Spotkanie OKSS PZM w Łodzi 27.01.2023
W dniu 27.01.2023 roku w siedzibie ZO PZM odbyło się posiedzenie OKSS na którym... więcej
Spotkanie Okręgowej Komisji Sportu Samochodowego
W dniu 27.01.2023 roku w siedzibie ZO PZM w Łodzi odbędzie się pierwsze w tym... więcej
Posiedzenie Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
W dniu 27.01.2023 roku odbędzie się najbliższe posiedzenie Wojewódzkiej Rady... więcej
Z głębokim smutkiem informujemy że w dniu 30.12.2022 roku zmarł nasz kolega i były zawodnik rajdowy Janusz Wojtyna
Z głębokim smutkiem informujemy że w dniu 30.12.2022 roku zmarł nasz kolega i... więcej
Szczęśliwego Nowego Roku 2023
Zbliżający się Nowy Rok niesie wszystkim nadziejęna uspokojenie, życzliwość i... więcej
Zlot Wigilijny ŁKCC 2022
W dniu 19.12.2022 roku odbył się coroczny Zlot Wigilijny Klubu ŁKCC, w zlocie... więcej
XVII RALLY BARBÓRKA - BIS - relacja
P O D S U MO W A N I E XVII RALLY BARBÓRKA - BISTo już XVII edycja Barbórki Bis... więcej

P O D S U M O W A N I E „XXV JUBILEUSZOWEGO RALLY WYSZKÓW 2022” pod PARONATEM BURMISTRZA WYSZKOWA

P O D S U M O W A N I E

„XXV JUBILEUSZOWEGO RALLY WYSZKÓW 2022” pod PARONATEM BURMISTRZA WYSZKOWA

 

XXV „Rally Wyszków 2022” z uwagi na mój słuszny wiek, jest ciągiem podsumowań mojej przeszło 60–letniej, ciężkiej pracy, niejednokrotnie wydającej się nie do załatwienia, a jednak przynoszącej satysfakcje z jej wykonywania na rzecz sportu samochodowego. Przykładem takim był tegoroczny Rajd, który kosztował wiele za chodu, wysiłku i trudu na przygotowanie jak i przebieg imprezy. Potwierdziło się porzekadło, „że jestem w czepku urodzony”. Bo jak mogło być inaczej, że właśnie w roku Jubileuszu uzyskałem wyjątkowe pomoc od Edyty Wittich – Naczelnikowi Promocji KJS, która jest Osoba pełną temperamentu, otwartą, zawsze pomocną, gdy zaistnieje potrzeba, przebojową w pomysłach i działaniu, to dzięki niej impreza corocznie jest organizowana z takim wymiarze. Edyto wielkie dzięki. Ten rok w moim życiu jest wyjątkowy: poznałem i nawiązałem współpracę z zupełnie nowymi LUDZMI, którzy jak ja lubią wyzwania w tworzeniu czegoś nowego, co przynosi w życiu satysfakcje, To dzięki poznaniu Piotra Dąbrowskiego, właściciela potężnego obiektu w Mostówce, pozyskaliśmy wspaniały teren do rozgrywania imprez. To również w tym roku, spotkanie wspaniałego Człowieka Michała Kraciuka, który spontanicznie włączył się pomocą w naszą społeczność i jednocześnie stał się pro kursorem kontaktu z Jego Kolegami z na czele z Grzegorzem Piechowiczem, prezesem Automobilklubu Bialskopodlaskiego, który okazał się niesamowitym Człowiekiem otwartym na współpracę, pełen entuzjazmu na nowe pomysły, podobnie jak ja pozytywnie zakręconym. To dzięki niemu pomysł rozegrania nowej próby, na wzór, które organizował przez lata na swoim terenie nieczynnego lotniska, nie tylko przeniósł pomysł, ale go wykonał ze swoją Ekipą, w sposób pełen uznania, które stało się jednym z kluczowych sukcesów Jubileuszu. W tym miejscu już oficjalnie dziękuje JEMU jak i jego ekipie na czele z Krzysztofem Wrona.

 

Ogromne podziękowania pragnę jeszcze raz podziękować moim współtwórcom naszych rajdów Kolegom, którzy związani są ze mną na dobre i złe: Robertowi Piłatowi ,Jakubowi Żołedowskiemu, Sebastianowi Wójcikowi, Bartkowi Wyszkowskiemu, Tomkowi Ostrowskiemu i jego Ojcu, Damianowi Górniak.Ich moc jest w działaniu.

 

Moi Kochani podzielę się z Wami refleksją, która mnie nurtowała, czy Jubileuszowy rajd zakończyć w „chwale”, czy dalej kontynuować go. Sprawę rozwiązali i przedstawili swoje kredo: przede wszystkim, Burmistrz Grzegorz Nowosielski, wielki Przyjaciel i orędownik, który stwierdził, że impreza na stałe jest wpisała w z jedno z najważniejszych wydarzeń i pomimo tylu lat dalej cieszy się spontanicznym zainteresowaniem miejscowej Społeczności i jest to jej początek a nie koniec. Czy słowa, które mnie wzruszyły Pani Lidii Stępkowskiej, Osoby wielce zasłużonej, która napisała do mnie: „Było dla mnie zaszczytem, ze mogłam przez kilkanaście lat współorganizować tą wspaniała imprezę, która wpisała się na stałe w krajobraz Wyszkowa i daje mieszkańcom tyle, co potwierdzają masowym uczestnictwem…..”

Faktem jest również moje zapytanie do zgromadzonej Publiczności w czasie trwania „Super Próby”, które spotkało się z aplauzem, że TAK. Wiec jestem i będę dalej tworzył imprezę w mieście, które w myśl hasła „pokochaj Wyszków” naprawdę POKOCHAŁEM.

 

A teraz o przebiegu.Oprawa rajdu, w tym parada samochodów na czele zabytkowych i Uczestników ulicach Wyszkowa zakończona złożeniem wiązanki kwiatów pod pomnikiem Gloria Victis jak i towarzyszące imprezy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

 

SPONSORZY, KTÓRZY PRZEKAZALI SWÓJ PROFIL I ZAKRES PRODUKTÓW, CZY USŁUG, MIELI MOŻLIWOŚĆ ZARÓWNO PRZEZ WYSTAWIENNICTWO, CZY PRZEKAZ BEZPOŚREDNI PRZEZ PROWADZĄCYCH DOTRZEĆ DO ZAINTERESOWANYCH,

 

 Np. Firma SayRent zapraszała do długoterminowych wynajmu samochodów osobowych, dla osób prywatnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw

 

Firma TOYOTA MARKI. Zaprezentowała RAV4 plug-in Hybrid – nowy flagowy model Hybrydowy z dodatkowym 54-konnym silnikiem elektrycznym. To najmocniejsza i najbardziej oszczędna odsłona w 25-letniej historii tego modelu.

 

Firma ORANGGINA SCHWEPPES w ramach promocji serwowała bezpłatnie swoje napoje je zarówno uczestnikom jak i kibicom w kibicom.

 

Przedstawiciele Policji w ramach „DNIA WYCHOWANIA KOMUNIKACYJNEGO”, przy naszym i Sponsorów wsparciu, zorganizowali konkursy dla Dzieci, z nagrodami.

 

Straż Pożarna tradycyjnie przeprowadziła profesjonalną akcję ratowniczą z udziałem samochodu, w symulowanym wypadku drogowym. Doskonała lekcja jak się zachować i jak pomóc w zaistniałych zdarzeniach drogowych.

 

Zakończenie rajdu przy fontannie, zawsze gromadzi kibiców, co jest dodatkowym akcentem podziękowania Uczestnikom – Zawodnikom za ich dwudniowe zmagania na trasach rajdu.

 

Wszystkie Zwycięskie Załogi po dwudniowych zmaganiach otrzymały puchary za Zwycięstwo zarówno w klasyfikacji Generalnej, klasach, w tym RWD. Oprócz nagród regulaminowych najlepsi Kierowcy otrzymali Puchary za „Super Próby” i Grand Prix” okazałe puchary od Wójta Rząśnika, o de mnie oraz najbardziej okazały z rąk Burmistrza za WIDOWISKOWĄ „SUPER PRÓBĘ”. Puchary również  wręczone zostały zwycięzcom pojazdów zabytkowych z podziękowaniem za ich udział. 

 

W tym miejscu mój ukłon do jak zawsze niezawodnej Firmy PIONIER, która w związku z Jubileuszem wykonała prawie 100 tabliczek imiennych.Dziękujemy.

