UROCZYSTA GALA MOTORSPORTU 2022
w dniu 10.12.2022 r. o godz. 14:00 w Hotel Park w Olsztynie  przy... więcej
Ruszyła sprzedaż biletów na finałową rundę Mistrzostw Świata SuperEnduro w Gliwicach!
Zagorzali kibice od dzisiaj mogą rezerwować najlepsze miejsca na widowni hali... więcej
KARTA PZM
Czy warto wstąpić do PZM? Jak można zostać posiadaczem karty PZM? Co można... więcej
Informacja dot. Ceremonii Zakończenia Sezonu Sportu Samochodowego 2022
Szanowni Zawodnicy / Kierowcy / Piloci,Mistrzowie Polski / Zdobywcy Pucharu... więcej
RAJDOWE EMOCJE NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI
Gmina Grodziczno była gospodarzem samochodowego Rajdu Niepodległości –... więcej
SUPER SPRINT AUTODROM
Zapraszamy 11.11.2022r.  na kolejną edycję Super Sprintu o puchar... więcej
Rajd Niepodległości
Już oficjalnie Lubawski Klub Rajdowy  może poinformować że kolejna impreza... więcej
Taka impreza trafia się raz na 25 lat
a dodatkowo musi urodzić się jeszcze ktoś taki jak Krzysztof Hołowczyc. W... więcej
1 listopada
Wszystkich Świętych    chwila zadumy i refleksji..........
Fotorelacja z Piękne Klasyki na Warmii
Jedenasty raz wspólnie z Olsztyńskim Klubem Motorowym im. Mariana Bublewicza... więcej

Kurz, pot i świetna jazda oraz zabawa w Górce

Ponad 170 zawodników stanęło na starcie VII i VIII rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Cross Country na torze w Górce pod Ostródą. Ciut mniej zakończyło zawody, które Moto Klub Ostróda przygotował perfekcyjnie.

Średnio ponad 70 kilometrów – po polu, fragmentami w lesie, na torfowisku i torze crossowym – podczas jednego wyścigu mieli do pokonania uczestnicy rywalizacji na Torze Moto Klubu Ostróda w Górce. Każdy zawodnik miał do spędzenia na motocyklu lub quadzie z odkręconą na full manetką gazu 90 minut. Najlepsi w tym czasie przejeżdżali przynajmniej 10 pętli o długości około 7,5 kilometra. Na górnej części toru w Górce zawodnicy musieli przebijać się przez tumany kurzu, natomiast na dole tylko dzięki temu, że w czasie zawodów nie padało nie grzęźli w błocie.

Blisko 180 miłośników ścigania na motocyklach, którzy zjechali do gminy Ostróda z najodleglejszych zakątków Polski miało świetne warunki pogodowe. Nie za gorąco, słonecznie, widoczność rewelacyjna. Nic tylko odkręcać manetką gazu na maksa i gnać przed siebie pozostawiając za plecami kolejnych rywali. Na terenie gdzie do niedawna rosły rośliny zbożowe ludzie z benzyną we krwi walczyli o punkty do klasyfikacji Mistrzostw Polski i Pucharu Polski cross country.

Podczas zawodów rozegranych w Górce zawodnicy mogli jedynie narzekać na brak wody, oczywiście tej z nieba, ponieważ obyło się bez opadów. Poza tym było wszystko fantastyczne jak stoisko Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Ostróda, które stanęło na wysokości zadania i przygotowała pełen wachlarz potraw regionalnych. Organizatorzy zadbali też o atrakcje dla najmłodszych kibiców i była strefa dmuchańców. W tym roku nietypowo, bo podium w Górce powstało z beczek po oliwie. Poza tym chłopaki z Moto Klubu Ostróda postarali się i przygotowali unikalne statuetki dla najlepszych zawodników. Nagroda zjawiskowa i kojarzona z regionem oraz organizatorem. Zdecydowanie lepsze od chińskich pucharów, których sporo bywa na innych eventach. No i wielki szacun dla głównego sponsora imprezy Gminy Ostróda, a przede wszystkim jej wójta Bogusław Fijasa, który pokazał, że jak mało kto rozumie środowisko sportowe. Chłopaki z MK Ostróda wysoko zawiesili sobie poprzeczkę przed przyszłoroczną imprezą.

Wyniki VII i VIII rundy Mistrzostw Polski są tutaj: https://wyniki.motoresults.pl/pl/2022/Cross-Country/MP/VII-i-VIII-Runda/...

Wyniki VII i VIII rundy Pucharu Polski dostępne tutaj: https://wyniki.motoresults.pl/pl/2022/Cross-Country/PP/VII-i-VIII-Runda/...

 

Fot. www.nos-portal.pl

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: