"Uroki Lubelszczyzny 2019" - relacja
W Gminnej Bibliotece  w Jabłoniu 1 września  na starcie 21 Rundy... więcej
"Uroki Lubelszczyzny 2019"
Uroki Lubelszczyzny 2019” Zarząd Okręgowy PZM w Lublinie zaprasza na... więcej
VI MOTOZŁAZ (V motocyklowa runda MPPZ) za nami - relacja z rajdu
Pierwszy weekend sierpnia był nie lada gratką i wyczekiwanym terminem dla moto-... więcej
Na zawsze w Naszych sercach
Przepełnieni żalem i smutkiem informujemy, że w dniu 3 sierpnia podczas... więcej
Msza polowa pamięci Łukasza Lonki
W środę 31 lipca, na torze motocrossowym w Lubartowie odbędzie się msza święta... więcej
Brak akceptacji dla "OlszanaEnduroRace III edycja"
W imieniu Głównej Komisji Sportu Motocyklowego informujemy, że zawody... więcej
VI motozłaz- Mistrzstwa Polski Pojazdów zabytkowych - motocykle
Federacja Zmotoryzowanych  zaprasza w dniach  01-04 sierpnia 2019... więcej
"Klasyczna Roskosz" - II Runda Mistrzostw Okręgu lubelskiego w turystyce
Automobilklub Bialskopodlaski zaprasza w dniu 28 lipca  na II Rundę... więcej
Ranking miast przyjaznych kierowcom 2019
Miasto bez korków i kolizji, po którym jazda jest niedroga, przyjemna i szybka... więcej
Pismo BST PZM dot. nielegalnych zawodów pod nazwą "II Przystanek Enduro Kids"
/pliki/zo/lublin/pismo_do_zarzadow_okregowych_pzm-1.pdf

Podsumowanie sezonu 2011

Podsumowanie sezonu 2011 w Okręgu Lubelskim PZM
w sporcie kartingowym i Mistrzostwach Polski Pojazdów Zabytkowych.
Wyróżnienia dla zawodników i działaczy. 

W siedzibie Zarządu Okręgowego PZM w Lublinie, w dniu 24 stycznia 2012 roku miało miejsce uroczyste zakończenie sezonu w turystyce motorowej i sporcie kartingowym, podczas którego wyróżniono najlepszych zawodników w tych dyscyplinach w naszym okręgu, jak też działaczy PZM. Ta miła uroczystość nastąpiła zaraz po posiedzeniu Zarządu, na którym między innymi przyjęto: sprawozdanie finansowe bilansu z działalności statutowej Zarządu Okręgowego PZM w Lublinie za 2011 rok, zatwierdzono kalendarz imprez na 2012 rok w Okręgu Lubelskim PZM i dokonano podsumowania sezonu sportowo-statutowego ZO PZM za 2011 rok 

Uroczystość otworzył Prezes Zarządu Okręgowego PZM w Lublinie Waldemar Czerniak, który powitał gości, zawodników i działaczy oraz złożył krótką informację z wyników uzyskanych przez zawodników naszych klubów w mijającym roku na arenie ogólnopolskiej i okręgowej. / wyniki w załączeniu/.

Następnie odbyło się wręczenie odznaczeń zasłużonym działaczom PZM, które przyznane zostały na wniosek Zarządu Głównego PZM po wystąpieniu władz klubowych i okręgowych PZM.
Decyzją Ministra Sportu i Turystyki „za zasługi na rzecz rozwoju i popularyzacji sportów motorowych” wyróżnieni zostali:

Złotą Odznaką „Za Zasługi dla Sportu”
- Jerzy Buczek - Automobilklub Biłgorajski
- Józef Grzegorczyk - Klub Motorowy Pionier Lublin

Srebrną Odznaką „Za Zasługi dla Sportu”
- Zbigniew KUBINA - Automobilklub Zamojski

Brązową Odznaką „Za Zasługi dla Sportu”
- Marcin ŁYSAKOWSKI - Automobilklub Bialskopodlaski

Decyzją Ministra Sportu i Turystyki z dnia 29 marca 2011 r.

Odznaką Honorową „Za Zasługi dla Turystyki” wyróżnieni zostali:
- Dariusz Filimowicz - Automobilklub Lubelski
- Zenon Łój - Automobilklub Biłgorajski
- Jacek Soszka - Automobilklub Biłgorajski
- Henryk Tytoń - Automobilklub Biłgorajski

W imieniu Ministra odznaczenia wręczył p. Piotr Matyś – Dyrektor Wydziału Infrastruktury Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie, w obecności Prezesa ZO PZM Waldemara Czerniaka.

Uchwałą Zarządu Głównego PZM zostały przyznane odznaki dla wyróżnionych członków z Klubu Motorowego PIONIER z Lublina. Otrzymali je:

„Za zasługi dla PZM” - Dariusz Chodkowski
„Złota Odznaka Honorowa PZM” - Edward Masaniec
„Brązowa” - Artur Osuch
„Brązowa” - Marek Sugier

Odznaczenia wręczyli Członkowie Zarządu Głównego PZM: Zbigniew Woźny (Honorowy Wiceprezes ZO, Prezes Automobilklubu Biłgorajskiego) i Edward Surmacz (Prezes UKS Moto-Kart Energetyk Biłgoraj, Honorowy Przewodniczący OKSK).
W dalszej części spotkania Włodzimierz Bobowski -vice prezes ds organizacyjnych ZO i przewodniczący Okręgowej Komisji Sportu Samochodowego przedstawił szczegółowe wyniki w sporcie samochodowym oraz w Mistrzostwach Polski Pojazdów Zabytkowych
Za najlepsze wyniki uzyskane w Mistrzostwach Polski Pojazdów Zabytkowych, pamiątkowe szklane plakietki otrzymali zawodnicy reprezentujący Automobilklub Lubelski. Równie okazały puchar ufundowany przez ZO PZM za „Klubowego Wicemistrza Polski w Pojazdach Zabytkowych w MP ” przekazał Prezes Waldemar Czerniak dla Automobilklubu Lubelskiego na ręce Prezesa Andrzeja Stachurskiego.

Następnie Andrzej Surmacz - przewodniczący OKSK, przedstawił wyniki w sporcie kartingowym. Najlepszym kartingowcom w roku 2011 oraz najmłodszym uczestnikom uroczystości, zostały wręczone przez Prezesa ZO Waldemara Czerniaka. pamiątkowe plakiety. Okazałe Puchary ufundowane przez Zarząd Okręgowy PZM w Lublinie za uzyskane wyniki klubowe w Pucharze ROTAX Max Challenge Polska zostały wręczone dla:
Automobilklubu Wschodniego w Lublinie – puchar odebrał Prezes Marek Wyrzykowski i UKS Moto-Kart Energetyk w Biłgoraju – puchar odebrał Prezes Edward Surmacz.
Uroczystość zakończyła dyskusja i poczęstunek przy „szwedzkim stole”, przygotowanym dla uczestników spotkania.W załączeniu zdjęcia.

Oprac. Waldemar Czerniak

Oprac./foto: H.Tytoń i Z.Łój

Sport motocyklowy

Klub Motorowy Cross EkoKlinkier Lublin 

Motocross:
Klubowy Mistrz Polski w Motocrossie w kategorii Senior,
Zespołowy Mistrz Polski w Motocrossie (trzyosobowy zespół w składzie: Łukasz Kędzierski, Maciej Więckowski, Kamil Wawer).
Zespołowy II Wicemistrz Polski w Motocrossie (trzyosobowy zespół w składzie: Karol Kędzierski, Filip Więckowski, Maciej Sagan).
Karol Kędzierski Mistrz Polski w klasie MX2,
Maciej Więckowski Mistrz Polski w klasie MX85,
Karol Kędzierski Wicemistrz Polski w klasie MX Open,
Kamil Wawer Wicemistrz Polski w klasie MX85,
Kamil Osieleniec II Wicemistrz Polski w klasie MX65,
Filip Więckowski 4 miejsce w klasie MX2 Junior,
Łukasz Kędzierski 5 miejsce w klasie MX1,
Filip Maleńczuk 5 miejsce w klasie MX65,
Jakub Piątek 6 miejsce w klasie MX2,
Dominik Małecki 6 miejsce w klasie MX85,

Supermoto:
Piotr Kaczorowski Mistrz Polski w Supermoto w klasie Open,

Sekcja Motorowa GKS Bogdanka

Cross Country:
Klubowy Mistrz Polski w Cross Country
Karol Kędzierski Mistrz Polski w klasie Senior1,
Filip Więckowski Mistrz Polski w klasie Junior,
Kamil Walczak Wicemistrz Polski w klasie Senior2,
Jakub Piątek II Wicemistrz Polski w klasie Junior,
Sławomir Sobiesiak 4 miejsce w klasie Ruad,

Stowarzyszenie ATV Meteor w Chelmie
Łukasz Łaskawiec – II miejsce w klasie Quad Open w MP w Cross Country
III miejsce w Rajdzie Dakar 2011

Wyścigi motocyklowe
Janusz Oskaldowicz z Automobilklubu Lubelskiego II Wicemistrz polski w klasie Superbike oraz Wicemistrz w klasie Adria w Mistrzostwach Europy Centralnej

ŻUZEL

Klub Motorowo-Żużlowy lubelski Węgiel awansował do I ligi żużlowej

Sport samochodowy

Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski

Automobilklub Lubelski
Mariusz Stec – Mistrz Polski
w klasyfikacji generalnej samochodów turystycznych
Mistrz Polski w klasyfikacji generalnej Grupy Open

Aleksander Michałowski – Wicemistrz Polski
w klasyfikacji generalnej samochodów turystycznych
Wicemistrz Polski w klasyfikacji generalnej Grupy Open

Michał Sowa – II Wicemistrz Polski w klasyfikacji generalnej Grupy N

Oskar Azzini - II Wicemistrz Polski w klasyfikacji generalnej Grupy N

Automobilklub Wschodni w Lublinie
Ewa Wójtowicz – Wicemistrz Polski
Grupy A w klasie 1600

Automobilklub Chełmski
Bartłomiej Głos – Mistrz Polski
Grupy HS/Z w klasie 2000

Wojciech Gieral – III miejsce Grupy A w klasie 1600

Sport Kartingowy

Międzynarodowe Kartingowe Mistrzostwa Polski

Kategoria KF 3 – klasyfikacja generalna
II Wicemistrz Polski – Paweł Malczak Automobilklub Wschodni Lublin

Kategoria KF2 - klasyfikacja generalna
7 miejsce Dominik Panas
UKS Moto - Kart "Energetyk"/CRG Poland

Puchar ROTAX Max Challenge Polska

1. MICRO MAX - klasyfikacja generalna
1 miejsce – Szymon Urbaniak - Automobilklub Wschodni Lublin
5 miejsce – Jan Skarysz – UKS Moto – Kart Energetyk Biłgoraj

Drużynowo
2 miejsce - Automobilklub Wschodni Lublin

2. MINI MAX - klasyfikacja generalna
1 miejsce – Piotr Parys - Automobilklub Wschodni Lublin
2 miejsce – Filip Panas – UKS Moto – Kart Energetyk Biłgoraj
5 miejsce – Damian Wiśnicki - Automobilklub Wschodni Lublin

Drużynowo
1 miejsce - Automobilklub Wschodni Lublin

3. JUNIOR MAX - klasyfikacja generalna
1 miejsce – Bartłomiej Mochnacki - Automobilklub Wschodni Lublin
3 miejsce – Kacper Bielecki – UKS Moto – Kart Energetyk Biłgoraj
7 miejsce – Dominik Panas – UKS Moto – Kart Energetyk Biłgoraj

Drużynowo
2 miejsce - UKS Moto – Kart Energetyk Biłgoraj
4 miejsce - Automobilklub Wschodni Lublin

4. SENIOR MAX - klasyfikacja generalna
5 miejsce – Patryk Konowałek - Automobilklub Wschodni Lublin

Drużynowo
2 miejsce - Automobilklub Wschodni Lublin

5. DD2 MAX - klasyfikacja generalna
1 miejsce – Patryk Szczepanik - Automobilklub Wschodni Lublin
2 miejsce – Patryk Konowałek - Automobilklub Wschodni Lublin
4 miejsce – Seweryn Szczepanik Szczepanik - Automobilklub Wschodni Lublin
6 miejsce – Mateusz Bartsch - Automobilklub Wschodni Lublin

Drużynowo
1 miejsce - Automobilklub Wschodni Lublin

Puchar Polskiego Związku Motorowego
3 miejsce – Piotr Parys - Automobilklub Wschodni Lublin

Puchar ROK

1. MINI ROK - Klasyfikacja generalna
5 miejsce – Piotr Parys - Automobilklub Wschodni Lublin

Runda EUROPEJSKIEGO FINAŁU EASYKART 2011

EASYKART 125 Light - Klasyfikacja indywidualna zawodów
5 miejsce – Jan Rzepliński - Automobilklub Lubelski Lublin

Puchar Jesieni – Lonato Włochy 2011
1 miejsce – Piotr Parys - Automobilklub Wschodni Lublin

Wykaz dzieciaków w wieku 4 – 7 lat startujących w treningu Easykart 50 oraz Micro Max w zawodach Strefowych, ogólnopolskich i międzynarodowych
1. Marcel Surmacz – UKS Moto – Kart Energetyk Biłgoraj
2. Marcel Kuc – UKS Moto – Kart Energetyk Biłgoraj
3. Filip Matejczyk – UKS Moto – Kart Energetyk Biłgoraj
4. Igor Drożyński – UKS Moto – Kart Energetyk Biłgoraj
5. Szymon Studnik – UKS Moto – Kart Energetyk Biłgoraj

Mistrzostwa Polski Pojazdów Zabytkowych

Zawodnicy Automobilklubu Lubelskiego

Michał Ratyński – Wicemistrz Polski
w kategorii samochodów pre 1945

Mirosław Piskorek – II Wicemistrz Polski
w kategorii samochodów post 1965

Arkadiusz Grochowski – II Wicemistrz Polski
w kategorii motocykli post 1945

Andrzej Kaniewski – III miejsce
w kategorii motocykli pre 1945

Grażyna Wójcik - najlepszy pilot
w kategorii samochodów pre 1945

Mercedes W 128 220 SE cabrio z 1959 roku
Automobil Roku – Właściciel Mirosław Oklesiński

NSU 501 TS z 1934 roku
Motocykl Roku – Właściciel Tomasz Michalczuk

Zarząd Okręgowy PZM: