Życzenia Wielkanocne od ZO PZM Kraków
Zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych,pełnych wiary, nadziei i miłości,... więcej
Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa już 1 kwietnia!
Powrót żużla do Krakowa staje się faktem! Po latach przerwy znów usłyszymy... więcej
Zasady Rozgrywek TRIAL 2024
VII RUNDA LIGI KARTINGOWEJ W TARNOWIE JUŻ ZA NAMI!
Trwają już po raz 16 najbardziej prestiżowe rozgrywki ligowe w regionie.W... więcej
Młody tarnowski kierowca Maciej Gładysz sięga po tytuł mistrzowski w Formule 4!!
15-letni Maciej Gładysz wywalczył trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej... więcej
Maciej Gładysz w czołówce Formuły 4 w Aragonii
15-letni tarnowianin wygrał trzeci wyścig trzeciej rundy cyklu Formula Winter... więcej
VI RUNDA LIGI KARTINGOWEJ W TARNOWIE JUŻ ZA NAMI
2 Super Sprint o Puchar Powiatu Wielickiego!!
Już 17 marca 2024 roku Wieliczka zostanie opanowana przez fanów motoryzacji.... więcej
Powołano Kadrę Małopolski w sporcie kartingowym na sezon 2024
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Krakowie w dniu 6 lutego 2024... więcej
Młody tarnowski zawodnik Maciej Gładysz ponownie w czołówce Formuły 4
15-letni tarnowianin zakończył drugą rundę cyklu Formula Winter Series sięgając... więcej

Maciej Gładysz w finale WSK Euro Series

W ostatni weekend Maciej właśnie ukończył pierwszą rundę WSK Euro Series w Lonato, jednym z najbardziej kultowych włoskich torów wyścigowych w kartingu.
Weekend rozpoczął przy ładnej pogodzie w suchych warunkach, Maciej wywalczył czas niespełna dwie dziesiąte sekundy za zdobywcą pole position (w swojej grupie).

Tradycyjnie na starcie we Włoszech stawiła się czołówka kartingowców z całego Świata, a w Macieja klasie OK Junior wystartowało aż 75 zawodników.
Wszystkie pięć wyścigów kwalifikacyjnych w których Maciej w większości plasował się w ścisłej czołówce Top 7, rozegrano jeszcze w suchych warunkach na torze.

Niedziela to całkowite załamanie pogody. Maciek startując z środka stawki w wyścigu prefinałoywm, pojechał w tych deszczowych warunkach świetny wyścig i odzyskał wiele pozycji.
To samo uczynił w wyścigu finałowym, który ukończył wprawdzie na P15, po otrzymaniu 5 sekundowej kary za spadnięty zderzak w walce. W zawodach Maciej wykazał się wielkim zaangażowaniem i niezmiernie szybką i skuteczną adaptacją w tych trudnych warunkach deszczowych. Był jednym z najszybszych kierowców, uzyskując czasy pierwszej piątki zawodników.

Przypomnijmy tylko, że Maciej w sezonie 2021 debiutuje w nowej kategorii OKJ.

Maciej wróci na tor w weekend (22-25.04.2021) na ostatnią rundę WSK Super Master Series, ponownie na tor we włoskim Lonato.