SUPEROES 8/2019: FRUWAJĄCE KOŁO, DACH BLIŻEJ ZIEMI, AWARIE, OLEJ I WSZYSTKIE NIESPODZIANKI SIERPNIA.
SUPEROES 8/2019: FRUWAJĄCE KOŁO, DACH BLIŻEJ ZIEMI, AWARIE, OLEJ I WSZYSTKIE... więcej
Dziesiąta rocznica śmierci Zbigniewa Banasika
Dokładnie dziesięć lat temu, piętnastego sierpnia 2009 roku zmarł nagle wybitny... więcej
SUPEROES 7/2019: WAKACYJNA FREKWENCJA, POGODA WEDŁUG ZAPOWIEDZI, CIEKAWA TRASA, WYNIKI
SUPEROES 7/2019: WAKACYJNA FREKWENCJA, POGODA WEDŁUG ZAPOWIEDZI, CIEKAWA TRASA... więcej
REGULAMIN UZUPEŁNIAJĄCY IV Rundy Mistrzostw Strefy Polski Południowej w Motocrossie
REGULAMIN UZUPEŁNIAJĄCY IV Rundy Mistrzostw Strefy Polski Południowej w... więcej
Ranking miast przyjaznych kierowcom 2019
Miasto bez korków i kolizji, po którym jazda jest niedroga, przyjemna i szybka... więcej
Uroczystość z okazji 60-tej rocznicy tragedii pod Chęcinami
Komitet Organizacyjny 60-tej rocznicy tragedii pod Chęcinamizaprasza na... więcej
REGULMIN UZUPEŁNIAJĄCY III Runda Pucharu Południowej Polski Cross Country 2019
REGULMIN UZUPEŁNIAJĄCY III Runda Pucharu Południowej Polski Cross Country 2019... więcej

Puchar Południowej Polski w Cross Country

 

Za nami Puchar Polski Południowej Cross Country 2014! Stroma góra Golec w Łukowej, gdzie odbył się finał zawodów, sprawiła motocyklistom nie lada trudności

Najlepsi w amatorskiej klasie seniorów: 1 - Konrad Szczepaniak z Nowej Huty, 2 - Hubert Pachniak z Ostrowca Świętokrzyskiego, 3 - Adrian Trela z Myślenic.

 Zawodnicy mieli do pokonania około 8 kilometrową pętlę w czasie 2 godzin. Przejeżdżali przez krzaki i strome zbocza co często kończyło się upadkami.

Mieszkańcy regionu świętokrzyskiego mogli podziwiać zmagania motocyklistów, którzy rywalizowali w niedzielę na wyboistej górze Golec w Łukowej, (gmina Chęciny) podczas odbywających się tam Mistrzostw Strefy Południowej. Wrażenia były niesamowite.

X Finałową Rundę Pucharu Południowej Polski zorganizował Kielecki Klub Motocyklowy WENA. W zmaganiach wzięło udział ponad 90 motocyklistów, którym nie straszne były skoki po wybojach czy wjazdy na strome kilkudziesięciometrowe wzniesienia. Miłośnicy crossów w tym malowniczym miejscu spotkali się już po raz trzeci. W sierpniu, mogli się tu sprawdzić podczas Mistrzostw Polski Enduro oraz Memoriału imienia Zbigniewa Banasika.

Zawodnicy mieli do pokonania około 8 kilometrową pętlę w czasie 2 godzin. Nie wszystkim jednak się to udało. Ogromnego pecha miał dwudziestopięcioletni kielczanin Paweł Żak, który przewrócił się podczas wjazdu na skarpę. – Tylko dzięki pomocy kibiców udało mi się wprowadzić motor na górę. Niestety wylał się cały płyn z chłodnicy i musiałem zrezygnować z zawodów – mówił Paweł Żak. Przyznał, że choć na crossach jeździ od 5 lat, to trasa w Łukowej była bardzo trudna i zaskakująca.

Z zadowoleniem o przebiegu sportowej imprezy mówił organizator Michał Romaniec. – Pogoda dopisała i na szczęście obyło się bez żadnych poważniejszych wypadków. Trudna i kręta trasa stanowiła ogromne pole do popisu dla naszych zawodników – podkreślał.

W pięciu kategoriach najlepsi okazali się: Kamil Szuta z Bielsko Białej, Leszek Drogosz z Kielc, Konrad Szczepaniak z Nowej Huty, Łukasz Grabowski z Niepołomic oraz Michał Walsek z Kielc.

ED

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: