Okręgowe Podsumowanie Sezonu 2019
Przypominamy zaproszonym na Okręgowe Podsumowanie Sezonu, że mija termin... więcej
Newsletter FICC - styczeń 2020
Informujemy o opublikowaniu pierwszego w 2020 roku wydania newslettera... więcej
Klasyfikacja RSPŚl. 2019 zatwierdzona
Okręgowa Komisja Sportu Samochodowego zatwierdziła klasyfikację Rajdowego... więcej
Kurs na licencje rajdową RN - 8-9.02.2020
W imieniu Automobilklubu Ziemi Tyskiej zapraszamy do udziału w kursie na... więcej
Jubileuszowe logo PZM
Główna Komisja Caravaningu PZM informuje, że w związku z jubileuszem... więcej
Organizacja pucharów w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska
Okręgowa Komisja Sportu Samochodowego planuje w sezonie 2020 kontynuować... więcej
Komunikat nr 2/2020 - Szkolenie organizatorów zlotów caravaningowych
Główna Komisja Caravaningu PZM informuje o opublikowaniu Komunikatu nr 2/2020... więcej
Składka członkowska na 2020 rok.
Zgodnie z § 15 Statutu Polskiego Związku Motorowego każdy Członek... więcej
Przerwa urlopowa
Uprzejmie informujemy, że w dniach od 13 stycznia do 17 stycznia br. Biuro... więcej
Komunikat nr 1/2020 - opłata składki ubezpieczeniowej od NNW i OC za Organizatrów Sportu Popularnego
Główna Komisja Caravaningu PZM informuje o opublikowaniu Komunikatu nr 1/2020... więcej

Pierwszy Okręgowy Zlot Caravaningu JAWORKI 2012

W dniach 1 - 3 czerwca 2012 został zorganizowany przez Sekcję Caravaningu JAWOR Automobilklubu Mysłowickiego Pierwszy Okręgowy Zlot Caravaningu JAWORKI 2012 w Chrzanowie.

Podczas zlotu przeprowadzona została premierowa edycja Pucharu Śląska w Jeździe Samochodem z Przyczepą. Zlot przeprowadzony został ze szczególnym nastawieniem na zabawy dla najmłodszych z racji ich święta. W piątek dzieci bawiły się na dyskotece, a później dorośli przy wspólnej biesiadzie. Dla najbardziej wytrwałych ‘biesiadników’ organizator przygotował późnym wieczorem suty posiłek regeneracyjny zachęcając do dalszej wytrwałej zabawy.

Sobota rozpoczęła się od przygotowań do Pucharu Śląska oraz pokazu BRD dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Pokaz został połączony z zabawami i konkursami o tematyce ratownictwa dla dzieci. Równolegle w walce o zwycięstwo w Pierwszej edycji Pucharu wystartowało 20 zawodników, co warto zaznaczyć, w tym jedna przedstawicielka płci pięknej. Trasa pokonywana była przez wszystkich zawodników jednakowym, podstawionym przez organizatora zestawem samochód osobowy + przyczepa towarowa z plandeką. Trasa wymagała od uczestników precyzji oraz dokładności przejazdu, gdyż za każde potrącenie pachołka naliczane były karne sekundy, a za pomylenie trasy groziła dyskwalifikacja. Po wyrównanej i zaciętej walce Puchar Śląska w Jeździe Samochodem z Przyczepą zdobył Krzysztof Gajda (KMG Jarząbek), drugie miejsce padło łupem Macieja Kołodzieja (KMGiE Bytom), na trzeciej lokacie uplasował się Dariusz Leszczyk  (KMGiE Bytom). Wszyscy zawodnicy, którzy zgłosili się do zawodów otrzymali okolicznościowe koszulki. Popołudnie to czas wypełniony przez blok zabaw dla dzieci, turniej minigolfa dla młodzieży i dorosłych. Wieczorem prezenty za udział w zlocie odebrały wszystkie dzieci, przedstawiono i uhonorowano zwycięzców turnieju minigolfa oraz Mistrzów Śląska w Jeździe Samochodem z Przyczepą. Po ceremonii przy rytmach muzyki uczestnicy fetowali swoje zwycięstwo.

Niedziela przyniosła zgodnie z programem wycieczkę rowerową po okolicy Chrzanowa oraz autokarową wycieczkę do Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie oraz na ruiny zamku Lipowiec. Wycieczka spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem, gdyż wzięły w niej udział 72 osoby. Po powrocie na ośrodek pozostał już tylko czas na przeprowadzenie zakończenia zlotu i wyjazd. Aczkolwiek kilka załóg zdecydowało się pozostać na terenie zlotu i oglądnąć ligowy mecz piłki nożnej chłopców. W zlocie udział wzięły 42 załogi z 7 klubów, 126 osób w tym 37 dzieci. Wszystkim uczestnikom zlotu dziękujemy za przyjazd i zapraszamy na następne zloty organizowane przez JAWORKI.

 

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: