Życzenia Wielkanocne 2024
Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,przepełnionych wiarą, nadzieją i... więcej
II Runda Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w Cross Country - Bogumiłów - relacja
Wyniki II Runda Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w Cross Country - Bogumilów - 17.03... więcej
Kalendarz imprez ZO PZM w Łodzi na rok 2024
Pobierz Kalendarz imprez 2024 ZO PZM w Łodzi
I runda Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w Cross Country 2024 -03.03.2024 Nierada -relacja/wyniki
I runda Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w Cross Country 2024 -03.03.2024 Nierada -... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 02.03.2024 - relacja
W dniu 02.03.2024 na terenie Motodromu w Łodzi odbyło się szkolenie dla sędziów... więcej
REGULAMIN RAMOWY MISTRZOSTW OKRĘGU ŁÓDZKIEGO W KJS / SUPER SPRINT 2024
REGULAMIN RAMOWY I KALENDARZ IMPREZMISTRZOSTW OKRĘGU ŁÓDZKIEGOWKJS / SUPER... więcej
Regulamin II runda MOŁ Cross Country 17.03.2024 Bogumiłów
Komunikat dotyczący szkolenia sędziów sportu samochodowego w dniu 02.03.2024.
Komunikat dotyczący szkolenia sędziów sportu samochodowego w dniu 02.03.2024.Z... więcej
REGULAMIN I runda Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w Cross Country 2024 -03.03.2024 Nierada
REGULAMIN I runda Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w Cross Country 2024 -03.03.2024... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 02.03.2024, Łódź
Szkolenie sędziów w sporcie samochodowym i kandydatów na sędziów w sporcie... więcej

Nocne Grand Prix Tomaszowa Mazowieckiego relacja

W minioną sobotę słynne już tomaszowskie Błonia powitały zawodników na kolejnym Nocnym Grand Prix. Pomimo wcześniejszych zapowiedzi synoptyków o deszczu, pogoda dopisała a zawody przebiegły w ładnej, jesiennej aurze. Trasa była dość sucha , choć zawodnicy musieli gdzie nie gdzie uważać na zalegające kałuże z wcześniejszych opadów oraz na liście leżące na drodze, które wilgotne tworzyły istną ślizgawkę. Grand Prix przebiegło bezpiecznie , oczywiście nie obyło się bez kilku błędów, jak na przykład uderzenia w krawężniki , wyjechanie poza obręb odcinka, czy też „otarcia” o latarnie w obrysie drogi. Tym samym po dwóch próbach cztery załogi musiały się wycofać z powodu uszkodzeń lub problemów technicznych.Najlepiej w tym dniu poradził sobie Adrian Wichłacz z pilotem Michałem Plichem , który już nas przyzwyczaił do efektownej ale też efektywnej jazdy i z dość dużą różnicą czasową wygrał klasyfikację generalną, pokonując tym samym drugiego Piotrka Malczewskiego jadącego z pilotem Bartoszem Kowalskim. Dużą niespodzianką było trzecie miejsce w generalce Tomka Kistera , chociaż wiemy , że to już zawodnik z dużym doświadczeniem , ale jadący dużo słabszym samochodem , bo Fiatem CC z silnikiem 1.4.

W klasie pierwszej triumfował Damian Andrzejewski (AK Skierniewice ) , drugą pozycję zajęli Boncel Damian/ Jackowski Mateusz ( również AK Skierniewice) , trzecie natomiast Gawryszczak Piotr z pilotką Edytą Drzygaś (AK Piotrkowski). Klasę drugą wygrał Tomek Kister (AK Tomaszowski), drugie miejsce zajęli Grzegorz Dybała/Damian Andrzejewski (MKS Stryków) a na najniższym stopniu podium znaleźli się Konarzewski Łukasz/ Kociołczyk Konrad (AK Skierniewice).

Klasą trzecią wygrali Damian Tomaszewski z pilotką Ewą Nowak (TEAM 50 Sieradz), na drugim miejscu uplasował się Lesiak Dominik a trzecią pozycje zajął Kamil Kołodziejek ( obaj AK Piotrkowski)..

W klasie czwartej triumfował Mariusz Kotynia (AK Tomaszowski) , pozycję drugą zajął Łukasz Jaworski z pilotem Konradem Grzywaczem( AK Tomaszowski ) , natomiast trzecie Cezary Czapiński jadący z Adamem Stankiewiczem ( niezrzeszeni).

Dwa pierwsze miejsca na podium klasy piątej przypadły zwycięzcom klasyfikacji generalnej tzn. Adrianowi Wichłaczowi z pilotem Michałem Plichem (AK Tomaszowski )oraz Piotra Malczewskiego z pilotem Bartoszem Kowalskim (AK Tomaszowski).Trzecie miejsce zajęli Maciek Majczyna jadący z Arkiem Błażejewski (także AK Tomaszowski).

Klasę GOŚĆ z sześciu załóg ukończyło tylko cztery , wygrali ją bracia Stręgiel Tomasz i Krzysztof (R 46 ), na drugim miejscu uplasował się Łukasz Solecki (AK Tomaszowski) na najniższym stopniu podium stanęli Michał Kwieciński z pilotem Tomkiem Przysuszyńskim. (AK Tomaszowski).

Na koniec Nocnego Grand Prix zostały rozdane puchary i nagrody dla zwycięzców. Ogromny puchar ufundowany przez Prezydenta Miasta Tomaszowa Pana Marcina Witko otrzymał triumfator klasyfikacji generalnej – Adrian Wichłacz , a zwycięzcy wszystkich klas poza pucharami otrzymali także nagrody ufundowane przez producenta markowego niemieckiego oleju – firmę ROWEwww.rowe.pl, facebook.com/rowepolska . Także Automobilklub Tomaszowski ufundował swoje nagrody , które tym razem trafiły dla zawodników, którzy zajęli miejsca 7-9 w klasyfikacji generalnej.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za przyjazd oraz wspaniałą atmosferę , dziękujemy także osobom które pomagały w zabezpieczeniu terenu zawodów – kolegom z ŁZM Motorsportklub , Automobilklubu Piotrkowskiego , Jednostki 1002 Strzelec z Tomaszowa, Komendzie Powiatowej Policji w Tomaszowie Maz., OSP Białobrzegi.

Zapraszamy już wkrótce na kolejne rajdowe zmagania organizowane przez Automobilklub Tomaszowski, przed nami Rajd Andrzejkowy, niebawem dokładne informacje.