.pl/pl/2022/Cross-Country/PP/VII-i-VIII-Runda/...

 

Fot. www.nos-portal.pl

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: