Odszedł Marian Mroziński
W smutku i żalu zawiadamiamy, iż odszedł od nas kolega i przyjaciel śp. Marian... więcej
Kurs na licencję RN 20-21.02.2021 r. Tychy
Kurs na certyfikat i licencję RN 20-21.02.2021 r. Tychy Termin: 20-21.02.... więcej
Komunkat nr 1/2021 GKC PZM
Informujemy, że na stronie internetowej został opublikowany ... więcej
Grupa RallyN nabiera kształtu!
OKSS PZM w Katowicach sukcesywnie publikuje kolejne informacje nt. nowej grupy... więcej
Składka członkowska na 2021 rok.
Zgodnie z § 15 Statutu Polskiego Związku Motorowego każdy Członek... więcej
Opłaty za licencje zawodnicze i sędziowskie w 2021 roku
W dziale LICENCJE opublikowane zostały stawki za wystawienie i przedłużenie... więcej
Nowa kategoria i sześć rund
Już od kilku tygodni OKSS PZM w Katowicach intensywnie pracuje nad... więcej
Święta 2020
    
Regulaminy CMP, MKC, KAT PZM na 2021 rok
Informujemy, że na stronie internetowej zostały opublikowane regulaminy... więcej
Przerwa Świąteczno-Noworoczna
Uprzejmie informujemy, że w okresie Świąteczno-Noworocznym, tj. w dniach od 30... więcej

Rajd Wisły przełożony na przyszły rok

Jak poinformował organizator finałowej rundy sezonu 2020 Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, Rajd Wisły został przełożony na kolejny rok. Decyzja zapadła po opublikowaniu przez rząd nowych obostrzeń dotyczących walki z pandemią COVID-19.

– Wielu z was będzie z tej decyzji niezadowolonych czy wręcz rozczarowanych, zapewne będą też osoby zadowolone – 66 RAJD WISŁY zostaje przełożony na wrzesień 2021 rok – informuje Dyrektor Rajdu, Andrzej Szkuta. – Kiedy w czerwcu 2020 roku podjęto decyzję zmuszającą nas do zmiany terminu, po  okresie zwątpienia i niechęci, wspólnie z koleżankami i kolegami postanowiliśmy, że jednak zorganizujemy rajd w całkowicie nowym terminie. Musieliśmy zmodyfikować plan organizacyjny, od nowa trzeba było szukać partnerów chętnych do współpracy i finansowanie rajdu.

– Do wczoraj wszystko odbywało się zgodnie z planem i z nadzieją, że mimo wszystko nam się uda. Mieliśmy opracowane dwa warianty rozegrania rajdu, dwie książki drogowe, dwa plany zabezpieczenia, etc.

– Wskutek opublikowanej wczoraj decyzji rządu straciliśmy jakąkolwiek nadzieję, że się uda, zawieszamy dalsze realizowanie planu organizacyjnego. Na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie zagwarantować 100%  zabezpieczenia medyczno-ratowniczego. Niestety w obecnej bardzo niestabilnej sytuacji w kraju nie możemy zakładać, że 11 czy 12 grudnia sytuacja będzie tak dobra, że będzie można przeprowadzić rajd. Nie będziemy generować kosztów własnych i naszych partnerów mając świadomość, ile rzeczy w tym trudnym czasie jest wielką niewiadomą. Nie chcemy również narażać zawodników na ponoszenie przez nich kosztów związanych z przygotowaniem samochodu i innych spraw związanych z udziałem w rajdzie. Dlatego naszą decyzję publikujemy już dziś.

– Podjęliśmy tę trudną decyzję z nadzieją, że za rok będziemy mogli się wspólnie cieszyć z Rajdu Wisły w cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – dodaje Szkuta.

Zgodnie z regulaminem ramowym RSMŚl 2020, do przyznania tytułów wymagane było rozegranie trzech rajdów. Oznacza to, że Rajdowym Samochodowym Mistrzem Śląska zostaje Michał Rokita, który po czwartym miejscu w Rajdzie Ziemi Głubczyckiej i wygranych w Rajdzie Rzeszowiak oraz Rajdzie Mikołowsko-Żorskim zgromadził na koncie 88 punktów. Drugie miejsce zajęła załoga Piotrowski/Mroszczyk (73 punkty), a na najniższym stopniu podium stanęli Badura i Wołek (47 punktów). O pozostałych wynikach poinformujemy wkrótce.

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska 2020 dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: