Zakończenie sezonu mistrzostw Polski w domu!
W dniach 29-30 września odbędzie się siódma i zarazem ostatnia runda sezonu... więcej
Relacja ze Zlotu Caravaningowego „Rekreacja i wypoczynek”
W dniach 15 – 17.09.2023 r. KMG „Jarząbek” zorganizował na... więcej
Wyniki generalne 2023
Główna Komisja Caravaningu PZM informuje, że na stronie https://pzm.pl/... więcej
Zawieszenie publikacji wyników RMP
Okręgowa Komisja Sportu Samochodowego w Katowicach zawiesza publikację... więcej
Rajd Śląska 2023: triumf Wróblewskiego, Grzyb fetuje w Chorzowie
Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel (Skoda Fabia Rally2 evo) wygrali Rajd Śląska... więcej
Valvoline Rajd Małopolski 2023: blisko 14 milionów AVE i ponad 2 miliony złotych dla regionu
Tegoroczny Valvoline Rajdu Małopolski po raz pierwszy zagościł w Rajdowych... więcej
Relacja z III rundy CMP i MKC PZM
III i zarazem ostatnia runda Caravaningowych Mistrzostw Polski PZM oraz... więcej
Szejowie kończą Rajd Śląska na 3. miejscu!
Rajd Śląska 2023 przeszedł do historii. Jarosław i Marcin Szejowie zajęli... więcej
Szejowie otwierają Rajd Śląska piątym miejscem w centrum Katowic
Szósta i zarazem przedostatnia tegoroczna runda Rajdowych Samochodowych... więcej
Klasyfikacja Trialowych Mistrzostw Śląska oraz Trialowego Pucharu Śląska 2023
Okręgowa Komisja Sportu Motocyklowego opublikowała klasyfikację PROWIZORYCZNĄ... więcej

Znakomita niedziela na Rajdzie Polski w wykonaniu braci Szejów

79. ORLEN Rajd Polski dobiegł końca. Niedzielny etap udowodnił, jak konkurencyjną załogą potrafią być Szejowie – i to nawet na szutrze! Załoga GK Forge LOTTO Rally Team notorycznie wbijała się na odcinkowe podium mistrzostw Polski. Najszybsi bracia w Polsce pokazali, że trzeba się z nimi liczyć na każdej nawierzchni.

Szejowie powrócili do rywalizacji w 79. ORLEN Rajdzie Polski niedzielnego poranka. Załoga GK Forge LOTTO Rally Team przystąpiła do walki na mazurskich oesach z zamiarem zebrania cennego szutrowego doświadczenia oraz zapisania do swojego dorobku dodatkowych punktów. Zbieranie doświadczenia wypadło w tym przypadku… niezwykle obiecująco.

Najszybsi bracia w Polsce notorycznie wbijali się do pierwszej trójki kolejnych oesów. Notowali świetne czasy nawet pomimo faktu, że to dopiero ich piąty start na szutrach w mistrzostwach Polski. Pomimo faktu, że rywale z RSMP mają tego doświadczenia o wiele więcej, często przegrywali walkę z Szejami na szutrowych mazurskich trasach.

Warto w tym momencie podać pewną ciekawostkę. Jeśli weźmiemy pod uwagę wyłącznie wyniki drugiego – niedzielnego etapu 79. ORLEN Rajdu Polski – bracia Szejowie zajmują 3. miejsce. Przegrali dzisiaj wyłącznie z zawodnikami mającymi spore doświadczenie w mistrzostwach Europy oraz mistrzostwach świata, z szutrowymi wyjadaczami – załogami Marczyk / Gospodarczyk oraz Sesks / Francis. To wiele mówi o tempie oraz niesamowitym postępie wykonanym przez Szejów.

Jarosław Szeja: - Osiągnęliśmy dzisiaj nasze cele. Na pewno nie było o to łatwo, bo jechaliśmy z tyłu stawki, po mocno zniszczonej drodze. Rywale przed nami często mieli problemy i musieliśmy przez to zwalniać. Były też drobne problemy z samochodem. Ale nawet pomimo tego, nasze wyniki na oesach były zadowalające. Jeśli wziąć pod uwagę tylko niedzielny etap, jesteśmy na trzecim miejscu w mistrzostwach Polski – tylko za załogami startującymi w mistrzostwach Europy i świata. To na pewno dobry prognostyk przed Rajdem Podlaskim. Jesteśmy mocni i na pewno będziemy walczyć tam o jak najlepszy wynik! Nie poddajemy się!

Partnerami zespołu są: GK Forge Kuźnia Przemysłowa, Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Future Group, Miasto Katowice, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Millers Oils Polska

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: