Offroadowy „Maraton po życie” maleńkiej Mai - Łódzki Klub Offroadowy
Offroadowy „Maraton po życie” maleńkiej Mai coraz bliżejJuż... więcej
Odwołana I Runda Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w Cross Country 2021
Z przykrością informujemy o odwołaniu planowanej w dniu 07.03.2021 roku I Rundy... więcej
„RACESTARS CONTEST 21 Radio Control Model Sport Racing „
Wyścigi modeli sterowanych radiem od niedawna stały się jednym ze sportów jakie... więcej
LIBET RALLY DAY - AK Centrum/ Automobilklub Łódzki
Przed nami pierwsza odsłona imprez w sezonie 2021 – Samochodowych Rajdów... więcej
Kurs na licencję rajdową RN
Kurs i egzamin na certyfikat i licencję rajdową RN ZO PZM w Łodzi 1.... więcej
Kalendarz Mistrzostw Okręgu Łódzkiego PZM w Cross Country 2021
W dniu 29.01.2021 na spotkaniu OKSM ustalono Kalendarz Mistrzostw Okręgu... więcej
Kalendarz imprez sport samochodowy Mistrzostwa Okręgu Łódzkiego KJS i EMOŁ.
W dniu 21 stycznia 2021 roku Okręgowa Komisja Sportu Samochodowego zatwierdziła... więcej
Wyniki 86. Plebiscytu Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Polski 2020 roku
Podczas Gali Mistrzów Sportu poznaliśmy wyniki 86. Plebiscytu Przeglądu... więcej
Głosujemy na Kajetana Kajetanowicza
86 Plebiscyt „Przeglądu Sportowego” na Najlepszego Sportowca Polski.

XV JUBILEUSZOWA BARBÓRKA BIS – Kryterium Witolda Prószyńskiego „taty”

XV JUBILEUSZOWA BARBÓRKA BIS – Kryterium Witolda Prószyńskiego „taty”

Za nami 15 Jubileuszowa impreza, która zbiegła się również z moim jubileuszem 60-lecia członkowska w PZM i faktem odwołania Barbórki – Kryterium Asów, zdopingowało mnie w tym piekielnie trudnym okresie do zorganizowania namiastki tej Kultowej imprezy, tym bardziej, że miałem zaszczyt ją organizować i Dyrektorować 4-krotnie.

Kosztowało to z mojej strony ogromu wysiłku w pozyskaniu stosownych zgód zarówno dotyczącej organizacji jak i terenu na próby, czy tez spełnienia wymogów zachowania obowiązujących obostrzeń. To dzięki LIBET SA . PKP PLK SA .ZLK Warszawa. Pionier. LEI.   Orangina, Schweppes, mogliśmy rozegrać naszą Jubileuszową imprezę w takim wymiarze..

Moim kredo życiowym było i jest wyznaczenia sobie celu, który przynosiłby zarówno mnie jak z tymi, co organizuje obopólną satysfakcje, a przede wszystkim zapewnienie koleżeńskiej sportowej atmosfery.

Tak też było przy organizacji tegorocznej edycji. Dzięki pomocy pozytywnie zakręconego jak ja, Qby Żołędowskiego, mojej młodzieńczej podpory, udało spełnić się moje kredo, do którego od lat dążę, tj., wspólnego uczestnictwa z mojego pokolenia MISTRZÓW, którzy odnosili olbrzymie sukcesy międzynarodowe i krajowe, byli bożyszczami kibiców, a teraz w tej pogoni, często zapomniani. Dlatego jeszcze raz OGROM podziękowania dla LEGEND tego sportu: Andrzejowi Jaroszewiczowi-Triumfatorowi Mistrzostw Europy– 3 krotnym V-ce Mistrz. Andrzejowi Wodzińskiemu -  Utytułowanemu kierowcy rajdowemu i wyścigowemu , Andrzejowi Postawka – Legendarnemu kierowcy rajdowemu, który w ostatniej dekadzie odnosi największe sukcesy Polaków  w Historycznych Rajdach Monte Carlo. Zawodnicy Ci pokazali Klasę, jak za dawnych lat ich świetności na samochodach z okresu ich startów: Volvo AMAZON, Lancia Ful via Coupe Opel Kadet. Dziękuje również utytułowanym  Kolegom : Tomaszowi Ciecierzyńskiemu i Andrzejowi Lenczowskiemu za deklaracje startu, ale z przyczyn usprawiedliwionych nie mogli wystąpić.

Dziękuje Uczestnikom, za tak wspaniała frekwencje, sportową dynamiczną rywalizację na wymagającej szybkiej technicznie trasie Gratuluje ZWYCIĘZCOM i pokonanym za wolę WALKI.. Dziękuje za kontynuacje utrwalania sportowej, przyjaznej atmosfery, bezinteresownej pomocy, gdy zachodziła potrzeba.

Dziękuje, że dzięki Wam, nie czuje się emerytem, a przeciwnie to Wy dajecie mi siły, do dalszej pracy na rzecz sportu samochodowego. To dzięki Wam, wytrzymuje jeszcze w tak trudnych warunkach prawie 14 godzin bycia na trasie z Wami.  

Składam gorące podziękowania zarówno Sędziom imprezy, jak Fotografom w osobach: Qba Żołędowski, Adam Roch, Bartosz Kryński, Marcin Maksymiuk i tym mniej utytułowanym, że byli, wytrzymali i stworzyli świetną dokumentacje zdjęciową i filmową.

Dziękuje niezawodnej TVP3 Warszawa, za obecność i 2 relacje w Wiadomościach Sportowych

Dziękuje Kol. Michałowi Lewandowskiemu - Wielkiemu Michałowi za wpis: „ dziękuje za wspaniałą imprezę jak zawsze. Nigdy nie myślałem ze będę mógł rywalizować na jednej trasie z tak legendarnymi kierowcami”

Te słowa są podsumowaniem, CREDEM, spełnienia mojej wizji wspólnego bycia, wspólnej rywalizacji, zawodników Legend z Młodymi i za to WAM Wszystkim DZIEKUJE SERDECZNIE. Tym pięknym, wzruszającym akcentem, po prostu jeszcze, jeszcze raz Dziękuje. Pozdrawiam serdecznie i do następnej ………..                                                            Witold Prószyński „tata”
 

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: