Zawody w Pandemii
Sezon 2020 zawodnicy sportów motocyklowych  w naszym okręgu z powodu... więcej
III RAJD REPLICA & CLASSIC
Olsztyński Klub Motorowy im. Mariana Bublewicza zaprasza w dniu 22 sierpnia... więcej
Nowy kalendarz Mistrzostw Strefy Polski Północnej MX 2020
Szanowne koleżanki / Szanowni koledzy,przedstawiamy nowy kalendarz rozgrywek... więcej
Kalendarz interaktywny na stronie ZO PZM Olsztyn
Niniejszym informujemy, że Zarząd Okręgowy PZM w Olsztynie podjął decyzję o... więcej
Komunikat nr 5
KOMUNIKAT NR 5/06/2020W nawiązaniu do poprzedniego komunikatu w sprawie... więcej
POWRÓT DO UPRAWIANIA SPORTU MOTOROWEGO W POLSCE
POWRÓT DO UPRAWIANIA SPORTU MOTOROWEGO W POLSCE Plan organizacyjno-... więcej
ŚWIATOWY DZIEŃ ŚRODOWISKA
Już jutro!  Światowy Dzień Środowiska obchodzony jest 5 czerwca i jest... więcej
Nowy Kalendarz Centralnych Imprez Sportu Samochodowego 2020
W dniu 04.06.2020 r., Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego,... więcej
PRZEŁOŻENIE TERMINU
Informujemy, że w związku z wciąż  panującymi obostrzeniami... więcej

Akcja Okręgowej Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Emocje, ryk silników i akcja Okręgowej Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

W niedzielę 22 września 2019 r. na torze motocrossowym przy ul. Lubelskiej w Olsztynie licznie przybyli zawodnicy aby wziąć udział w Mistrzostwach Strefy Polski Północnej w Motocrossie 2019.  Jak można było się spodziewać, zmagania sportowe przybyły obserwować całe rodziny. I nic w tym dziwnego, bowiem organizator - Motoklub Olsztyn - przygotował atrakcje również dla najmłodszych kibiców. To idealna okazja do promowania  przez Okręgową Komisję Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dwóch zasad.

 „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”

W tym celu zorganizowano konkurencję sprawnościową z  wykorzystaniem alkogogli, które symulują stan nietrzeźwości zaburzając pracę błędnika i otępiając zmysły wzorku. Każdy z uczestników po założeniu  alkogogli miał za zadanie w jak najszybszym czasie pokonanie wyznaczonej trasy, na której były rozstawione pachołki. Z pozoru błahe zadanie przysporzyło uczestnikom trudności – niepewność, niekonwencjonalne ruchy , pomyłki , błędną ocenę odległości a czasem  powolne działanie. Jak przyznali sami uczestnicy, możliwość założenia tych niecodziennych okularów pozwoliła przekonać się, jak niebezpieczna jest jazda pod wpływem alkoholu. Poproszono  uczestników o poparcie idei  „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” poprzez naklejenie specjalnie przygotowanej naklejki na tylniej szybie samochodu. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni oryginalnymi kubkami i naklejkami „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Natomiast zwycięzca konkursu otrzymał nagrodę specjalną w postaci przejazdu samochodem rajdowym Zbigniewa Staniszewskiego na fotelu pilota. Gratulujemy zwycięzcom.

        

„Noś odblaski, bądź widoczny”

Nadchodzą jesienne, ciemne dni, przez co stajemy się mniej widoczni na drodze. Dlatego przypominaliśmy naszym rozmówcom , iż pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.  Ale niezależnie od tego bardzo gorąco zachęcaliśmy do noszenia  odblasków na co dzień ,także w mieście. Dla pieszych wręczyliśmy specjalne odblaski a dla kierowców naklejki „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”.

      

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: