System Inside PZM w sporcie motocyklowym
Biuro Sportu i Turystyki PZM informuje, że z końcem roku 2023 wygasa... więcej
Podsumowanie sezonu "Gala Motorspostu 2023"
Polski Związek Motorowy Zarząd Okręgowy w Olsztynie zaprasza na uroczystą... więcej
Komunikat w sprawie zakończenia sezonu MPPZ i nagród dla automobili i motocykli roku
Główna Komisja Pojazdów Zabytkowych PZM ma zaszczyt zaprosić na narady... więcej
Odszedł PIERWSZY MOTOCROSSOWY MISTRZ POLSKI Z OLSZTYNA
 24.11.2023 z naszego grona odszedł Pan Jerzy Kunczik  Panie... więcej
Mikołajkowy Super Sprint
03.12.2023r. Automobilklub Nowomiejski zaprasza wszystkich z motoryzowanych i... więcej
"Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” Sprawdź światła z PZM i partnerami
Kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” ma na celu... więcej
Składy komisji i zespołów na kadencję 2023-2027
Zarząd Główny Polskiego Związku Motorowego uchwalił w dniu 18.11.2023r. składy... więcej
INSIDE PZM 2024 - MOTOCYKLE
Od roku 2024 licencje zawodnicze, sędziowskie oraz klubowe w sporcie... więcej
6 Sprint - Mistrzostwa Ziemi Lubawskiej
Lubawski Klub Rajowy zaprasza zawodników, uczestników  i kibiców na... więcej
Informacja dot. Ceremonii Zakończenia Sezonu Sportu Samochodowego 2023
Szanowni Zawodnicy / Kierowcy / Piloci,Mistrzowie Polski / Zdobywcy Pucharu... więcej

38 Rajd Kormoran

W ostatni weekend sierpnia (30 - 31.08.2014 r.) na szutrowych drogach wokół Mikołajek, rozegrana została już 38. edycja Rajdu Kormoran. Ten rajdowy klasyk na przestrzeni lat zmienił swoją formułę, ale niezmiennie cieszy się uznaniem wśród kierowców preferujących luźną nawierzchnię.

Ponownie byliśmy świadkami pasjonującej rywalizacji. Rajd, co nas cieszy i napawa dumą, po raz kolejny spotkał się z niezwykle ciepłym i serdecznym przyjęciem ze strony uczestników, kibiców i zaproszonych gości.

Wielkie DZIĘKUJĘ kierujemy w stronę głównych bohaterów Rajdu Kormoran – kierowców i pilotów, ich serwisantów i pozostałych członków zespołów. Dziękujemy Wam za emocjonującą rywalizację od pierwszego do ostatniego kilometra. Stworzyliście piękne widowisko w duchu sportowej rywalizacji – to Wy jesteście najważniejszą jego częścią. My dokładaliśmy wszelkich starań, by wspomnienia po tegorocznym Kormoranie były jak najlepsze, wspólnymi siłami pracując nad przygotowaniem imprezy. Wasza obecność była potwierdzeniem, że było warto!

Gratulujemy zwycięzcom Rajdu – Sławomirowi Strychalskiemu pilotowanemu przez Marcina Hinza w Oplu Astrze. Załoga śląsko-warmińska ukończyła Rajd z przewagą 15,5 sekundy nad Pawłem i Magdaleną Zakrzewskimi jadącymi w BMW 318is. Trzecią lokatę ze stratą 56,8 sekundy do lidera zajęli Marcin Kurp i Piotr Pasztaleniec w Hondzie Civic.

Emocjonująca rywalizacja do ostatniego odcinka specjalnego rozegrała się w klasie Gość, nie liczonej do klasyfikacji generalnej Rajdu. O zwycięstwie Krzysztofa Oleksowicza pilotowanego przez Sebastiana Sadowskiego zadecydował pech Zbigniewa Staniszewskiego na OS Mikołajki. Ale jak mówią: „zwycięzców poznajemy na mecie”. Załoga Oleksowicz / Sadowski w Fordzie Fiesta R5 wygrała z przewagą 17,2 sekundy. Drugi na metę dojechał Zbigniew Staniszewski pilotowany przez Bartłomieja Bobę. Puchar za zajęcie trzeciego miejsca w 38. Rajdzie Kormoran powędrował do Roberta Kocika pilotowanego przez Grzegorza Rybaka-Ostojskiego.
Ceremonia wręczenia pucharów i nagród na zakończenie Rajdu została uświetniona obecnością przedstawicieli władz Polskiego Związku Motorowego - Prezesa Zarządu Okręgu PZM w Olsztynie Pana Andrzeja Olszewskiego oraz Przewodniczącej Zespołu Ochrony Środowiska Zarządu Głównego PZM Pani Elżbiety Marcinkiewicz. Na ceremonii obecny był również Burmistrz Mikołajek Pan Piotr Jakubowski.
Dziękujemy Pani Poseł Beacie Bublewicz za objęcie imprezy honorowym patronatem, jak również za kibicowanie nam.

Chcielibyśmy podkreślić, iż nie bylibyśmy w stanie zorganizować Kormorana bez pomocy naszych sponsorów i darczyńców. Dziękujemy firmom: Inter Cars, Staniszewski Beton, Zakładowi Handlowo-Usługowemu Zygmunt Żarna, Agencji Pracy Tymczasowej Toolip HR Sp. z o.o. oraz Eurotter RK.

Dziękujemy partnerom: drukarni WielkieRzeczy.com, firmie Rossoplast, firmie Olpol Wawrzyn i Texaco, firmie Comma, Hotelowi Amax i Pizzerii Milano.
Dziękujemy również kibicom, szczególnie tym, którzy śledzili sportową rywalizację stojąc przy trasie za zdyscyplinowanie, dzięki czemu kibicowanie było bezpieczne. To dla Was, kibiców, organizujemy ten rajd, a kierowcy jeżdżą po to, żebyście mogli ich podziwiać.

Przy rajdzie pracują setki osób i każda z nich jest ważna. Bez wspólnej pracy wszystkich ludzi tworzących to wydarzenie, nie byłaby możliwa rywalizacja Zawodników na trasie. Chcieliśmy skorzystać z okazji i podziękować każdej osobie pracującej na sukces Kormorana, bo każda na to zasłużyła. Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcali swój prywatny czas, żeby Kormoran mógł rozwinąć skrzydła.

Dziękujemy Miastu i Gminie Mikołajki za udostępnienie terenu a naszemu patronowi medialnemu - Radiu Olsztyn, za spoty zapowiadające imprezę.

...oraz wszystkim niewymienionym imiennie, niemniej ważnym, którzy przyczynili się do zorganizowania rajdu – DZIĘKUJEMY!

Foto Mateusz Klimek

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją Mateusza Klimka:
http://matiasphoto.mazury.pl/?dt_gallery-category=motoryzacja

Organizatorzy 38. Rajdu Kormoran

Zarząd Okręgowy PZM: