Zlot Caravaningowy o tematyce BRD został odwołany
Zarząd Górniczego Klubu Motorowego „Rozbark” informuje, że... więcej
51 Rajd Festiwalowy został ODWOŁANY
Zgodnie z informacją Automobilklubu Opolskiego informujemy, że 51 Rajd... więcej
Komunikat nr 5/2020 GKC PZM - odwołanie I rundy CMP i MKC PZM
Główna Komisja Caravaningu PZM informuje o opublikowaniu Komunikatu nr 5/... więcej
UWAGA
 Zarząd Okręgowy PZM przypomina, że na mocy Rozporządzenia Ministra... więcej
Szkolenie dla sędziów technicznych sportu samochodowego ODWOŁANE
W związku z rosnącą liczbą zachorowań wywołanych przez koronawirusa oraz... więcej
Odszedł do wieczności
Z przykrością zawiadamiamy, że w nocy z 15 na 16 marca zmarł Śp. Mirosław... więcej
Komunikat nr 4/2020 GKC PZM
Główna Komisja Caravaningu PZM informuje o opublikowaniu Komunikatu nr 4/... więcej
Odwołanie Turniejów BRD i MTM w roku 2020
    Krajowy Komitet Organizacyjny Turniejów BRD i MTM wydał... więcej
Kurs na licencję rajdową RN - ODWOŁANY
W związku z zaleceniem Polskiego Związku Motorowego dotyczącym zawieszenia... więcej

Runda Rajdowego Pucharu Śląska dla Bojdoła i Mrowczyka

Sebastian Bojdoł i Andrzej Mrowczyk wygrali szóstą rundę Rajdowego Pucharu Śląska, rozgrywaną w ramach 45. Rajdu Cieszyńska Barbórka. Zawodnicy rywalizujący Renault Clio RS zwyciężyli jednocześnie w rywalizacji klasy 3. Na drugim stopniu podium znaleźli się zwycięzcy klasy 4, Sławomir Sikora i Jakub Sikora, tracąc do Bojdoła i Mrowczyka jedynie 2,8 sekundy. Czołową trójkę generalki uzupełnili Krystian Holubek i Sebastian Jaźwa, drudzy w klasie 3 (+13,4 s, Peugeot 206).

Bojdoł zaczął od zwycięstwa na OS 1 Noszak, na którym pokonał o 1,4 s Kurowskiego i o 1,9 s Szturca. Warto dodać, że czas zwycięzców był lepszy od całej stawki RSMŚl! Drugi odcinek został niestety odwołany dla stawki RPŚ, natomiast trzeci padł łupem Rducha. Jego Audi Quattro było szybsze o 2,6 s od Imprezy Sikory i o 2,7 s od Clio Bojdoła.

Drugą pętlę od zwycięstwa rozpoczął Witos, pokonując o 2,3 s Sikorę i o 5,3 s Bojdoła. Ten ostatni najlepiej poradził sobie na kolejnej próbie (OS 5, RADEX 2) i wyszedł na prowadzenie, dorzucając kolejny triumf oesowy na OS 6, VAG EXPERT. Finałowa próba, rozgrywana już po ciemku, to zwycięstwo Holubka. Drugi ukończył Kacprzak, ustępując jednak tylko o 0,1 s! Trzeci czas wykręcił Bojdoł, zapewniając sobie triumf.

W klasyfikacji generalnej za Bojdołem i Mrowczykiem uplasowały się duety Sikora/Sikora (+2,8 s), Holubek/Jaźwa (+13,4 s). Na czwartej pozycji i pierwszej w klasie 1 oraz RWD ukończyli Urbaczka i Fojtuch (+25,5 s), za nimi zwycięzcy klasy 2, duet Baran/Baran (+28,0 s). Szósta pozycja to Gluza z Klaczyńską (+31,3 s), siódma Gańczarczyk z Węgrzynem (+33,5 s), ósma Jurzec z Szerelewiczem (+36,3 s), dziewiąta Roszkowski ze Skleniarz (+38,7 s). W dziesiątce znaleźli się jeszcze Ożga i Ożga (+40,4 s).

W klasie Gość triumfowali Marcok i Krzyżowski, natomiast w klasie 1 – Roik i Bujok. W Cento zwycięstwo dla duetu Pyzia/Pyzia, natomiast w klasie 126P pierwsze miejsce zajęli Filapek i Filapek.

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: