Zakończenie sezonu mistrzostw Polski w domu!
W dniach 29-30 września odbędzie się siódma i zarazem ostatnia runda sezonu... więcej
Relacja ze Zlotu Caravaningowego „Rekreacja i wypoczynek”
W dniach 15 – 17.09.2023 r. KMG „Jarząbek” zorganizował na... więcej
Wyniki generalne 2023
Główna Komisja Caravaningu PZM informuje, że na stronie https://pzm.pl/... więcej
Zawieszenie publikacji wyników RMP
Okręgowa Komisja Sportu Samochodowego w Katowicach zawiesza publikację... więcej
Rajd Śląska 2023: triumf Wróblewskiego, Grzyb fetuje w Chorzowie
Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel (Skoda Fabia Rally2 evo) wygrali Rajd Śląska... więcej
Valvoline Rajd Małopolski 2023: blisko 14 milionów AVE i ponad 2 miliony złotych dla regionu
Tegoroczny Valvoline Rajdu Małopolski po raz pierwszy zagościł w Rajdowych... więcej
Relacja z III rundy CMP i MKC PZM
III i zarazem ostatnia runda Caravaningowych Mistrzostw Polski PZM oraz... więcej
Szejowie kończą Rajd Śląska na 3. miejscu!
Rajd Śląska 2023 przeszedł do historii. Jarosław i Marcin Szejowie zajęli... więcej
Szejowie otwierają Rajd Śląska piątym miejscem w centrum Katowic
Szósta i zarazem przedostatnia tegoroczna runda Rajdowych Samochodowych... więcej
Klasyfikacja Trialowych Mistrzostw Śląska oraz Trialowego Pucharu Śląska 2023
Okręgowa Komisja Sportu Motocyklowego opublikowała klasyfikację PROWIZORYCZNĄ... więcej

Czas na wielkie święto rajdów! Bracia Szejowie wystartują w 79. ORLEN Rajdzie Polski

Drugą rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski a zarazem trzecią rundą Rajdowych Mistrzostw Europy będzie 79. ORLEN Rajd Polski. W mazurskim klasyku nie może zabraknąć najszybszych braci w Polsce. Jarosław i Marcin Szejowie – załoga GK Forge LOTTO Rally Team – powalczą nie tylko o punkty mistrzostw Polski, ale także mistrzostw Europy.

Tegoroczny Rajd Polski to aż 16 odcinków specjalnych o łącznej długości 182 kilometrów. Rajd rozpocznie się w piątek, 19 maja, od przejazdu przez superoes Mikołajki Arena. W sobotę, 20 maja, załogi dwukrotnie pokonają próby Świętajno, Markowskie oraz Wieliczki i zakończą dzień na arenie w Mikołajkach. Niedziela, 21 maja, to już finał rajdu i dwukrotne przejazdy oesów Barczewo, Biskupiec, Gmina Mrągowo i Mikołajki.

79. ORLEN Rajd Polski będzie stanowił drugą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz trzecią rundę Rajdowych Mistrzostw Europy. Jarosław i Marcin Szejowie zgłosili się do obu cykli, co oznacza, że powalczą na trasach z jednymi z najlepszych załóg rajdowych na świecie. Najszybsi bracia w Polsce postarają się nawiązać do świetnych wyników z kwietniowego Rajdu Świdnickiego.

Załoga GK Forge LOTTO Rally Team udowodniła w Rajdzie Świdnickim, że jest w kapitalnej formie. Najszybsi bracia w Polsce notorycznie znajdowali się na podium i wygrywali odcinki specjalne. Teraz jednak pora przenieść się z asfaltów na szuter i poszukać punktów w jednym z najstarszych rajdów na świecie.

Jarosław Szeja: - Rajd Polski to wyjątkowa impreza w kalendarzu. Mazurskie szutry przyciągają w okolice Mikołajek mnóstwo kibiców i zawsze dodaje nam to wiatru w żagle. Na szutrach wciąż mamy niewiele doświadczenia, o wiele mniej od naszych rywali. Mam jednak nadzieję, że uda nam się odrobić zadanie domowe i powalczymy na Mazurach o fajny wynik. Powalczymy tu z jednymi z najlepszych załóg rajdowych świata, bo przecież to runda mistrzostw Europy. Ciekawie będzie mieć takie porównanie i odniesienie do tych, którzy wygrywali w przeszłości rundy mistrzostw świata…

Partnerami zespołu są: GK Forge Kuźnia Przemysłowa, Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Future Group, Miasto Katowice, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Millers Oils Polska

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: