70 lat PZM
Szanowni Państwo,2020 rok jest rokiem jubileuszowym  Polskiego Związku... więcej
SPORT MOTOCYKLOWY ważny komunikat GKSM
W związku z tym, że w 2020 roku w sporcie motocyklowym będa wymieniane stare... więcej
28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Drodzy Orkiestrowicze, już czas zacząć prezentować atrakcje na nadchodzącą... więcej
Klub Miłośników Weteranów Rotor Olsztyn
 Zaprasza na Mistrzostwa Polski Pojazdów Zabytkowych  - 44 Rotor... więcej
Karty PZM
Informujemy,  wszystkie kluby zamawiające legitymacje PZM w SZOK, że... więcej
Świąteczna przerwa w funkcjonowaniu biura
Informujemy, że w dniach 24.12.2019r. (wtorek) i 27.12.2019r.(piątek) biuro... więcej
RELACJA Z UROCZYSTEJ GALI MOTORSPORTU 2019
Tradycyjnie  w pięknym i gościnnym  Hotel Park w Olsztynie... więcej
W tym roku bez samochodowego Grand Prix Olsztyna
Z ostatniej chwili  !!!Olsztyn.com.pl data dodania: 2019-12-15 12:36:... więcej
GALA MOTORSPORTU 2019
Zaproszenia na Uroczystą Galę dla wyróżnionych zawodników zostały wysłane do... więcej

Akcja Okręgowej Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Emocje, ryk silników i akcja Okręgowej Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

W niedzielę 22 września 2019 r. na torze motocrossowym przy ul. Lubelskiej w Olsztynie licznie przybyli zawodnicy aby wziąć udział w Mistrzostwach Strefy Polski Północnej w Motocrossie 2019.  Jak można było się spodziewać, zmagania sportowe przybyły obserwować całe rodziny. I nic w tym dziwnego, bowiem organizator - Motoklub Olsztyn - przygotował atrakcje również dla najmłodszych kibiców. To idealna okazja do promowania  przez Okręgową Komisję Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dwóch zasad.

 „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”

W tym celu zorganizowano konkurencję sprawnościową z  wykorzystaniem alkogogli, które symulują stan nietrzeźwości zaburzając pracę błędnika i otępiając zmysły wzorku. Każdy z uczestników po założeniu  alkogogli miał za zadanie w jak najszybszym czasie pokonanie wyznaczonej trasy, na której były rozstawione pachołki. Z pozoru błahe zadanie przysporzyło uczestnikom trudności – niepewność, niekonwencjonalne ruchy , pomyłki , błędną ocenę odległości a czasem  powolne działanie. Jak przyznali sami uczestnicy, możliwość założenia tych niecodziennych okularów pozwoliła przekonać się, jak niebezpieczna jest jazda pod wpływem alkoholu. Poproszono  uczestników o poparcie idei  „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” poprzez naklejenie specjalnie przygotowanej naklejki na tylniej szybie samochodu. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni oryginalnymi kubkami i naklejkami „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Natomiast zwycięzca konkursu otrzymał nagrodę specjalną w postaci przejazdu samochodem rajdowym Zbigniewa Staniszewskiego na fotelu pilota. Gratulujemy zwycięzcom.

        

„Noś odblaski, bądź widoczny”

Nadchodzą jesienne, ciemne dni, przez co stajemy się mniej widoczni na drodze. Dlatego przypominaliśmy naszym rozmówcom , iż pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.  Ale niezależnie od tego bardzo gorąco zachęcaliśmy do noszenia  odblasków na co dzień ,także w mieście. Dla pieszych wręczyliśmy specjalne odblaski a dla kierowców naklejki „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”.

      

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: