Balkan Offroad Rallye start Marcina Graczyka z Automobilklubu Łódzkiego
Marcin Graczyk /Automobilklub Łódzki/ i Max Staniszewski wystartowali w rajdzie... więcej
REGULAMIN XI FAMILIJNEGO RAJDU ROWEROWEGO, 1.10.2022 r. Zofiówka.
ZAPRASZAMYREGULAMIN XI FAMILIJNEGO RAJDU ROWEROWEGO,1.10.2022 r.... więcej
IV Runda Mistrzostw Strefy Polski Centralnej w Motocrossie - Klub Sportowy LOBO RACING - relacja
W dniach 17/18.09.2022 roku w miejscowości Przybyszowy odbyła się IV runda... więcej
22 lata od zakończenia produkcji Fiata 126p Automobilklub Łódzki
Zapraszamy na coroczny zlot miłośników Małego Fiata organizowany w Łodzi na... więcej
Wyniki Mistrzostw Okręgu Łódzkiego Cross Country 2022
Wyniki zawodów Mistrzostw Okręgu Łódzkiego Cross Country 2022 możecie Państwo... więcej
III Runda cyklu Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w Cross Country już za nami
Zawody Cross Country na torze w Bogumiłowie organizowane w ramach III Rundy... więcej
Jubileusz 50 lecia Number One Club Łódź - galeria
W imprezie uczestniczyło 250 uczestników , w tym ok 200  przyjezdnych (... więcej
Rajd bez spiny - relacja
10 września 2022 odbył się "Rajd bez spiny", czyli impreza o... więcej
IV Runda Mistrzostw Strefy Polski Centralnej w Motocrossie - Klub Sportowy LOBO RACING Przybyszowy 17/18.09.2022
Zapraszamy na IV Rundę Mistrzostw Strefy Polski Centralnej w Motocrossie -... więcej

V Runda Mistrzostw Polski w Motocrossie w Strykowie 2/3.07.2022 - relacja

5 runda Mistrzostw Polski w Motocrossie w Strykowie za nami – relacja.

Cóż to był za weekend? Pełen emocji sportowych i przy jakże rożnych warunkach na torze. Dwudniowe zmagania jak co roku trafiły ponownie w sam środek Polski, a dokładnie do Strykowa. Gospodarz tych zawodów, którym od lat jest klub KM Stryków, zdążył wszystkich przyzwyczaić, że organizacja zawodów stoi tutaj na wysokim poziomie. I nawet piątkowa ulewna nawałnica nie mogła stanąć na przeszkodzie organizatorowi , bo ten robił wszystko, żeby zawody odbyły się. Mocno zmoczony tor dawał się co prawda we znaki na początku sobotnich zmagań, ale wyścigi odbywały się w bezpiecznych warunkach. Zawodników i kibiców przybyłych na imprezę powitał profesjonalnie przygotowany i barwnie obrandowany tor, a zadaszone zaplecze maszyny startowej, fachowo zwanej przedparkiem, budziło podziw wszystkich zawodników. Właśnie ono miało ich uchronić zarówno przed deszczem jak i przed słońcem.
Wróćmy teraz do wyników sportowych, bo te jednak są najważniejsze zarówno dla samych uczestników jak i kibiców.
W sobotę po zmoczonym torze na start wyjechali jako pierwsi Mastersi. W tej klasie wydawało się po pierwszym wyścigu, że Maciej Zdunek( CAMK Człuchów) – zdobywca Scott Holeshota, nie będzie miał kłopotów z wygraną, jednak Karol Kędzierski (MX Lipno) w drugim wyścigu pokonuje Macieja i co prawda z tą samą liczbą punktów co rywal, ale staje na najwyższym stopniu podium. Trzecia lokata przypada Marcinowi Polnarowi.
W tym samym wyścigu jadą Mastersi 50+ i tu najlepsza trójka to kolejno: Arkadiusz Mirecki (Hawi Racing Team), Andrzej Szalbierz (MX Lipno) i Sebastian Gryga (Moto Dąbrowa).
W klasie MX85 zacięta walka toczyła się w obu wyścigach. Oba zdecydowanie wygrał Dawid Zaremba (MX Kaszuby) , drugi na podium staje Roch Wujec (CAMK Człuchów), a trzeci jest Szymon Kordalski (Moto Klub Lidzbark Warmiński). Nagroda Scott Holeshot wędruje do lidera klasyfikacji łącznej – Dawida Zaremby.
W klasie MX Kobiet wygrywa zawodniczka z MX Lipna Adrija Skudutyte, która dzieli się tą samą liczbą punktów z koleżanką z CAMK Człuchów Anną Stecjuką – liderką klasyfikacji generalnej. Trzecia na podium staje Wiktoria Kupczyk (WKM Więcbork).
Na brak emocji i dobrego ścigania nie mogli narzekać kibice oglądający wyścigi klasy MX2. To chyba klasa najbardziej wyrównana w tym sezonie, a rządzą nią bardzo młodzi zawodnicy. Dwa pierwsze miejsca na podium zajmują riderzy z licencją MX Lipno. Pierwszy z nich to Aleksander Świrczak, a drugi Bartosz Jaworski. Podium uzupełnia zawodnik z klubu ŁKM Łowicz Janek Kotowicz.
Klasyfikacja dnia klasy MX2 Junior wygląda dokładnie tak samo jak klasy MX2.
Niedziela przywitała wszystkich zgromadzonych na torze przy ul. Warszawskiej w Strykowie piękną słoneczną pogodą. Temperatura nie była zbyt upalna, więc i kibiców przybyło całkiem sporo jak na wakacyjny termin.
Jako pierwsi startowali zawodnicy klasy MX125 i tu równych sobie nie miał Bartosz Jaworski. Zawodnik MX Lipno wygrał ze znaczną przewagą oba wyścigi. Drugi na podium stanął Seweryn Gazda (CAMK Człuchów), dzieląc się punktami z trzecim zawodnikiem na podium Jankiem Rompkowskim (KM Wisła Chełmno). Walka
tych dwóch zawodników i czwartego tego dnia Mikołaja Stasiaka (DUUST Racing) mogła się podobać kibicom strykowskim.
O godz. 12.35 na maszynie startowej zobaczyć mogliśmy najmłodszych zawodników z klasy MX65. Pierwszy w zakręcie pierwszego wyścigu melduje się Jakub Celej z ŁKM Łowicz. Do niego trafiają gogle Marki Scott ufundowane przez firmę JG Sport. Swoją dominację w obu wyścigach potwierdza jednak zawodnik z MX Lipna Jakub Pućkowski. Z dużą przewagą wygrywa z drugim tego dnia Maksymilianem Komosą (DUUST Racing) i trzecim Marcelem Kanią (MX Lipno).
Czas przyszedł na rywalizację najszybszych zawodników, czyli klasę MX Open. Tutaj, chyba bez zaskoczenia, dominację swoją zaznacza Tomasz Wysocki( MX Lipno). Drugi dwukrotnie w wyścigach i w rezultacie drugi na podium staje Karol Kruszyński (LKS Jastrząb Lipno). Na pozostałych miejscach sporo ładnej walki. Trzecim zawodnikiem tego dnia zostaje zawodnik z Ukrainy Semen Nerush (MX Lipno). Defekt motocykla wyklucza z walki w drugim wyścigu Karola Kędzierskiego. Dobrą walkę stoczyły takie nazwiska jak Azmin, Sobiech, Kudłaty czy Banaszak. Po paru latach przerwy na maszynie pojawił się również Leszek Jasiński (CAMK Człuchów) zajmuje on 8 lokatę.
W niedzielę odbywa się wyścig łączony klas MX1BC i MX2BC o Puchar Prezesa PZM ZO Łódź.
W klasyfikacji MX1BC, zgarniając również Scott Holeshota, wygrywa Wojtek Borkowski (MKS Nekla), a klasę MX2BC Michał Sobczyk (LSM Bry-Tech Racing Lubin).
Dekoracjom zwycięzców wyścigów towarzyszyli przedstawiciele władz miasta i regionu, poseł na sejm czy Prezes ZO PZM Łódź. Każdy zawodnik na podium otrzymał nagrody rzeczowe marki Motorex i Acerbis.
Najmłodsi kibice z rąk przedstawicielki importera marki Motorex również mogli liczyć na nagrody niespodzianki.
Medal za 45 lat działalności otrzymał z rąk Burmistrza Strykowa wieloletni Prezes Klubu Zbigniew Orłamowski.
Obecna na zawodach telewizja regionalna nagrywała wyścigi, rozmowy z zawodnikami i uczestnikami zawodów.
Atrakcji było więc sporo i jak zwykle zawody w Strykowie trzeba uznać świętem motocrossu i sportu.
Na uwagę i podziękowania zasłużyła również zgrana ekipa organizatorów i funkcyjnych z konkretnym podziałem obowiązków. Zrobili dobrą robotę i dali dobry przykład do naśladowania.

W cyklu MX MP mamy 4- tygodniową przerwę, a na 30-31 lipca zaplanowano rundę VI MP w Człuchowie.
Biuro prasowe
MX MP Stryków

Wyniki:

https://wyniki.motoresults.pl/pl/2022/Motocross/MP/V-Runda/e_3401

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: