Mistrzostw Strefy Północnej
W dniu 22 września 2019r. w Olsztynie pojawią się zawodnicy biorący udział w... więcej
Kurz opadł po 43 Rajdzie Kormoran
Tumany kurzu i ryk silników. Staniszewski wygrał 43. Rajd KormoranNa Mazurach... więcej
Biuro nieczynne
W dniach:  05.09.2019 (czwartek)  i 06.09.2019 (piątek... więcej
Fotorelacja - Warmińsko Mazurski Rajd Motocykli Zabytkowych runda IV Osa Olecko
Warmińsko Mazurski Rajd Motocykli Zabytkowych odcinek IV Osa Olecko
Harmonogram - V Runda Warmińsko Mazurskich Mistrzostw Okręgu w Motocrossie.
15.09.2019 Olecki Klub Motorowy zaprasza na V rundę Warmińsko Mazurskich... więcej
ORLEN Baja Poland 2019
Jadący Mini John Cooper Works Rally Krzysztof Hołowczyc sięgnął po szóste w... więcej
5 Sprint Mistrzostwa Ziemi Lubawskiej 2019
Zapraszamy 8 wrzesień 2019r. - 5 Sprint o Mistrzostwo Ziemi Lubawskiej oraz 4... więcej
V runda Warmińsko Mazurskich Mistrzostw Okręgu w Motocrossie
15.09.2019 Olecki Klub Motorowy zaprasza na V rundę Warmińsko Mazurskich... więcej
43 Rajd Kormoran
Olsztyński  Klub Rajdowy zaprasza na  43 Rajd Kormoran do Mikołajek.... więcej

Gala Sportów Motorowych na Warmii i Mazurach 2017

W piątek (19 stycznia) w Hotel Park w Olsztynie odbyła się Uroczysta Gala Podsumowania Sezonu 2017 w Sportach Motorowych. Zawodnicy, przedstawiciele i działacze klubów otrzymali okolicznościowe nagrody za szczególne osiągnięcia w minionym sezonie. Może to paradoks, ale w regionie, który przecież do ekonomicznych tuzów nie należy sporty: samochodowy i motocyklowy rozwijają się nadal znakomicie

Dysponujemy potencjałem doskonałych zawodników i działaczy, zdobywamy trofea w kraju i zagranicą, podejmujemy się organizacji imprez najwyższej rangi, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem kibiców. Wynika to na pewno z budowanej przez lata tradycji, ale przede wszystkim zaangażowania wielu osób, które kiedyś zapałały sympatią do sportów motorowych i swoją pasja zaraziły następne pokolenia. Dlatego wśród nagrodzonych widzieliśmy wielu doświadczonych już kierowców, dziś mastersów, a także kilkunastoletnich adeptów, którzy dopiero rozpoczęli przygodę ze sportem, a już sięgnęli po pierwsze sukcesy.

W imieniu organizatorów szacownych gości powitał wiceprezes Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego w Olsztynie Robert Zalewski. W tej roli zastąpił obecnego na uroczystości Prezesa Andrzeja Olszewskiego, który wraca do zdrowia i z całą pewnością będzie gospodarzem następnej Gali. Rangę spotkania podniosła obecność m. in. Anny Wasilewskiej – posłanki na Sejm, Wioletty Śląskiej-Zyśk – wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Alicji Dzietowieckiej – dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta w Olsztynie, Jacka Bujańskiego – przewodniczącego Komisji Sportu Motocyklowego PZM, Elżbiety Olszewskiej – przewodniczącej Zespołu Ochrony Środowiska  PZM oraz przedstawicieli grupy sponsorów, wspierających sport motorowy na Warmii i Mazurach.

Olsztyński PZM. zrzesza 24 kluby, w których zarejestrowanych jest ponad 1000 osób. W minionym 2017 roku na terenie województwa zorganizowano 85 imprez różnej rangi, wiele z nich o charakterze cyklicznym. Jeśli chodzi o samochody były to przede wszystkim: Szuter Cup oraz Mistrzostwa Warmii i Mazur. Pakiet imprez motocyklowych był jeszcze bogatszy (motocross, enduro, cross country). Organizacja Mistrzostw Polski, Pucharu Polski, Mistrzostw Strefy Polski Północnej i Mistrzostw Okręgu świadczy o dużej aktywności. Tak szeroki wachlarz dawał możliwość rywalizacji zawodnikom o zróżnicowanych umiejętnościach. Co istotne, imprezy przeprowadzano na wszystkich dostępnych w regionie torach (Lidzbark Warmiński, Bartoszyce, Mrągowo, Olecko, Orneta, Gizycko, Reszel, Olsztyn).

W ubiegłorocznej działalności ZO PZM liczył się tu nie tylko sportowy aspekt. Duży nacisk położono na doskonalenie umiejętności kierowców, włączono się w wiele akcji profilaktycznych, dotyczących zwykłych użytkowników dróg, nie pomijając młodzieży. A dobitnym przykładem było przeprowadzenie właśnie u nas, konkretnie w Nidzicy, 40 finału Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Wiceprezes ZO PZM podziękował wszystkim organizatorom za zaangażowanie, samorządom, sponsorom i policji za ogromne wsparcie. Wyrazem tego były okolicznościowe statuetki i gustowne gadżety. Anna Wasilewska, która przez wiele lat współdecydowała o strategii rozwoju sportu na Warmii i Mazurach, podkreśliła, że zainteresowanie startami automobilistów i motocyklistów jest nadal duże, że te dyscypliny przynoszą mieszkańcom, regionu wiele splendoru.

Na zakończenie pierwszej części Jerzy Borowski z Olsztyńskiego Kluby Motocyklowego im. Mariana Bublewicza w Olsztynie został wyróżniony odznaką „Zasłużony dla PZM”. W drugiej części nagrodzono zawodników, którzy odnieśli największe sukcesy międzynarodowe, krajowe i regionalne. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Zarząd Okręgowy PZM: