Rajd Chorwacji 2024: Jakub Matulka i Daniel Dymurski wracają na trasy Rajdowych Mistrzostw Świata!
W najbliższy weekend załoga LOTTO Matulka Rally Team przystąpi do drugiej rundy... więcej
Śląski MX Cup w Cieszynie
14 kwietnia 2024 roku Automobilklub Cieszyński na torze motocrossowym w... więcej
Ustalenia Komitetu Organizacyjnego Turniejów BRD i MTM
9 kwitnie br. w siedzibie Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego... więcej
42. Rajd Valašská: pierwsze szlify Jakuba Matulki i Daniela Dymurskiego w samochodzie Rally2
W miniony weekend w Czechach rozegrany został 42. Kowax Valašská Rally ValMez.... więcej
I runda Motocyklowych Mistrzostw Śląska 2024
W dniach 27 - 28 kwietnia 2024 roku Automobilklub Śląski oraz DuszanTeam... więcej
Jakub Matulka i Daniel Dymurski treningowo w Rajdzie Valašská
Załoga LOTTO Matulka Rally Team w składzie Jakub Matulka i Daniel Dymurski w... więcej
Ogólnopolski Zlot Caravaningowy "20 - lecie wstąpienia Polski do EU"
KMG JARZĄBEK zaprasza na Ogólnopolski Zlot Caravaningowy organizowany z okazji... więcej
Ogólnopolskie Szkolenie Sędziów Technicznych
 Okręgowa Komisja Sportu Samochodowego w Katowicach przy współpracy z... więcej
Szkolenie dla sędziów sportu samochodowego
Okręgowa Komisja Sportu Samochodowego w Katowicach organizuje szkolenie dla... więcej

Duńczycy najlepsi w Pucharze Europy w miniżużlu

Pod wyraźną dominacją Duńczyków przebiegała dziesiąta edycja Pucharu Europy w miniżużlu, rozegrana w dniach 11-12 sierpnia w Częstochowie. Całe podium zawodów przypadło bowiem dla reprezentantów z kraju Hamleta. Tytuł mistrzowski przypadł ostatecznie Frederikowi Jakobsenowi, na drugim miejscu uplasował się Andreas Lyager, natomiast najniższy stopień "pudła" zajął obrońca złotego medalu sprzed roku, Jason Jorgensen.

Z siedmiu Polaków biorących udział w imprezie do finału awansować zdołał tylko Kamil Wieczorek. Jeździec Rybek Rybnik wywalczył w nim 2 punkty i sklasyfikowany został na piętnastej pozycji.

Organizatorzy dwudniowego Pucharu Europy nie mieli w tym roku łatwego życia. Imprezie towarzyszyły bowiem intensywne opady deszczu. Z obawy przed kolejną ulewą w sobotę Jury zawodów z Frankiem Zieglerem na czele zadecydowało nawet, iż półfinały rozegrane zostaną o godzinę wcześniej, niż pierwotnie planowano. Podobnie było w niedzielę. Tym razem jednak niesprzyjające warunki atmosferyczne opóźniły rozpoczęcie finałowej batalii o blisko dwie godziny.

Wyniki

I półfinał:
1. Sam Jensen (Dania) - 14 (2,3,3,3,3)
2. Frederik Jakobsen (Dania) - 13 (3,2,3,3,2)
3. Mads Hansen (Dania) - 11+3 (3,w,3,2,3)
4. Johan Jensen (Szwecja) - 11+2 (3,2,2,2,2)
5. Andreas Runesson (Szwecja) - 10 (1,3,1,2,3)
6. Emil Engstrom (Dania) - 10 (2,2,3,1,2)
7. Glenn Moi (Norwegia) - 8 (0,3,1,3,1)
8. Kasper Andersen (Dania) - 8 (1,1,1,3,2)
9. Henri Ahlbom (Finlandia) - 7 (2,w,2,d,3)
10. Caspar Olsen (Dania) - 6 (3,3,0,u,0)
11. Christoffer Selvin (Szwecja) - 6 (0,2,1,2,1)
12. Robert Chmiel (Polska) - 5 (0,1,2,1,1)
13. Rafał Karczmarz (Polska) - 4 (1,w,2,1,w)
14. Michał Gruchalski (Polska) - 3 (2,0,0,w,1)
15. Adrian Bialk (Polska) - 1 (0,w,0,1,u)
16. Jan Lukas Dittner (Niemcy) - 1 (1,0,u,-,-)

Awans 8+1, w tym maksymalnie czterech zawodników z jednej federacji.

II półfinał:
1. Sebastian Mortensen (Dania) - 14 (2,3,3,3,3)
2. Jonas Jensen (Dania) - 12+3 (3,w,3,3,3)
3. Andreas Lyager (Dania) - 12+2 (3,3,2,2,2)
4. Jason Jorgensen (Dania) - 11 (3,3,3,1,1)
5. Lasse Fredriksen (Norwegia) - 11 (2,2,1,3,3)
6. Jonas Jeppesen (Dania) - 10 (3,w,1,3,3)
7. Alexander Johansson (Szwecja) - 9 (1,1,3,2,2)
8. Kamil Wieczorek (Polska) - 8 (1,2,1,2,2)
9. Gleb Chugunov (Rosja) - 7+3 (1,1,2,1,2)
10. Kenny Wennerstam (Szwecja) - 7+d (2,2,2,1,0)
11. Espen Sundvor (Norwegia) - 5 (1,3,0,0,1)
12. Kamil Nowacki (Polska) - 5 (2,2,0,0,1)
13. Dominik Moser (Niemcy) - 4 (0,1,1,2,0)
14. Johanes Stark (Szwecja) - 3 (0,t,2,0,1)
15. Daniel Zięba (Polska) - 1 (0,w,0,1,w)

Finał:
1. Frederik Jakobsen (Dania) - 14 (2,3,3,3,3)
2. Andreas Lyager (Dania) - 12 (1,3,2,3,3)
3. Jason Jorgensen (Dania) - 11+3 (3,d,2,3,3)
4. Mads Hansen (Dania) - 11+2 (2,2,2,2,3)
5. Sam Jensen (Dania) - 10 (1,3,1,3,2)
6. Sebastian Mortensen (Dania) - 9 (2,3,3,1,0)
7. Jonas Jensen (Dania) - 9 (3,2,3,w,1)
8. Johan Jensen (Szwecja) - 9 (3,2,3,w,1)
9. Henri Ahlbom (Finlandia) - 8 (3,1,0,2,2)
10. Alexander Johansson (Szwecja) - 7 (2,2,1,0,2)
11. Glenn Moi (Norwegia) - 4 (0,1,0,1,2)
12. Lasse Fredriksen (Norwegia) - 4 (1,0,0,2,1)
13. Emil Engstrom (Dania) - 4 (1,1,0,2,0)
14. Gleb Chugunov (Rosja) - 3 (d,w,2,1,w)
15. Kamil Wieczorek (Polska) - 2 (0,0,1,0,1)
16. Andreas Runesson (Szwecja) - 1 (0,0,1,0,0)
17. Christoffer Selvin (Szwecja) - NS
18. Kenny Wennerstam (Szwecja) – NS

Triumfatorzy X edycji Pucharu Europy w miniżużlu

Triumfatorzy X edycji Pucharu Europy w miniżużlu. Stoją od lewej: Jason Jorgensen, Frederik Jakobsen i Andreas Lyager.