 

Z okazji Jubileuszu z inicjatywy Burmistrza, odbyła się Gala dla zaproszonych Osób, Kierownictwa Firm, dzięki których udzielonej pomocy i wsparciu corocznie impreza organizowana jest w takim wymiarze. Gościł z nami również mój Przyjaciel Krzysztof Dolder, Prezes Automobilklubu łódzkiego W większości niżej wymienionym wręczyłem puchary ufundowane prze zemnie wraz miniaturą jubileuszowego plakatu, zaprojektowanego przez naszego piekielnie uzdolnionego, niezawodnego Qbę  Żołędowskiego. Są to Panie i Panowie:

EDYTA WITTICH; JOANNA ADAMSKA; MAGDA SWITAKOWKA; KATARZYNA ABRAMCZYK; MARZENA PIETRUCHOWSKA; KATARZYNA PONIKIEWSKA; KRYSTYNA DOBRYSIAK; LIDIA STĘPKOWSKA.                          

GRZEGORZ NOWOSIELSKI; JAN MALINOWSKI; LECH MARSZAŁ; SŁAWOMIR CHMIELAK; ROBERT GIERSZOŃ; PAWEŁ TRZCIŃSKI MAREK WYSZYŃSKI; JACEK CYGAN; ROBERT SWITAKOWKI; MICHAŁI TRZCIŃSKI; JERZY ŻOŁYNIAK; JACEK KACZMARCZYK; ANTONI TORBICZ; ZENON OSOWIECKI; RAFAŁ BALCER; DARIUSZ KSIĄŻEK; DANIEL WIŚNIEWSKI; TADEUSZ RUSZCZAK; WALDEMAR WAŃCZYK; MAREK WISNIEWSKI; IRENEUSZ MROCZEK; PIOTR DABROWSKI; TOMASZ BOREK; PAWEŁ KOŁODZIEJSKI; PAWEŁ ABRAMCZYK; WLODZIMIERZ SZANIAWSKI; KRZYSZTOF DOLDER; GRZEGORZ TRACZEWSKI.

Oraz najbardziej zasłużeni SĘDZIOWIE: MAŁGORZATA KASPRZAK; ROBERT PIŁAT; BARTŁOMIEJ WYSZKOWSKI; SEBASTIAN WÓJCIK; TOMASZ I ADAM OSTROWSCY; DAMIAN GÓRNIAK; KRZYSZTOF PLAJZER.

W ramach naszej jubileuszowej imprezy, Burmistrz w czasie trwania Gali, wręczył pamiątkowe szkła, za osiągnięcia sportowe w sportach motorowych – Wyszkowianom: KAMILOWI WISNIEWSKIEMU, KACPROWI TERLIKOWSKIEMU, MATEUSZOWI CIEREPSKIEMU I MICHAŁOWI LUSA, co było bardzo miłym akcentem.      

                       

Jak zawsze były z nami niezawodne Media, w tym TVP3 Warszawa –sport, świetne radio MELORADIO, które dzięki Grzegorzowi Traczewskiemu, jest sponsorem sportów motorowych, za co Pragę Mu podziękować, jak i za profesjonalną konferansjerkę wspólną z Bartkiem Wyszkowskim i życzyć kontynuacji?  Prasa miejscowa jak zawsze stanęła na wysokości zadania, zarówno przed imprezą jak i po niej zamieszczając artykuły.

 

Jeszcze raz DZIĘKUE Władzom Wyszkowa na czele z panem Burmistrzem Grzegorzem Nowosielskim, Gminie Rząśnik, Pawłowi Kołodziejskiemu, niezawodnym SPONSOROM, SPOŁECZNOŚCI miejscowej, najgoręcej mieszkańcom bloków wzdłuż ul, Wyszyńskiego i bezsprzecznie TYM, którzy poprzez UCZESTNICTO, wspólnie oprócz rywalizacji sportowej tworzą fantastyczną atmosferę, w bezpiecznej sportowej walce na trasie, wzajemnego szacunku, pomocy Koleżeńskiej. Sędziom za heroizm i sprostanie zadań, które były przed nimi. To dzięki WAM WSZYTKIM, którzy JESTEŚCIE ze mną na złe i dobre.

Ze sportowym pozdrowieniem,
Witold Prószyński „tato”
Prezes Auto Koło Centrum

 

                       

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: