Życzenia Wielkanocne 2024
Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,przepełnionych wiarą, nadzieją i... więcej
II Runda Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w Cross Country - Bogumiłów - relacja
Wyniki II Runda Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w Cross Country - Bogumilów - 17.03... więcej
Kalendarz imprez ZO PZM w Łodzi na rok 2024
Pobierz Kalendarz imprez 2024 ZO PZM w Łodzi
I runda Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w Cross Country 2024 -03.03.2024 Nierada -relacja/wyniki
I runda Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w Cross Country 2024 -03.03.2024 Nierada -... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 02.03.2024 - relacja
W dniu 02.03.2024 na terenie Motodromu w Łodzi odbyło się szkolenie dla sędziów... więcej
REGULAMIN RAMOWY MISTRZOSTW OKRĘGU ŁÓDZKIEGO W KJS / SUPER SPRINT 2024
REGULAMIN RAMOWY I KALENDARZ IMPREZMISTRZOSTW OKRĘGU ŁÓDZKIEGOWKJS / SUPER... więcej
Regulamin II runda MOŁ Cross Country 17.03.2024 Bogumiłów
Komunikat dotyczący szkolenia sędziów sportu samochodowego w dniu 02.03.2024.
Komunikat dotyczący szkolenia sędziów sportu samochodowego w dniu 02.03.2024.Z... więcej
REGULAMIN I runda Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w Cross Country 2024 -03.03.2024 Nierada
REGULAMIN I runda Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w Cross Country 2024 -03.03.2024... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 02.03.2024, Łódź
Szkolenie sędziów w sporcie samochodowym i kandydatów na sędziów w sporcie... więcej

I Runda Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w motocrossie

W niedzielę 15 kwietnia na torze motocrossowym w Nieborowie odbyła się I Runda Mistrzostw Okręgu Łódzkiego. Organizatorem zawodów był Łowicki Klub Motorowy. Tradycyjnie jak co roku pogoda nie była łaskawa dla zawodników i kibiców. Wśród zawodników żartuję się już nawet: „jeżeli chcesz pojechać na zawody w deszczu, jedź do Nieborowa”. Mimo niekorzystnych warunków, na starcie stanęło prawie 50 zawodników.

Na początek na torze pojawili się młodzi zawodnicy klasy do 85cc. W pierwszym biegu o zwycięstwo do końca walczyli Alan Mendelewski z Motoklubu Orneta i Mikołaj Kołodziejak z Szaraka Sochaczew. Ostatecznie zwyciężył Alan, wyprzedzając o sekundę zawodnika z Sochaczewa. Na trzecim miejscu dojechał Karol Góralczyk ze Zjednoczonych Stryków. W drugim biegu kolejność na mecie była taka sama, jednak różnice czasowe między zawodnikami już znacznie większe.

Klasyfikacja zawodów Klasa do 85cc
1. Alan Mendelewski Motoklub Orneta
2. Mateusz Kołodziejak Szarak Sochaczew
3. Karol Góralczyk MKS Zjednoczeni Stryków
4. Sebastian Grzegorczyk Cross Team Stare Babice
5. Dominik Pawłowski MKS Zjednoczeni Stryków

Kolejni na starcie pojawili się zawodnicy klasy A. Zawody rozpoczęły się doskonale dla zawodnika Łowickiego Klubu Motorowego Pawła Wizgiera, który na ostatnim okrążeniu treningu kwalifikacyjnego wykręcił najlepszy czas, dzięki czemu jako pierwszy wybierał miejsce startowe. Jednak w dalszej fazie zawodów zdecydowanie najlepszym zawodnikiem był Luis Carstens z AMK Drwęca Ostróda, który z dużą przewagą zwyciężył w obu biegach. Zacięta walka o pozostałe miejsca na podium rozegrała się pomiędzy Pawłem Wizgierem, a Mikołajem Kołodziejakiem z Szaraka Sochaczew. Ostatecznie dwa razy drugi był zawodnik z Sochaczewa, a łowiczanin po kilku upadkach finiszował dwukrotnie na trzeciej pozycji.

Klasyfikacja zawodów Klasa A
1. Luis Carstens AMK Drwęca Ostróda
2. Mikołaj Kołodziejak Szarak Sochaczew
3. Paweł Wizgier ŁKM Łowicz
4. Sebastian Budny AMK Drwęca Ostróda
5. Robert Maliszewski KM Cross Lublin

W pierwszym biegu klasy B zwyciężył Tomasz Gabara ze Zjednoczonych Stryków. Cały bieg dzielnie ścigał go Przemysław Sergeant z Cross Team Stare Babice, jednak na mecie pierwszy zameldował się zawodnik ze Strykowa, wyprzedzając rywala o niecałą sekundę. Na trzecim miejscu bieg ukończył zawodnik ETC Łódź Roman Kapela. Bardzo interesujący był drugi bieg w tej klasie. O zwycięstwo przez cały wyścig walczyła trójka zawodników Łukasz Walczak z ŁKM Łowicz, Roman Kapela i Przemysław Sargeant. Zawodnicy wielokrotnie zmieniali się na prowadzeniu. Najwięcej sił zachował Sargeant, który na ostatnich okrążeniach wyprzedził rywali i minął linię mety sekundę przed Romanem Kapelą i dwie sekundy przed Łukaszem Walczakiem.

Klasyfikacja zawodów Klasa B
1. Przemysław Sergeant Cross Team Stare Babice
2. Tomasz Gabara MKS Zjednoczeni Stryków
3. Roman Kapela ETC Łódź
4. Łukasz Walczak ŁKM Łowicz
5. Damian Kwestarz ŁKM Łódź

W klasie C dwukrotnie najlepszy okazał się zawodnik MX Tomaszów Przemysław Zdanowicz. Na drugim miejscu sklasyfikowany został Marcin Lamowski - Automobilklub Polski. Natomiast najniższe miejsce na podium zajął Antoni Szafraniec z MX Tomaszów.

Klasyfikacja zawodów Klasa C
1. Przemysław Zdanowicz MX Tomaszów
2. Marcin Lamowski Automobilklub Polski
3. Antoni Szafraniec MX Tomaszów
4. Dariusz Postek MX Chotomów
5. Łukasz Kwiecień NZ

Jako ostatni na torze pojawili się zawodnicy klasy quad. Bezkonkurencyjny w obu biegach okazał się Kacper Kamiński z Szaraka Sochaczew. Dwukrotnie drugie miejsce zajął Adam Kwiecień z ATV Metor, a trzecie zajął Piotr Szczech z Cross Team Stare Babice. Na piątej pozycji zawody ukończyła jedyna kobieta biorąca udział w zawodach Kamila Mędra z ŁKM Łódź.

Klasyfikacja zawodów Klasa Quad
1. Kacper Kamiński Szarak Sochaczew
2. Adam Kwiecień ATV Meteor
3. Piotr Szczech Cross Team Stare Babice
4. Sławomir Postek NZ
5. Kamila Mędra ŁKM Łódź

Łowicki Klub Motorowy serdecznie zaprasza na II Rundę Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w motocrossie, która odbędzie się 5 sierpnia na torze w Nieborowie.

Zdjęcia: Roman Kobus