II runda Caravaningowych Mistrzostw Polski PZM w Januszkowicach
Gliwicki Klub Caravaningowy Glob zaprasza na Ogólnopolski Zlot... więcej
Okręgowy Zjazd Delegatów
 W minioną sobotę – 25 marca w Hotelu Gorczowski w Chorzowie, Zarząd... więcej
Regulamin Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska 2023
Okręgowa Komisja Sportu Samochodowego przy Zarządzie Okręgowym PZM w Katowicach... więcej
Przedsezonowe Badanie Kontrolne RMP
W zakładce REGULAMINY opublikowany został Komunikat Nr 1/2023 Okręgowej Komisji... więcej
Ogólnopolskie Szkolenie Sędziów Technicznych
Okręgowa Komisja Sportu Samochodowego w Katowicach przy współpracy z Zespołem... więcej
Regulamin Rajdowych Mistrzostw Południa 2023
Okręgowa Komisja Sportu Samochodowego przy Zarządzie Okręgowym PZM w Katowicach... więcej
Kurs na licencje rajdową ND-R - 18-19.03.2023
W imieniu Automobilklubu Śląskiego zapraszamy do udziału w kursie na licencję... więcej
Bajkowy Zlot ACK Benimar Polska
W dniach 28.04-03.05. 2023 r. Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski... więcej
Szkolenie sędziów sportu motocyklowego
Okręgowa Komisja Sportu Motocyklowego, 13 marca br. o godzinie 18.00 organizuje... więcej
Złomex partnerem ekologicznym Valvoline Rajdu Małopolski!
Grupa Kapitałowa Złomex w 2023 roku będzie partnerem głównym Valvoline Rajdu... więcej

Trudny sezon zwieńczony sukcesem na Karowej

Końca dobiega powoli 2022 rok. To czas podsumowań i analiz. W jaki sposób sezon 2022 podsumowują Szejowie? Najszybsi bracia w Polsce podkreślają, że był to trudny i wymagający rok – ale zakończył się w doskonały sposób – wielkim sukcesem na ulicy Karowej w Warszawie. To coś, na czym w przyszłości „można budować”.

Jarosław i Marcin Szejowie rozpoczęli sezon 2022 od występu w Rajdzie Świdnickim Krause. Załoga w Hyundaiu i20 R5 ukończyła imprezę tuż za podium – na 4. miejscu, wygrywając po drodze dwa odcinki specjalne – superoes w centrum Świdnicy oraz słynną próbę Rościszów – Walim.

Szutrowa część sezonu z różnych przyczyn okazała się szczególnie wymagającą dla załogi, natomiast Szejowie powrócili w dobrej formie na asfalty Rajdu Rzeszowskiego. Tam kilkukrotnie wbijali się na odcinkowe podium, a do pierwszej trójki w klasyfikacji generalnej zabrakło im zaledwie 13,4 s. Podczas Rajdu Śląska najszybsi bracia w Polsce w pewnym momencie prowadzili w klasyfikacji generalnej, m.in. dzięki wygranej na próbie w Jastrzębiu-Zdroju. Na Rajdzie Wisły Szejowie znów toczyli zaciętą walkę o podium, z której niestety wyeliminowała ich awaria.

Pech opuścił załogę podczas Rajdu Barbórka. Tam po świetnym występie w samym rajdzie duet zakwalifikował się na Kryterium Asów na ulicy Karowej. Podczas najbardziej medialnego i najbardziej popularnego odcinka specjalnego w naszym kraju Szejowie zajęli kapitalne 3. miejsce, stając na podium przed tysiącami kibiców na miejscu i dziesiątkami tysięcy fanów śledzących zmagania w telewizji.

Jarosław Szeja: - To na pewno był dla nas bardzo trudny i wymagający sezon. Mieliśmy trochę pecha, z którym toczyliśmy nierówną walkę. Jednak cieszę się, bo pokazaliśmy kolejny raz naszą prędkość i potencjał. Wygrywaliśmy odcinki specjalne, prowadziliśmy w rajdzie, kilka razy dosłownie otarliśmy się o podium. Nasz występ na Karowej na długo pozostanie w mojej pamięci, to było coś wspaniałego, niesamowite emocje. Bardzo dziękuję partnerom, bez których nasze starty nie byłyby możliwe. Każdy nasz sukces jest możliwy dzięki waszemu wsparciu – dziękuję. Wierzę, że będziemy na tym budować, a sezon 2023 będzie jeszcze bardziej owocny.

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: