Komunikat Organizacyjny II Rundy NSMO
Komunikat OrganizacyjnyII Rundy NSMOElbląg, 13 kwiecień... więcej
Wesołego Alleluja!
Z okazji Świąt Wielkanocnych, Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w... więcej
OGÓLNOPOLSKI MŁODZIEŻOWY TURNIEJ MOTORYZACYJNY
KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY 1. Eliminacje wojewódzkie: – odbędą się 20... więcej
I Runda Nawigacyjnych Samochodowych Mistrzostw Okręgu
23 marca br. w Elblągu na terenie Spółki PZM OZDG (Fiat, Jeep, Peugeot) odbyła... więcej
Komunikat Organizacyjny I Rundy NSMO Elbląg, 23 marzec 2024
I. Organizator imprezy :Automobilklub Elbląski przy współudziale :- KSPTiPZ... więcej
OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM
OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM Eliminacje gminne... więcej
Znamy Kalendarz Motocrossowych Mistrzostw Europy - Quad!
Świat motocrossu zawsze był na szczycie listy zainteresowań pasjonatów sportów... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego oraz szkolenie na licencję stopnia ND-R, 09-10.03.2024r, Gdańsk
Szkolenie jest kierowane do kandydatów na sędziów sportu samochodowego będących... więcej
Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia MOTO-KOCIEWIE-STG
W dniu 24.02.2024. odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia MOTO-... więcej

ZAWODNIK AUTOMOBILKLUBU MORSKIEGO W GDYNI NA PODIUM KARTINGOWYCH MISTRZOSTW POLSKI!

ZAWODNIK AUTOMOBILKLUBU MORSKIEGO W GDYNI
NA PODIUM KARTINGOWYCH MISTRZOSTW POLSKI!

II Runda Mistrzostw Polski rozegrana została na kartingowej części Toru Poznań. Szymon zaliczył udany weekend bo oprócz zdobycia drugiego stopnia podium awansował w klasyfikacji generalnej KF Junior na pozycje vice lidera. Młodszy z braci Maciek w podsumowaniu rundy uplasował się na 5 lokacie kategorii Młodzik 60.

Po przybyciu do Poznania chłopaków przywitała dość nieprzyjemna pogoda, było wietrznie i mokro. Nie przeszkadzało to im w prowadzeniu solidnych treningów, których efekt mogliśmy poznać podczas sobotniej czasówki. Maciek ukończył trening oficjalny z 4 najlepszym czasem, a Szymon wywalczył 5 miejsce startowe. W pierwszym, sobotnim wyścigu zawodnicy zmagali się z mokrym torem, nad którym chwilę przed startem Młodzików przeszła ulewa. Deszcz złapał także startujące KFy, bracia zajęli 6 miejsca w swoich kategoriach.

Podczas niedzielnych startów Szymon prezentował wysoką formę, zdobywając już od pierwszego biegu, w którym zawodników ponownie zaskoczył deszcz, świetną 2 lokatę. Kolejny wyścig był widowiskiem, podczas którego pierwsza trójka przetasowywała się na pozycjach. Kilkukrotnie na prowadzeniu znajdował się Szymon, ale ostatecznie metę minął ponownie jako 2. Podczas ostatniego biegu kierowca zapewnił sobie bezpieczną pozycję znacznie oddalając się od jadącego za nim Jakuba Greguły, kończąc z 2 lokatą.

Kłopoty techniczne z silnikiem nie pozwoliły Maćkowi na walkę o czołowe lokaty w niedzielnych zawodach . W kolejnych wyścigach  dojeżdżał na 4 i 5 miejscu a po incydencie wyścigowym w ostatnim finale na 9 pozycji .

W klasyfikacji generalnej Kartingowych  Mistrzostw Polski obaj zawodnicy Automobilklubu Morskiego znajdują się na wysokich 2 miejscach. Następna runda i szansa na awans w pierwszy weekend sierpnia na torze w Starym Kisielinie.
Podczas tych zawodów Maćkowi i Szymkowi zostały wręczone nominacje do Akademii Kartingowej Volkswagena , której bardzo dziękujemy za wsparcie . Serdeczne podziękowania kierujemy do zespołu Speedkart, Kamila Wódki,  Marca Marceleta , dziadków, rodziców oraz wszystkich tych, którzy gorąco dopingują chłopaków w ich zmaganiach.