"Uroki Lubelszczyzny 2019" - relacja
W Gminnej Bibliotece  w Jabłoniu 1 września  na starcie 21 Rundy... więcej
"Uroki Lubelszczyzny 2019"
Uroki Lubelszczyzny 2019” Zarząd Okręgowy PZM w Lublinie zaprasza na... więcej
VI MOTOZŁAZ (V motocyklowa runda MPPZ) za nami - relacja z rajdu
Pierwszy weekend sierpnia był nie lada gratką i wyczekiwanym terminem dla moto-... więcej
Na zawsze w Naszych sercach
Przepełnieni żalem i smutkiem informujemy, że w dniu 3 sierpnia podczas... więcej
Msza polowa pamięci Łukasza Lonki
W środę 31 lipca, na torze motocrossowym w Lubartowie odbędzie się msza święta... więcej
Brak akceptacji dla "OlszanaEnduroRace III edycja"
W imieniu Głównej Komisji Sportu Motocyklowego informujemy, że zawody... więcej
VI motozłaz- Mistrzstwa Polski Pojazdów zabytkowych - motocykle
Federacja Zmotoryzowanych  zaprasza w dniach  01-04 sierpnia 2019... więcej
"Klasyczna Roskosz" - II Runda Mistrzostw Okręgu lubelskiego w turystyce
Automobilklub Bialskopodlaski zaprasza w dniu 28 lipca  na II Rundę... więcej
Ranking miast przyjaznych kierowcom 2019
Miasto bez korków i kolizji, po którym jazda jest niedroga, przyjemna i szybka... więcej
Pismo BST PZM dot. nielegalnych zawodów pod nazwą "II Przystanek Enduro Kids"
/pliki/zo/lublin/pismo_do_zarzadow_okregowych_pzm-1.pdf

Posiedzenie Zarządu połączone z jubileuszem

Zakończenie kadencji w PZM 2015-2018, nakłada zarówno na władze okręgowe i klubowe, większe obowiązki. W dniu 5 lutego 2019r. odbyło się drugie w tym roku posiedzenie Zarządu Okręgowego PZM w Lublinie, w którego porządku znalazły się m.in. zagadnienia dot.: ogłoszenia wyników w sporcie samochodowym i turystyce, propozycji klubowych do okręgowego kalendarza imprez na 2019r., planowanych szkoleń oraz ustalenia grafiku udziału członków ZO PZM w zebraniach sprawozdawczych w klubach. W posiedzeniu wzięli udział także członkowie Komisji Rewizyjnej ZO. W sprawach różnych, głos zabierali prezesi klubów obecni na posiedzeniu, którzy informowali Zarząd o stanie przygotowań swoich klubów do zebrań sprawozdawczo-wyborczych.

Po zakończeniu posiedzenia, miała miejsce miła i wzruszająca uroczystość uczczenia okrągłego Jubileuszu 70-lecia urodzin Kol. Waldemara Czerniaka –prezesa ZO PZM Lublinie, przygotowana przez pracowników biura ZO i zarząd PZM OZDG w Lublinie, których delegacje jako pierwsze złożyły Jubilatowi gratulacje i życzenia: współpracownicy prezesa –panie Katarzyna Kawa i Monika Krysa oraz jego zastępcy Włodzimierz Bobowski i Grzegorz Gorczyca, kilkuosobowej delegacji OZDG, przewodniczył Dariusz Woźniak -prezes zarządu. Ciąg dalszy poniżej (treść + zdjęcia)

W następnej kolejności życzenia prezesowi Czerniakowi złożyli prezesi i przedstawiciele klubów obecnych na posiedzeniu: Klub Motorowy „Pionier” -Edward Masaniec i Dariusz Chodkowski, Automobilklub Biłgorajski - Henryk Tytoń, Jerzy Buczek i Zenon Łój, który w imieniu swojego klubu i innych obecnych przedstawicieli klubów Okręgu Lubelskiego -osoby obecne: Janusz Usidus (A.Zamojski), Lech Wiśniewski (KM Cross Lublin), Artur Lis (SM Górnik Łęczna), Michał Kawka (A.Chełmski) - odczytał „List Gratulacyjny”, długą laudację na cześć prezesa Jubilata. Każda tego typu uroczystość, jest czymś ważnym i szczególnym dla obu stron, kiedy obok życzeń dla Jubilata są kwiaty, symboliczne upominki, tort i lampka szampana a czasem pojawi się niewymuszona „łza wzruszenia”…Jubilat wzruszony, podziękował wszystkim za złożone gratulacje -współpracownikom i działaczom reprezentujących kluby, wyrażąjąc przy tym skromne życzenie - aby Jego "dzieło" i cały dorobek długoletniej pracy w PZM (43-letniej!), było kontynuowane a ster kierowania  Zarządem Okręgowym PZM w Lublinie trafił w "godne ręce" (funkcję tę prezes sprawował od 28 lat!).  

 

tekst: Z.Ł

Zarząd Okręgowy PZM: