2 runda RSMŚl. - 6. Rajd Rzeszowiak już jutro!
Już jutro (6.08.2020) wystartuje 6. Rajd Rzeszowiak, druga runda Rajdowych... więcej
Przerwa urlopowa w sierpniu
Uprzejmie informujemy, że w dniach od 7 do 17 sierpnia br. Biuro Zarządu... więcej
Rajd Rzeszowiak już w ten weekend! 28 załog na liście zgłoszeń
Rajd Rzeszowiak po raz pierwszy stanowić będzie rundę Rajdowych Samochodowych... więcej
Park serwisowy w Boguchwale!
Ważna informacja dla zawodników startujących w Rajdzie Okręgowym.W związku z... więcej
MARMA 29. Rajd Rzeszowski, czyli wreszcie koniec smutnej przerwy
6 października 2019 zakończył się Rajd Dolnośląski, zamykający ubiegłoroczne... więcej
Marek Głowania: Za jazdę po alkoholu należy dożywotnio odbierać prawo jazdy
Za jazdę po alkoholu należy dożywotnio odbierać prawo jazdy - taką opinię... więcej
Piotrowski i Mroszczyk wygrywają 2. Rajd Ziemi Głubczyckiej!
Rafał Piotrowski i Adrian Mroszczyk zwyciężyli w 2. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej... więcej
Brak akceptacji dla imprezy „Challenge Hard Enduro”
W imieniu Głównej Komisji Sportu Motocyklowego informujemy, że zawody... więcej
Brak akceptacji dla imprezy „Extreme Bajtel Cross Country”
W imieniu Głównej Komisji Sportu Motocyklowego informujemy, że zawody... więcej
Blisko 120 zgłoszeń do 2. Rajdu Ziemi Głubczyckiej!
Aż 118 pozycji liczą listy zgłoszeń do 2. Rajdu Ziemi Głubczyckiej, który... więcej

Pierwszy Okręgowy Zlot Caravaningu JAWORKI 2012

W dniach 1 - 3 czerwca 2012 został zorganizowany przez Sekcję Caravaningu JAWOR Automobilklubu Mysłowickiego Pierwszy Okręgowy Zlot Caravaningu JAWORKI 2012 w Chrzanowie.

Podczas zlotu przeprowadzona została premierowa edycja Pucharu Śląska w Jeździe Samochodem z Przyczepą. Zlot przeprowadzony został ze szczególnym nastawieniem na zabawy dla najmłodszych z racji ich święta. W piątek dzieci bawiły się na dyskotece, a później dorośli przy wspólnej biesiadzie. Dla najbardziej wytrwałych ‘biesiadników’ organizator przygotował późnym wieczorem suty posiłek regeneracyjny zachęcając do dalszej wytrwałej zabawy.

Sobota rozpoczęła się od przygotowań do Pucharu Śląska oraz pokazu BRD dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Pokaz został połączony z zabawami i konkursami o tematyce ratownictwa dla dzieci. Równolegle w walce o zwycięstwo w Pierwszej edycji Pucharu wystartowało 20 zawodników, co warto zaznaczyć, w tym jedna przedstawicielka płci pięknej. Trasa pokonywana była przez wszystkich zawodników jednakowym, podstawionym przez organizatora zestawem samochód osobowy + przyczepa towarowa z plandeką. Trasa wymagała od uczestników precyzji oraz dokładności przejazdu, gdyż za każde potrącenie pachołka naliczane były karne sekundy, a za pomylenie trasy groziła dyskwalifikacja. Po wyrównanej i zaciętej walce Puchar Śląska w Jeździe Samochodem z Przyczepą zdobył Krzysztof Gajda (KMG Jarząbek), drugie miejsce padło łupem Macieja Kołodzieja (KMGiE Bytom), na trzeciej lokacie uplasował się Dariusz Leszczyk  (KMGiE Bytom). Wszyscy zawodnicy, którzy zgłosili się do zawodów otrzymali okolicznościowe koszulki. Popołudnie to czas wypełniony przez blok zabaw dla dzieci, turniej minigolfa dla młodzieży i dorosłych. Wieczorem prezenty za udział w zlocie odebrały wszystkie dzieci, przedstawiono i uhonorowano zwycięzców turnieju minigolfa oraz Mistrzów Śląska w Jeździe Samochodem z Przyczepą. Po ceremonii przy rytmach muzyki uczestnicy fetowali swoje zwycięstwo.

Niedziela przyniosła zgodnie z programem wycieczkę rowerową po okolicy Chrzanowa oraz autokarową wycieczkę do Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie oraz na ruiny zamku Lipowiec. Wycieczka spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem, gdyż wzięły w niej udział 72 osoby. Po powrocie na ośrodek pozostał już tylko czas na przeprowadzenie zakończenia zlotu i wyjazd. Aczkolwiek kilka załóg zdecydowało się pozostać na terenie zlotu i oglądnąć ligowy mecz piłki nożnej chłopców. W zlocie udział wzięły 42 załogi z 7 klubów, 126 osób w tym 37 dzieci. Wszystkim uczestnikom zlotu dziękujemy za przyjazd i zapraszamy na następne zloty organizowane przez JAWORKI.

 

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: