Nowe stopnie licencji sportu samochodowego
Szanowni Państwo,W imieniu Głównej Komisji Sportu Samochodowego, Biuro Sportu i... więcej
Nowy system Inside PZM dla sportu samochodowego i kartingowego
Szanowni Państwo, Biuro Sportu i Turystyki Polskiego Związku Motorowego... więcej
Wybrano nowe władze Zarządu Okręgowego PZM w Olsztynie
W sobotę 18 marca 2023r.  odbył się Okręgowy Zjazd Delegatów Zarządu... więcej
Szkolenie na licencję ND-R, 11-12.03.2023, Olsztyn
Program Szkolenia na licencję zawodnika ND-R 1.Termin szkolenia: 11... więcej
Szkolenie na licencję sędziego, 11-12.03.2023, Olsztyn
Szkolenie na licencję sędziego sportu samochodowegoOrganizatorem szkolenia jest... więcej
SZKOLENIE KANDYDATÓW NA SĘDZIÓW SPORTÓW MOTOCYKLOWYCH
Uprzejmie informuję, że szkolenie kandydatów na sędziów sportów motocyklowych... więcej
KOLEJNY DOWÓD O ISTOTNEJ ROLI KOBIET W MOTORSPORCIE
3-4 marca w Tatrzańskiej Łomnicy na Słowacji odbyło się szczególne posiedzenie... więcej
Nowy system Inside PZM dla sportu samochodowego i kartingowego
Szanowni Państwo, Biuro Sportu i Turystyki Polskiego Związku Motorowego... więcej
Fundacja PZM: 1.5 proc. ma znaczenie
Fundacja PZM wspiera poszkodowanych sportowców w sportach motorowych. Dzięki 1.... więcej
Nowy system Inside PZM dla sportu samochodowego i kartingowego
Szanowni Państwo, Biuro Sportu i Turystyki Polskiego Związku Motorowego... więcej

Kurz, pot i świetna jazda oraz zabawa w Górce

Ponad 170 zawodników stanęło na starcie VII i VIII rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Cross Country na torze w Górce pod Ostródą. Ciut mniej zakończyło zawody, które Moto Klub Ostróda przygotował perfekcyjnie.

Średnio ponad 70 kilometrów – po polu, fragmentami w lesie, na torfowisku i torze crossowym – podczas jednego wyścigu mieli do pokonania uczestnicy rywalizacji na Torze Moto Klubu Ostróda w Górce. Każdy zawodnik miał do spędzenia na motocyklu lub quadzie z odkręconą na full manetką gazu 90 minut. Najlepsi w tym czasie przejeżdżali przynajmniej 10 pętli o długości około 7,5 kilometra. Na górnej części toru w Górce zawodnicy musieli przebijać się przez tumany kurzu, natomiast na dole tylko dzięki temu, że w czasie zawodów nie padało nie grzęźli w błocie.

Blisko 180 miłośników ścigania na motocyklach, którzy zjechali do gminy Ostróda z najodleglejszych zakątków Polski miało świetne warunki pogodowe. Nie za gorąco, słonecznie, widoczność rewelacyjna. Nic tylko odkręcać manetką gazu na maksa i gnać przed siebie pozostawiając za plecami kolejnych rywali. Na terenie gdzie do niedawna rosły rośliny zbożowe ludzie z benzyną we krwi walczyli o punkty do klasyfikacji Mistrzostw Polski i Pucharu Polski cross country.

Podczas zawodów rozegranych w Górce zawodnicy mogli jedynie narzekać na brak wody, oczywiście tej z nieba, ponieważ obyło się bez opadów. Poza tym było wszystko fantastyczne jak stoisko Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Ostróda, które stanęło na wysokości zadania i przygotowała pełen wachlarz potraw regionalnych. Organizatorzy zadbali też o atrakcje dla najmłodszych kibiców i była strefa dmuchańców. W tym roku nietypowo, bo podium w Górce powstało z beczek po oliwie. Poza tym chłopaki z Moto Klubu Ostróda postarali się i przygotowali unikalne statuetki dla najlepszych zawodników. Nagroda zjawiskowa i kojarzona z regionem oraz organizatorem. Zdecydowanie lepsze od chińskich pucharów, których sporo bywa na innych eventach. No i wielki szacun dla głównego sponsora imprezy Gminy Ostróda, a przede wszystkim jej wójta Bogusław Fijasa, który pokazał, że jak mało kto rozumie środowisko sportowe. Chłopaki z MK Ostróda wysoko zawiesili sobie poprzeczkę przed przyszłoroczną imprezą.

Wyniki VII i VIII rundy Mistrzostw Polski są tutaj: https://wyniki.motoresults.pl/pl/2022/Cross-Country/MP/VII-i-VIII-Runda/...

Wyniki VII i VIII rundy Pucharu Polski dostępne tutaj: https://wyniki.motoresults.pl/pl/2022/Cross-Country/PP/VII-i-VIII-Runda/...

 

Fot. www.nos-portal.pl

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: