Konkurs rowerowy BRD „Skrzyżowanie bez tajemnic” Automobilklub Łódzki - relacja
Automobilklub Łódzki w dniu 08.11.2022 roku zorganizował konkurs rowerowy BRD... więcej
Zakończenie Sezonu Sportowego 2022 - ZO PZM w Łodzi
Zakończenie Sezonu Sportowego 2022 - ZO PZM w ŁodziInformujemy, że tegoroczna... więcej
II GRAND PRIX O PUCHAR NIEPODLEGŁOŚCI - Stryków, 11 listopada 2022 - relacja
 Grand Prix o Puchar Niepodległości 2022 w Strykowie. Zawody na „... więcej
SDTJ (KZK) Wolbórz. Automobilklub Tomaszowski
Automobilklub Tomaszowski w ostatnią niedzielę był organizatorem pierwszej z... więcej
Zatwierdzono wyniki Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w Cross Country w sezonie 2022
Okręgowa Komisja Sportu Motocyklowego w Łodzi w dniu 03.11.2022 roku... więcej
Zatwierdzono wyniki Mistrzostw Strefy Polski Centralnej w Motocrossie 2022
Gestor Mistrzostw Strefy Polski Centralnej w Motocrossie 2022 w dniu 03.11.2022... więcej
Z głębokim żalem informujemy że w dniu 25.10.2022 roku zmarł w wieku 81 lat nasz kolega Adam Arndt
Z głębokim żalem informujemy że w dniu 25.10.2022 roku zmarł w wieku 81 lat... więcej
IV runda Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w Cross Country 2022 | Nierada wyniki
Za nami IV Runda Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w Cross Country w Nieradzie -... więcej
Maluch "elektryk" w ZO PZM w Łodzi
Maluch "elektryk" pewnie że można, dziś odwiedził nas nasz serdeczny... więcej

Sandex Rally Day - 21.08.2022 Automobilklub Łódzki / AKC - relacja

Po 8 letniej przerwie co wydawało się już niemożliwe, nierealne, dzięki nawiązaniu współpracy z nowym Właścicielem obiektu Firmą SANDEX w osobach. Pana Rafała Matczuka prezesa Zarządu i Wojciecha Bąk  kierownika Zakładu, stało się możliwe zorganizowanie imprezy w takim kultowym miejscu ,w takim wymiarze. Bezspornym faktem jest również to, że od początku naszej działalności działamy na rzecz upowszechniania i rozwijania kultury motoryzacyjnej oraz podejmowania wszelkich działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego,  poprzez organizowanie ogólnodostępnych rajdów samochodowych, które   oprócz rywalizacji sportowej dają możliwość doskonalenia techniki jazdy ,podnoszące umiejętności w kierowaniu samochodu. Wspierają nas od lat Media, w tym Telewizja publiczna, przekazując relacje z naszych imprez.

 

Dzięki zaangażowaniu Firmy SANDEX , która włożyła ogrom prac w przygotowanie, trasy prób w konfiguracji pozwalającej na rozegranie rajdu bez pachołków drogowych, poprzez usypanie w miejscach newralgicznych hałd piasku, które z powodzeniem pełniły bezpieczną role wyznacznika trasy.  Umożliwiło to Załogom na skoncentrowaniu się na szybkiej , technicznej widowiskowej jeżdzie, przed licznie zgromadzoną Publicznością.

 

Olbrzymie podziękowanie składam Koleżankom i Kolego sędziom, którzy w ekstremalnie trudnych warunkach w obłokach kuzu wytrwali i przeprowadzili imprezę. W szczególności :Małgorzacie Kasprzak. Robertowi Piłat ,Damianowi Górniak, Krzysztofowi  Plajzer i Adamowi Ostrowskiemu.

 

Uczestnikom – zawodnikom, za wyjątkową widowiskową  zaciętą rywalizacje, pokonywanie wydawało się rzeczy niemożliwych, ale dzięki zapałowi, zawziętości, bezinteresownej pomocy reanimowali swoje samochody, które powracały na trasę rajdu szansą na sukces, jak miało to kilkakrotnie miejsce, a w  szczególności  w przypadku Michała Kraciuka, który w uznaniu Uczestników, otrzymał nagrodę  Fair Play

 

Nasz wysiłek z zapewnieniu medialnego promowania naszych Imprez i ich Uczestników, przynosi coraz lepsze efekty. Przykładem jest zaangażowanie Telewizji TVP3 Warszawa, która przekazała dwie obszerne relacje w wiadomościach dziennika  i zamieściła obszerny artykuł, czy nasi niezawodni  Partnerzy: RALLY and RACE, - wiodąca Redakcja zajmujące się profesjonalnie i kompleksowo  sportami motorowymi, która zamieszczając wywiad „rzeka” z moją osobą i jak zawsze profesjonalną dokumentacje zdjęciową, .

 

 Byli z nami Utytułowani i mniej znani Zapaleńcy Fotoreporterzy, którzy pracowali w ekstremalnie trudnych warunkach , dotarli do końca ,dokumentując olbrzymią ilości zdjęć i filmowych, ujęć oddających atmosferę i waleczność Zawodników. Miłym zaskoczeniem była sympatyzująca z nami Beata – Brunetka i auta , która nakręciła profesjonalna relacje, co spotkało się z aplauzem nas wszystkich.

 

Były z nami Firmy nas wspierające:

ONITRA Najtańsze Ubezpieczenia. Firma ubezpieczeniowa z doskonałymi ofertami

ORANGINA - SCHWEPPES  która zapewniła w upalny dzień napoje energetyczne dla Uczestników                                                                

PIONIER – Stemple. Najstarszej renomowanej, o najwyższej jakości produktów firmie w Warszawie

 

Nawiązana współpraca z Automobilklubem Bialskopodlaskim, przynosi coraz lepsze efekty, zarówno w rywalizacji jak i koleżeńskiej atmosferze , no ich umiejętności niech będą  wzorcem dla naszych Załóg, ponieważ już po  raz 2 odnieśli Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Dalej doskonale układa nam się współpraca z naszym Okręgiem PZM w Łodzi i Automobilklubem Łódzkim.

 

Po raz kolejny stwierdzam, że zorganizowanie imprezy w takim wymiarze stało się możliwe dzięki wyjątkowemu zaangażowaniu nas WSZYSTKICH, w tym  KIBICÓW  i SYMPATYKÓW , a w szczególności niezawodnych i gotowych do pacy QBIE i MICHAŁOWI oraz Tomkowi, który coraz częściej pozytywnie nas zaskakuje.

 

Dlatego  pozwólcie, ze jeszcze raz podziękuje WAM WSZYSTKIM  za  przyjacielską atmosferę jaką wspólnie tworzymy. Dziękuje po raz kolejny Firmie SANDEX , że jest z nami i nas WSPIERA.

                                                                                                                                                    Witold  Prószyński  ( tato )

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: