Sezon motocrossowy ruszył
Fotorelacja z 1 Rundy Mistrzostw Strefy Polski Północnej i 1 Rundy Warmińsko... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 23-25.04.2024, Mikołajki
PROGRAM SZKOLENIA I EGZAMINU NA LICENCJĘ SĘDZIEGO SPORTU SAMOCHODOWEGO STOPNIA... więcej
CZY WIESZ, ŻE....... ?
Ważność licencji komisarza ochrony środowiska PZM na 2024 rok będzie... więcej
1 SUPER SPRINT O PUCHAR BURMISTRZA OLSZTYNKA
Pierwszy w Olsztynku Super Sprint odbędzie 20 kwietnia 2024 organizatorem jest... więcej
JUŻ ZA TYDZIEŃ RUSZA SEZON MOTOCYKLOWY
W dniu 14.04.2024r w Mrągowie odbędzie się 1 Runda Mistrzostw Strefy Polski... więcej
Fundacja PZM: 1.5 proc. ma znaczenie
Okres rozliczania dochodów za 2023 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej
WIOSENNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH
Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą i miłością.... więcej
Nasi już tam są Warsaw Motorcycle Show
Ekipa KMW Rotor już na stanowiskach ! Zapraszamy na Warsaw Motorcycle Show... więcej
Zmiana terminu 2 rundy Mistrzostw Polski Motocross 2024
Komunikat GKSM 6/2024 - Informacja dotycząca zmiany terminu II Rundy MP... więcej
SZKOLENIE DLA KANDYDATÓW KOŚ PZM
Szanowni Państwo,Uprzejmie informuję, że szkolenie dla kandydatów na Komisarzy... więcej

Kalendarz Sportu Samochodowego i Regulaminy już dostępne

W miniony weekend na stronie Zarządu Okręgowego PZM w Olsztynie w zakładce "Kalendarz" pojawił się kalendarz imprez w sporcie samochodowym. Jak widać sezon 2016 zapowiada się bardzo intensywnie. Zwolennicy aktywnego wypoczynku za kółkiem samochodu praktycznie co weekend będą mogli doskonalić technikę jazdy a kibice - będą mogli podziwiać sportowe zmagania.

W roku 2016 zorganizowanych zostanie sześć rajdów okręgowych, w tym trzy w ramach flagowego cyklu Szuter Cup.
Lubawski Klub Rajdowy, Automobilklub Warmiński oraz Automobilklub Nowomiejski zorganizują sześć imprez rangi KJS (Konkursowa Jazda Samochodem). Połowa z nich będzie towarzyszyć rajdom okręgowym, więc uczestnicy mogą liczyć na dłuższe próby sportowe. W ramach cyklu Mistrzostw Warmii i Mazur odbędzie się dziesięć rund, a kierowcy amatorzy będą jeździć zarówno po torach, lotnisku jak i po zamkniętych dla ruchu fragmentach dróg. Na uczestników czeka również dziewiętnaście imprez amatorskich niebędących rundami MWiM, rozgrywanych w oparciu o uproszczoną interpretację regulaminu Konkursowej Jazdy Samochodem - cieszące się dużą popularnością rally sprinty.

Okręgowa Komisja Sportu Samochodowego zatwierdziła również regulaminy ramowe Mistrzostw Warmii i Mazur oraz Szuter Cup.
Na uczestników biorących udział w Mistrzostwach Warmii i Mazur czeka kilka nowości. Wprawdzie nie zmieniła się ilość rund, ale za to przybyło kilku nowych organizatorów. Wśród nich wymienić należy Automobilklub Mazurski oraz nowo powstały Lubawski Klub Rajdowy. Jednakże najważniejsza ze zmian to nawierzchnia. Mistrzostwa Warmii i Mazur wracają do koncepcji rozgrywek na nawierzchni mieszanej (szuter + asfalt/beton).
Zakończenie cyklu oraz wręczenie pucharów dla zwycięzców odbędzie się podczas corocznego Podsumowania sezonu w sportach motorowych Polskiego Związku Motorowego w Olsztynie.
Licencjonowani zawodnicy w regulaminie rozgrywek Szuter Cup znajdą kilka ciekawych nowości w porównaniu z rajdami okręgowymi. Dzięki staraniom Gestora cyklu (Olsztyński Klub Rajdowy) zawodnicy będą mogli rywalizować na dłuższych odcinkach specjalnych (OS do 10 km). Wydłużeniu w stosunku do ubiegłorocznych rozgrywek uległa również długość całej imprezy - do 60 km odcinków specjalnych. Bez zmian pozostają zapisy dotyczące opon - zawodnicy będą mogli jeździć samochodami wyposażonymi w opony szutrowe.

Szczegółowe informacje dotyczące imprez organizowanych na terenie Zarządu Okręgowego PZM w Olsztynie znajdują się w zakładce "Kalendarz".
Zachęcamy do odwiedzenia zakładki "Regulaminy", gdzie znajdują się aktualne w tym sezonie zapisy dotyczące rozgrywek w cyklu Szuter Cup oraz MWiM.

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: