XVIII Mistrzostwa Polski Ratowników Drogowych Polskiego Związku Motorowego
W dniach od 20 do 22 września br. w Poznaniu odbyły się XVIII Mistrzostwa... więcej
Komunikat Gestora Mistrzostw Strefy Polski Centralnej 2019.
KOMUNIKAT!!! Mistrzostw Strefy Polski Centralnej w Motocrossie 2019Gestor... więcej
VI RALLY WARSAW” 24 listopada 2019
Z A P R O S Z E N I E Dzięki współpracy, wsparciu naszych niezawodnych... więcej
Targi Motoryzacyjne Warsaw Motor Show 2019
Podsumowanie Jubileuszowych  Największych Targów Motoryzacyjnych -... więcej
IV KJS Rajd Niepodległości 10.11.2019 Czarnocin ŁZM Motosportklub
Łódzki Związek Motorowy Motosportklub zaprasza na IV KJS Rajd Niepodległości... więcej
Rajd "Noc Listopadowa" 2019 - Motocykl Moje Hobby
Termin kolejnej Nocy Listopadowej za pasem.Zapraszam do udziału w imprezce w... więcej
VII RAJD ZIEMI OBIECANEJ - relacja
Za nami siódma edycja naszego sztandarowego rajdu. Pogoda była rewelacyjna,... więcej
ŁKCC Mistrzem Polski w Caravaningu!!!
ŁKCC Mistrzem Polski w Caravaningu !!!W dn. 18.10.2019 roku na Gali w... więcej
IV Runda Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w Super Sprincie - relacja
Wyniki IV Rundy Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w Super Sprincie - SSSM Team 50 -... więcej

XXV Jubileuszowy Rajd Krajoznawczy KM „Energetyk” „Kraków - Orawa 2019”

XXV Jubileuszowy Rajd Krajoznawczy KM „Energetyk”

„Kraków - Orawa 2019”

     Na zakończenie sezonu turystycznego członkowie KM „Energetyk” zorganizowali  Klubowy Rajd Krajoznawczy. Od 4 do 6  października br.   „motorowcy” z Bełchatowskiego „Energetyka” uczestniczyli w XXV Jubileuszowym Rajdzie Krajoznawczym „Kraków– Orawa 2019”. W rajdzie wzięli udział członkowie „Energetyka”, którzy wyróżnili się przy organizacji imprez jak również mieli udział w sukcesach klubu w rajdach turystycznych i w ratownictwie drogowym w tym roku. W imprezie wzięło udział 24 uczestników.

Pierwszego dnia (4 października) trasa rajdu prowadziła przez Częstochowę  i Mysłowice do Tyńca gdzie znajdowała się meta I-go etapu. W Tyńcu wszyscy uczestnicy zwiedzili Klasztor Benedyktynów, którzy chcą, aby każdy przybywający pod ich dach, czuł się dobrze i aby czas tu spędzony był  owocny dla jego życia. Od prawie 1000 lat żyją tam ludzie szukający Boga, a Dom Gości jest częścią klasztoru – domu mnichów, gdzie modlą się oni i pracują. Na koniec zwiedzania Benedyktyni przygotowali obiad postny dla zwiedzających uczestników rajdu.

Z Tyńca trasa rajdu prowadziła do rynku w Krakowie, gdzie kolejnym etapem było zwiedzanie Podziemi pod Sukiennicami i Kościołem Mariackim. Kolejnym etapem tego dnia był przejazd z Krakowa przez Kalwarię Zebrzydowską i Wadowice do Międzybrodzia Bialskiego gdzie znajdowała się meta i baza na całe trzy dni pobytu.

Drugiego dnia rajdu przewidziana była wycieczka na Słowację do miejscowości Oravski Podzamok, gdzie znajduje się uważany za jeden z piękniejszych zamków na Słowacji. Zamek ten góruje nad miejscowością o nazwie Orawskie Podzamcze. Wznosi się na skale, 112 metrów nad lustrem rzeki Orawy. Położony jest niedaleko granicy Polski (od Korbielowa ok. 45 km a od Przełęczy Glinne ok. 40 km).

W drodze powrotnej można było zaopatrzyć się na Słowacji „niezbędne towary” i wracać do Polski. W Korbielowie w zajeździe „SMREK” na uczestników czekał gorący posiłek, można było sobie wybrać, kwaśnicę z żeberkiem, flaki lub bigos myśliwski, które smakowały wybornie po całodniowej wycieczce.

Wieczorem na uroczystej kolacji organizatorzy „zafundowali” quiz dla chętnych. Ochotnicy odpowiadali na pytania z historii, geografii, krajoznawstwa i historii Klubu Motorowego „Energetyk”, gdyż w tym roku Klub obchodzi Jubileusz 40 lecia.

Najwięcej punktów zdobyła Kamila Biedna i otrzymała Puchar  Prezesa Klubu Motorowego „Energetyk” przy Elektrowni Bełchatów Sławomira Figury.

W niedzielę trzeciego dnia rajdu po śniadaniu uczestnicy rajdu udali się w kolejną wycieczkę, tym razem do Bielska Białej. Jest to to urocze miasto położone u stóp Beskidów, łączące miejskie i górskie dobrodziejstwa w jedną spójną całość. Nie tylko malownicze usytuowanie, ale również ciekawa XIX-wieczna architektura sprawiają, że jest to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce.

 Po powrocie do Ośrodka „Nad Wodospadem” w Międzybrodziu na wszystkich czekał jeszcze obiad i można było już wracać do domu. W drodze powrotnej zaplanowane było jeszcze zwiedzanie pięknego Zamku Książąt Pszczyńskich w Pszczynie. Zamek należy do tych nielicznych muzeów tego typu w naszej części Europy, które zachowały historyczne, bardzo bogate wyposażenie, zachowało się około 80% oryginalnego wyposażenia.

Do Bełchatowa „motorowcy” powrócili ok. godz. 20-tej kończąc sezon turystyczno-rajdowy 2019.   

                                                                                                  Prezes Klubu

                                                                                               Sławomir Figura

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: