Dzień Ziemi 2024
Dzień Ziemi 2024Dzień Ziemi co roku obchodzimy 22 kwietnia. Święto przypomina o... więcej
Regulamin III Runda MOŁ CC 28.04.2024 ŁKM
eliminacje powiatowe Turnieju BRD w Łodzi odbędą się 23 kwietnia 2024 r. (wtorek):
XLV Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym,Turniej BRDeliminacje... więcej
Składki członkowskie PZM w roku 2024
Informujemy członków klubów zrzeszonych w Polskim Związku Motorowym o... więcej
XXVI Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny Finał Regionalny w Łodzi 11.04.2024
XXVI Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny Finał Regionalny w ŁodziW... więcej
III KJS Rajd Głowno ŁZM Motosportklub 14.04.2024
Terminy eliminacji: XXVI Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny – eliminacje regionalne - Łódź
Terminy eliminacji: XXVI Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny... więcej
ŁÓDŹ KREUJE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi im. Zenona Plecha.
ŁÓDŹ KREUJE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi im. Zenona... więcej
Życzenia Wielkanocne 2024
Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,przepełnionych wiarą, nadzieją i... więcej

I Runda Mistrzostw Okręgu Łódzkiego PZM w Cross Country - Seroki relacja

I Runda Mistrzostw Okręgu Łódzkiego PZM w Cross Country.

Inauguracja sezonu motocyklowego na ziemi łódzkiej odbyła się w Serokach, gdzie 26 marca Łowicki Klub Motorowy zorganizował I Rundę Mistrzostw Okręgu Łódzkiego PZM w Cross Country.  Zawody odbyły się w znanej z poprzedniego roku lokalizacji, jednak w porównaniu do zeszłego sezonu organizator wzbogacił trasę o część motocrossową. Piękna pogada sprawiła, że na starcie stanęło ponad 180 zawodników oraz przyciągnęła ogromną ilości widzów, którzy wspierali rywalizujących zawodników.

Zawody zaczęły się od wyścigu klasy Młodzik. Walka była zacięta, a zawodnicy walczący o podium co okrążenie zmieniali się na prowadzeniu. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Adrian Beczkowski (ŁKM Łódź), drugi był Aleksander Świrczak (KM X-Racing Lesznowola), natomiast na trzecim miejscu zawody ukończył Jurand Kuśmierczyk (Automobilklub Gorzowski). Wraz z klasą młodzik rywalizowała klasa Kobiet, niestety na starcie pojawiły się tylko trzy zawodniczki. Najlepsza okazała się Weronika Florkiewicz, drugie miejsce zajęła Angelika Florkiewicz, a trzecia Sonia Możdżeń (wszystkie ŁCSM MOTO-STREFA). Znacznie lepsza frekwencja odnotowano w rywalizacji Quadów, na trasę wyruszyły aż 33 maszyny. W klasie zawodników z licencją 2K najlepszy był Łukasz Lewy (ŁCSM MOTO-STREFA), drugie miejsce zajął Artur Szczebak (Cross Lublin), a trzeci był Marcin Dumana (Motoklub Oborniki). W klasie 4K pierwsze miejsce zajął Adam Krysiak (Tryb Częstochowa), na drugim dojechał Mirosław Dąbek (ATV Kielce), natomiast na trzecim zawody ukończył Tomasz Borowiecki (Tryb Częstochowa). W rywalizacji Quad Amatorów wygrał Grzegorz Spadliński, drugi był Marcin Stańczak, a trzecie miejsce zajął Kamil Szczech. Po Quadch przyszła pora na motocykle i wyścig dnia- zawodników połączonych klas A, B, C i Masters. W klasie zawodników z licencją A zwyciężył Krzysztof Jarmuż (MKS Zjednoczeni Stryków), drugie miejsce zajął Paweł Wizgier (ŁKM Łowicz), a trzecie Alan Barszczewski (KM CROSS TEAM Stare Babice). Wśród zawodników z licencją B najlepszy okazał się Damian Kwestarz (MKS Zjednoczeni Stryków), drugi był Kamil Barankiewicz (Automobilklub Polski), a trzeci Łukasz Walczak (ŁKM Łowicz). Klasę zawodników z licencją C wygrał Kamil Pietrasik (ŁKM Łowicz), drugie miejsce zajął Sławomir Kreps (Szarak Sochaczew), a trzeci na mecie był Wojciech Kreps (Szarak Sochaczew). W klasie Masters najlepszy okazał się Paweł Karliński (KM CROSS TEAM Stare Babice), drugi był Tomasz Dróżdż (MKS TRYB Częstochowa), a trzeci Robert Kaniewski (KM X RACING Lesznowola). Na koniec na trasę wyjechali Amatorzy. Wygrał Roman Stawieraj, drugie miejsce zajął Artur Siwiński, a trzecie Damian Tyluś.