XXV Jubileuszowy Rajd Krajoznawczy KM „Energetyk” „Kraków - Orawa 2019”
XXV Jubileuszowy Rajd Krajoznawczy KM „Energetyk”„Kraków -... więcej
Zapraszamy na IV rundę Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w Super Sprintach
Zapraszamy na IV rundę Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w Super Sprintach 20.10.2019... więcej
Korekta w regulaminie - VI Runda MISTRZOSTW STREFY POLSKI CENTRALNEJ MOTOCROSS
Komunikat Gestora StrefyDokonano ostatecznych korekt w regulaminie. Wersja... więcej
Ogólnopolski Zlot Caravaningowy ŁKCC połączonym z III Rundą CMP i MKC PZM - relacja
W Ogólnopolskim Zlocie Caravaningowym ŁKCC połączonym z III Rundą CMP i MKC PZM... więcej
VI Runda MOŁ Cross Country - Biskupice 06.10.2019 relacja
W niedzielę 6 pażdziernika 2019 roku na torze w Biskupicach odbyła się ostatnia... więcej
Regulamin VI Mistrzostw Strefy Polski Centralnej w Motocrossie - 20.10.2019 Suchodół
Zapraszamy na VI Rundę Mistrzostw Strefy Polski Centralnej w Motocrossie, która... więcej
Komunikat! VI Runda Mistrzostw Strefy Polski Centralnej w Motocrossie 13.10.2019 odwołana!!!
Komunikat Gestora Mistrzostw Strefy Polski Centralnej w Motocrossie!Z... więcej
Retro Prząśniczka 2019 Classic Cars Łódź
12.10.2019 Zapraszamy na Zakończenie Sezonu Classic Cars ŁódźStartujemy spod... więcej
V Runda Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w Cross Country - 29.09.2019 - relacja
W dniu 29 września 2019 roku na torze im. Kazimierza Witczaka w Strykowie... więcej
Kurs i egzamin na certyfikat i licencję rajdową RN ZO PZM w Łodzi - 28/29.09.2019
W sobotę 28 września 2019 roku w siedzibie Zarządu Okręgowego PZM w Łodzi... więcej

XL Jubileuszowy Ogólnopolski Zlot Turystów Zmotoryzowanych „ENERGETYK 2019” - relacja

XL Jubileuszowy Ogólnopolski Zlot Turystów

Zmotoryzowanych „ENERGETYK 2019”

 

 

          Klub Motorowy „Energetyk” przy Elektrowni Bełchatów obchodzi w tym roku Jubileusz 40-lecia. W dniach 30 sierpnia do 1 września OSiR Wawrzkowizna był miejscem trzydniowej imprezy. Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr  i Prezydent Miasta Bełchatowa Mariola Czechowska objęły Honorowym Patronatem uroczystości.

          W piątek 30 sierpnia odbyła się uroczysta akademia z Okazji Jubileuszu 40-lecia klubu, natomiast w sobotę 31 sierpnia i niedzielę 1 września Klub Motorowy „Energetyk” przy Elektrowni Bełchatów był organizatorem XL Jubileuszowego Ogólnopolskiego Zlotu Turystów Zmotoryzowanych „Energetyk 2019”. Jak co roku zlot ten był imprezą towarzyszącą obchodom "Dnia Energetyka" w PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Bełchatów.

Czterdzieści lat temu w 1979 roku został zorganizowany przez koło motorowców działających przy Elektrowni Bełchatów po raz pierwszy rajd samochodowy. W sobotę i niedzielę odbył się już po raz 40 Zlot Turystów Zmotoryzowanych, którzy przyjechali do Bełchatowa z różnych stron Polski, m.in. z Gdańska, Torunia, Bydgoszczy, Poznania, Szamotuł, Gorzowa Wielkopolskiego, Dąbrowy Górniczej, Kielc, Krakowa, Łodzi i Warszawy. Bazą turystów był OSiR Wawrzkowizna, gdzie wszyscy zostali zakwaterowani w domkach kempingowych.

           W sobotę pierwszego dnia zlotu po śniadaniu wszyscy uczestnicy udali się na wycieczkę autokarową. W tym roku organizatorzy zapewnili uczestnikom zwiedzanie Bloku 858 w Elektrowni Bełchatów. Jest to największy blok energetyczny w Polsce opalany węglem brunatnym o mocy 858 MW. Uczestnicy byli pod wrażeniem wielkości całej elektrowni oraz poszczególnych urządzeń zainstalowanych na Bloku 858. Następnie trasa wycieczki prowadziła wokół Kopalni Węgla Brunatnego do Żłobnicy na taras widokowy, na którym można było robić zdjęcia na tle kopalni i elektrowni. Kolejnym etapem wycieczki był cmentarz w Bełchatowie, gdzie wszyscy uczestnicy złożyli kwiaty na grobach byłych Prezesów klubu, Zenona Kajdaniaka i Zbigniewa Biednego. Po powrocie na Wawrzkowiznę na motorowców czekał obiad i potem czas wolny. Wieczorem organizatorzy przygotowali ognisko z pieczeniem kiełbasek na którym można było wymienić doświadczenia oraz powspominać imprezy, które przez 40 lat organizował Klub Motorowy „Energetyk” przy Elektrowni Bełchatów. 

Podczas jazdy autokarem uczestnicy odpowiadali na pytania i rozwiązywali testy m.in. z przepisów ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy a także z historii KM „Energetyk”.

W  niedzielę drugiego dnia Zlotu odbyły się jeszcze trzy konkurencje rekreacyjne i sprawnościowe po czym sędziowie przystąpili do podliczania wyników.

      W  Zlocie wzięli udział turyści zmotoryzowani zrzeszeni i nie zrzeszeni w drużynach

lub indywidualnie. Wystartowało 30 załóg, łącznie z organizatorami w Zlocie wzięło udział  82 turystów motorowych. Dla najlepszych załóg przewidziano puchary i nagrody ufundowane przez głównego sponsora PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Bełchatów a także przez Starostwo Powiatowe w Bełchatowie, Urząd Miasta Bełchatów oraz Zarząd Okręgowy PZM w Łodzi.

          Podczas zakończenia zlotu Sędzia Główny Marek Młynarczyk przedstawił klasyfikację drużynową i indywidualną tegorocznego zlotu.

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce i Puchar ufundowany przez Dyrektora PGE GiEKS.A. Oddział Elektrownia Bełchatów Andrzeja Legeżyńskiego zdobył KTM „Sokół" Szamotuły.

Drugie miejsce i Puchar Prezesa ZO PZM w Łodzi Mirosława Nicowskiego zdobyli „Piraci” Warszawa.

Trzecie miejsce i Puchar Prezesa ZO PTTK w Piotrkowie Trybunalskim Mirosława Ratajskiego zdobył DKTM z Dąbrowy Górniczej.

          Pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej zdobyła załoga z  Bełchatowa Krzysztofa, Bożeny i Tomasza LItwickich otrzymując Puchar i nagrodę Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr.

Drugie miejsce zajęła załoga Mateusza Cichockiego wraz z Alanem Ole i Wiktorią Stoicką z KTM "Sokół" Szamotuły otrzymując Puchar i nagrodę ufundowaną przez Prezydenta Bełchatowa Mariolę Czechowską.

Trzecie miejsce i Puchar Prezesa KM „Energetyk” Sławomira Figury zdobyła załoga Ingi Filipowskiej wraz z Tomaszem i Marcelem Świątek z KTM „Start” Pabianice”.

Załoga Krzysztofa, Bożeny i Tomka Litwickich otrzymała dodatkowo Puchar dla najlepszego zespołu z Bełchatowa ufundowany przez Przewodniczącą Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Elektrowni Bełchatów Katarzynę Daszkowską.

Załoga Łukasza Cichockiego z KTM „Sokół” Szamotuły zdobyła specjalny Puchar im. Zenona Kajdaniaka za najlepsze wyniki z BRD i Pierwszej Pomocy.

Wręczono także puchar ufundowany Przez Komandora Zlotu Sławomira Figury dla najliczniejszej drużyny, otrzymali go „Piraci” z Warszawy, bo do Bełchatowa przyjechało 17 Warszawiaków.

                                                                                    Prezes KM "Energetyk"

                                                                                   Sławomir Figura

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: