Zakończenie sezonu mistrzostw Polski w domu!
W dniach 29-30 września odbędzie się siódma i zarazem ostatnia runda sezonu... więcej
Relacja ze Zlotu Caravaningowego „Rekreacja i wypoczynek”
W dniach 15 – 17.09.2023 r. KMG „Jarząbek” zorganizował na... więcej
Wyniki generalne 2023
Główna Komisja Caravaningu PZM informuje, że na stronie https://pzm.pl/... więcej
Zawieszenie publikacji wyników RMP
Okręgowa Komisja Sportu Samochodowego w Katowicach zawiesza publikację... więcej
Rajd Śląska 2023: triumf Wróblewskiego, Grzyb fetuje w Chorzowie
Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel (Skoda Fabia Rally2 evo) wygrali Rajd Śląska... więcej
Valvoline Rajd Małopolski 2023: blisko 14 milionów AVE i ponad 2 miliony złotych dla regionu
Tegoroczny Valvoline Rajdu Małopolski po raz pierwszy zagościł w Rajdowych... więcej
Relacja z III rundy CMP i MKC PZM
III i zarazem ostatnia runda Caravaningowych Mistrzostw Polski PZM oraz... więcej
Szejowie kończą Rajd Śląska na 3. miejscu!
Rajd Śląska 2023 przeszedł do historii. Jarosław i Marcin Szejowie zajęli... więcej
Szejowie otwierają Rajd Śląska piątym miejscem w centrum Katowic
Szósta i zarazem przedostatnia tegoroczna runda Rajdowych Samochodowych... więcej
Klasyfikacja Trialowych Mistrzostw Śląska oraz Trialowego Pucharu Śląska 2023
Okręgowa Komisja Sportu Motocyklowego opublikowała klasyfikację PROWIZORYCZNĄ... więcej

Finał szutrowej części sezonu. Szejowie wystartują w Rajdzie Podlaskim

W dniach 1-3 czerwca odbędzie się trzecia runda sezonu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – 42. Rajd Podlaski. Będzie to zwieńczenie szutrowej części krajowego czempionatu. Na trasach pojawią się Jarosław i Marcin Szejowie. Załoga GK Forge LOTTO Rally Team ma nadzieję na podtrzymanie dobrego tempa z 79. ORLEN Rajdu Polski.

Jarosław i Marcin Szejowie potwierdzili, że wystartują w 42. Rajdzie Podlaskim. Załoga GK Forge LOTTO Rally Team startowała w tej imprezie już dwukrotnie. Po raz pierwszy w 2021 roku, kiedy rajd ten był kandydatem do mistrzostw Polski. Najszybsi bracia w Polsce zajęli wtedy trzecie miejsce. W ubiegłym sezonie po pechowej przygodzie Szejowie zakończyli zmagania na piątym odcinku specjalnym rajdu.

W tym roku organizator – Automobilklub Podlaski – przygotował dla zawodników 110 kilometrów ścigania. Pierwszego dnia – w piątek, 2 czerwca, zawodnicy pokonają dwa razy próbę Małynka, oraz raz przejadą przez superoes Białystok. W niedzielę załogi powalczą zaś dwukrotnie na próbach Zubry, Glejsk i Kuźnica.

Załoga GK Forge LOTTO Rally Team ma nadzieję na to, że uda się jej podtrzymać dobre tempo zaprezentowane w 79. ORLEN Rajdzie Polski. Tam podczas finałowego etapu najszybsi bracia w Polsce prezentowali tempo ścisłej czołówki mistrzostw Polski, przegrywając finałowy dzień rajdu wyłącznie z załogami startującymi na co dzień w mistrzostwach Europy oraz mistrzostwach świata.

Jarosław Szeja: - Przystąpimy do Rajdu Podlaskiego z dużymi nadziejami. W niedzielę na Rajdzie Polski pokazaliśmy, że potrafimy jechać szybko nawet na szutrze. Jazda po luźnym bywała w przeszłości naszą bolączką, bo wciąż mamy na tej nawierzchni mniej doświadczenia, niż nasi rywale. Wierzę w to, że będziemy potrafili udowodnić wysoki poziom sportowy na Podlasiu. Nie wiemy jeszcze z kim przyjdzie nam tam walczyć, ale to nie ma wielkiego znaczenia. Wiemy, w którym miejscu jesteśmy i wiemy, na co nas stać. Chcemy jak najlepiej wykonać swoją pracę i patrzeć się tylko na siebie. Chcemy zmaksymalizować wynik sportowy i wywieźć z Białegostoku tyle punktów, ile tylko będzie się dało.

Partnerami zespołu są: GK Forge Kuźnia Przemysłowa, Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Future Group, Miasto Katowice, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Millers Oils Polska

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: