70- lecie PZM
2020 rok jest rokiem jubileuszowym  Polskiego Związku Motorowego - to już... więcej
Sport motocyklowy - ważne informacje
W związku z tym, że w 2020 roku w sporcie motocyklowym będą wymieniane stare... więcej
Bartosz Zmarzlik Najlepszym Sportowcem Polski 2019 roku!
Brawo Bartosz Zmarzlik #95! Mistrz Świata ze Stal Gorzów - Najlepszym... więcej
Automobilklub Chełsmki zagra dla WOŚP
Automobilklub Chełmski zaprasza do udziału w 14. Orkiestrowym Supersprincie.... więcej
Sebastian Greszta z AK Chełmskiego na starcie Africa Eco Race 2020
4 stycznia w Monako startuje pustynny maraton Africa Eco Race. Wśród... więcej
Relacja z podsumowania sezonu 2019 w sporcie samochodowym i turystyce
W dniu 21 grudnia w siedzibie PZM w Lublinie odbyło się podsumowanie sezonu... więcej
Ostatnie posiedzenie Zarządu Okręgowego PZM Lublin w 2019 roku
W dniu 21 grudnia w siedzibie PZM odbyło sie ostatnie posiedzenie Zarządu... więcej
6 runda Samochodowych Mistrzostw Automobilklubu Bialskopodlaskiego
Impreza odbędzie się w dniu 29.12.2019 r. na terenie lotniska w Białej... więcej
Podsumowanie roku 2019
Zarząd Okręgowy PZM w Lublinie serdecznie zaprasza na uroczyste podsumowanie... więcej
Finał konkursu "Moda na odblaski"
Finał konkursu ”Moda na odblaski” odbył się 6 grudnia w Lubelskim... więcej

Posiedzenie Zarządu połączone z jubileuszem

Zakończenie kadencji w PZM 2015-2018, nakłada zarówno na władze okręgowe i klubowe, większe obowiązki. W dniu 5 lutego 2019r. odbyło się drugie w tym roku posiedzenie Zarządu Okręgowego PZM w Lublinie, w którego porządku znalazły się m.in. zagadnienia dot.: ogłoszenia wyników w sporcie samochodowym i turystyce, propozycji klubowych do okręgowego kalendarza imprez na 2019r., planowanych szkoleń oraz ustalenia grafiku udziału członków ZO PZM w zebraniach sprawozdawczych w klubach. W posiedzeniu wzięli udział także członkowie Komisji Rewizyjnej ZO. W sprawach różnych, głos zabierali prezesi klubów obecni na posiedzeniu, którzy informowali Zarząd o stanie przygotowań swoich klubów do zebrań sprawozdawczo-wyborczych.

Po zakończeniu posiedzenia, miała miejsce miła i wzruszająca uroczystość uczczenia okrągłego Jubileuszu 70-lecia urodzin Kol. Waldemara Czerniaka –prezesa ZO PZM Lublinie, przygotowana przez pracowników biura ZO i zarząd PZM OZDG w Lublinie, których delegacje jako pierwsze złożyły Jubilatowi gratulacje i życzenia: współpracownicy prezesa –panie Katarzyna Kawa i Monika Krysa oraz jego zastępcy Włodzimierz Bobowski i Grzegorz Gorczyca, kilkuosobowej delegacji OZDG, przewodniczył Dariusz Woźniak -prezes zarządu. Ciąg dalszy poniżej (treść + zdjęcia)

W następnej kolejności życzenia prezesowi Czerniakowi złożyli prezesi i przedstawiciele klubów obecnych na posiedzeniu: Klub Motorowy „Pionier” -Edward Masaniec i Dariusz Chodkowski, Automobilklub Biłgorajski - Henryk Tytoń, Jerzy Buczek i Zenon Łój, który w imieniu swojego klubu i innych obecnych przedstawicieli klubów Okręgu Lubelskiego -osoby obecne: Janusz Usidus (A.Zamojski), Lech Wiśniewski (KM Cross Lublin), Artur Lis (SM Górnik Łęczna), Michał Kawka (A.Chełmski) - odczytał „List Gratulacyjny”, długą laudację na cześć prezesa Jubilata. Każda tego typu uroczystość, jest czymś ważnym i szczególnym dla obu stron, kiedy obok życzeń dla Jubilata są kwiaty, symboliczne upominki, tort i lampka szampana a czasem pojawi się niewymuszona „łza wzruszenia”…Jubilat wzruszony, podziękował wszystkim za złożone gratulacje -współpracownikom i działaczom reprezentujących kluby, wyrażąjąc przy tym skromne życzenie - aby Jego "dzieło" i cały dorobek długoletniej pracy w PZM (43-letniej!), było kontynuowane a ster kierowania  Zarządem Okręgowym PZM w Lublinie trafił w "godne ręce" (funkcję tę prezes sprawował od 28 lat!).  

 

tekst: Z.Ł

Zarząd Okręgowy PZM: