Mistrzostw Strefy Północnej
W dniu 22 września 2019r. w Olsztynie pojawią się zawodnicy biorący udział w... więcej
Kurz opadł po 43 Rajdzie Kormoran
Tumany kurzu i ryk silników. Staniszewski wygrał 43. Rajd KormoranNa Mazurach... więcej
Biuro nieczynne
W dniach:  05.09.2019 (czwartek)  i 06.09.2019 (piątek... więcej
Fotorelacja - Warmińsko Mazurski Rajd Motocykli Zabytkowych runda IV Osa Olecko
Warmińsko Mazurski Rajd Motocykli Zabytkowych odcinek IV Osa Olecko
Harmonogram - V Runda Warmińsko Mazurskich Mistrzostw Okręgu w Motocrossie.
15.09.2019 Olecki Klub Motorowy zaprasza na V rundę Warmińsko Mazurskich... więcej
ORLEN Baja Poland 2019
Jadący Mini John Cooper Works Rally Krzysztof Hołowczyc sięgnął po szóste w... więcej
5 Sprint Mistrzostwa Ziemi Lubawskiej 2019
Zapraszamy 8 wrzesień 2019r. - 5 Sprint o Mistrzostwo Ziemi Lubawskiej oraz 4... więcej
V runda Warmińsko Mazurskich Mistrzostw Okręgu w Motocrossie
15.09.2019 Olecki Klub Motorowy zaprasza na V rundę Warmińsko Mazurskich... więcej
43 Rajd Kormoran
Olsztyński  Klub Rajdowy zaprasza na  43 Rajd Kormoran do Mikołajek.... więcej

Gala Sportów Motorowych 2018

Piątkowy wieczór, ponad sto wręczonych statuetek, przedstawiciele najwyższych władz Olsztyna i województwa warmińsko-mazurskiego, posłowie, działacze i sponsorzy.

Atmosfera niezwykle uroczysta ale i bardzo stonowana co miało bezpośredni związek ze śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i Jurka Dowejko – wieloletniego członka Okręgowej Komisji Sportów Motocyklowych w ZO PZ Olsztyn. Niezwykle wzruszające było krótkie wystąpienie Beaty Bublewicz, córki tragicznie zmarłego przed laty kierowcy Mariana Bublewicza. Wszyscy uczcili minutą ciszy pamięć tych, którzy odeszli.

Nie dość, że sporty motorowe w naszym województwie są niezwykle popularne, to jeszcze ich przedstawiciele należą do polskiej (i nie tylko) czołówki. Wystarczy wymienić Krzysztofa Hołowczyca, który jest najbardziej rozpoznawalnym, a zarazem niezwykle utytułowanym kierowcą rajdowym, m.in. zwycięzcą jednego z etapów i trzecim zawodnikiem w klasyfikacji generalnej Rajdu Dakar (2015), czego nie osiągnął żaden inny Polak. Oczywiście, sobotnia gala w Olsztynie nie mogła się odbyć bez jego udziału...

Ale nie tylko Krzysztof Hołowczyc był gościem specjalnym tej uroczystości, bo wśród przywitanych przez wiceprzewodniczącego Zarządu Okręgu Polskiego Związku Motorowego Roberta Zalewskiego gości znaleźli się również m.in. posłowie Anna Wasilewska i Paweł Papke, wiceprzewodniczący Polskiego Związku Motorowego Arkadiusz Sąsara, wicemarszałek województwa Marcin Kuchciński, wiceprezydent Olsztyna Jarosław Słoma, redaktor naczelny magazynu „X-Cross” Krzysztof Hipsz, a także wicedyrektor Departamentu Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego, Beata Bublewicz.
O popularności sportów motorowych na Warmii i Mazurach oraz aktywności związanego z nimi środowiska świadczy liczba blisko stu imprez zorganizowanych na terenie województwa w 2018 roku, za co „odpowiada” przede wszystkim Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego, do którego należy 27 klubów, zawsze było coś o zawodach, rajdach czy wyścigach przeprowadzonych w naszym  regionie. U nas zawsze się coś ciekawego dzieje, są liczący się zawodnicy, szkoleniowcy, no i działacze, którzy realizują największe wyzwania.  
Najważniejszą częścią uroczystości było przypomnienie największych zeszłorocznych sukcesów naszych reprezentantów motorsportu i nagrodzenie tych najlepszych. Całą galę sprawnie poprowadził bardzo popularny i lubiany w motocrossowym środowisku Marcin Szanter, który przedstawiał laureatów, a ci wracali na swoje miejsca z efektownymi statuetkami. Wśród nagrodzonych znalazł się m.in. olsztyński kierowca rajdowy Konrad Dudziński, który razem z bartoszyckim pilotem Adamem Biniędą – po zwycięskich rajdach Śląskim, Dolnośląskim, Nadwiślańskim, Elektrenai i Polskim oraz drugich miejscach w Świdnickim i Rzeszowskim – zostali mistrzami Polski w klasie 
HR4!

Wśród wyróżnionych zawodników znalazła się liczna grupa motocyklistów. M.in. Paskal Myhan, 14-latek, uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Lidzbarku Warmińskim, członek reprezentacji Polski oraz Akademii Orlen, zawodnik Moto Klubu Lidzbark Warmiński. W sezonie 2018 zdobył w klasie MX85: III miejsce w Pucharze Polski, III miejsce w mistrzostwach Polski, I miejsce w Mistrzostwach Strefy Północnej, I miejsce w Mistrzostwach Okręgu Warmińsko- Mazurskiego. Uhonorowano także Czarka Lewko, ucznia III klasy LO VII w Olsztynie, członka kadry narodowej oraz Akademii Orlen. Czarek to wielokrotny mistrz i wicemistrz Polski w motocrossie. W sezonie 2018 startował w klasie MX125 i MXJunior. Sukcesy i tytuły: mistrzostwo w Pucharze Polski, wygrana w Mistrzostwach Strefy Północnej, wygrana w Warmińsko-Mazurskich Mistrzostwach Okręgu.

Pamiątkowe statuetki otrzymały także startujące w motocrossie dziewczyny, riderzy odnoszący sukcesy w zawodach strefowych i najlepsze w Okręgu kluby. Również redakcja X-cross otrzymała statuetkę, za co Zarządowi Okręgowemu PZM w Olsztynie, organizatorowi Gali wielkie podziękowania. Gościny tradycyjnie udzielił olsztyński Hotel Park.

Zarząd Okręgowy PZM: